Споделена история от Спорт и красота

Според вас дали е правилно да не се суши косата?
Здравейте, какво е вашето мнение по въпроса дали една коса не трябва да се суши със сешоар, за да не се изтощава. В смисъл, има хора, които са на мнение, че сешоар не трябва да се използва или поне трябва да се избягва и употребата му да се сведе до минимум, за да не се изсушава косата. Особено за дългите коси. Също така да не се използват лак, пяна за коса, преса за коса. Да се оставя косата да изсъхне сама.

Вие на какво мнение сте, поддържате ли това?

Коментари

1.   Принципно е добре да изсъхне сама, НО мисля, че няма жена, която да не ползва горе споменатите неща! Аз лично през всички сезони се суша със сешоар, но моята коса е дълга и много гъста. Преди месец ходих и на студено къдрене и пак я суша, но използвам и маски и балсами вече. (поради третирането с къдрина) Преди да се накъдря пък се изправях, къдрех, с маши, преси дори и с ютия за по бързо. Така че стига една коса да се поддържа, мисля че няма лошо да се използва всичко, което са изобретили хората :)

2.   Купи си по-хубав сешоар и ще забележиш огромна разлика от онези менташките дето са по 10-15лв.

3.   Най-добре е да не се използва никаква козметика и въобще да не се къпе!

4.   По тази логика, не трябва да слагаме шапки през зимата, когато температурите са ниски, или да не се къпем в морета и басейни, понеже солта, хлора и химикалите са вредни... или да не си връзваме дългите коси, понеже и това съм чувала, че вреди на косата. Смятам, че всяко нещо, използвано в норми няма да навреди на косата, а съгласи се, ако можехме без тези неща, нямаше да съществуват. По принцип е хубаво косата да се оставя леко да поизсъхне сама и тогава да се суши (а лятото или ако не бързаш за някъде, може и да я оставиш и напълно да изсъхне без сешоар). Добре е и сешоарът да не е от най-обикновените, а да има няколко степени за сила и горещина на въздуха. Сега има и такива с вграден йонизатор, който премахва статичното електричество от косъма и го прави по-мек и по-податлив за оформяне. Важно е и как го ползваш. По-щадящо е да го държиш на възможно по-далечно разстояние от косата си, например 20-25см. Сега има доста продукти, предпазващи от топлина, които могат да се сложат непосредствено преди сушенето на косата и така да я предпазиш допълнително. Но така или иначе сешоарът е в пъти по-безвреден от пресите или машите. Колкото до стилизиращите продукти като лака и пяната - най-хубаво да се ползват изключително и само в редки случаи при оформяне на прическа. Това са продукти, които утежняват косъма и ''мърсят'' косата. Няма как на следващия ден косата ти да изглежда добре след тях, ако не си я измила. А да ги ползваш ежедневно е все едно съзнателно да съсипваш косата си.
Изводът е, че ако е топло и нямаш за къде да бързаш (а и косата ти позволява) можеш спокойно да я оставиш да си изсъхне сама. Ако ли не - не бива изобщо да се плашиш от сешоара, тъй като вредата му е минимална и при правилна грижа за косата (термозащитни продукти и редовно подстригване) няма да имаш проблеми.

5.   Да, поддържам мнението, че косата се пресушава и изтощава от сешоар, преса за коса, лак и т. н. Аз лично имам дълга коса и не я суша със сешоар, дори и през зимата и досега не е имало проблем.

6.   Естествено! Всяко третиране и нарушаване на естествената структура на косъма води до цъфтеж, изгаряне, опадване и унищожаване на косата с времето. Разберете, ако искате да имате коси - спрете да ги третирате!

7.   Сешоарът трябва да е на разстояние поне 30 сантиметра от косата за да не я изсуши и изгори. А за лака и пресата- гледай да ги употребяваш много рядко, защото някои лакове ще накарат косата ти да падне, а пресата ще я направи чуплива!! Поне от личен опит мога да те информирам!

8.   Не знам честно да ти кажа аз си я оставям сама да си изсъхне, но иначе ако имам бърза работа за някъде си я суша. Най-добре да я оставиш сама да си изсъхне :)

9.   Това, че сешоара трябва да е скъп за да е качествен е много неправилно. Независимо колко пари струва той пак изпраща гореща струя до косата. Това убива косата. Пресушава я, променя структурата и и я изгаря, колкото и от далече да я сушите. А колкото по - отдалече я сушите толкова по - малък ефект има от сешоара. Все едно е изсъхнала сама - но малко по - бързо. Смисъл нулев.
Една коса трябва да се грижи с много и качествена козметика. Качествен шампоан - не от магазина, ампули, маска, серум...
За пресите няма да говоря, а пък за ютиите откъде пък го измислиха това - няма по голяма вреда, ужас.

10.   Аз лично винаги я оставям да се изсуши сама. Винаги когато ползвам сешоар после нямам никакъв обем. Маши и преси също не ползвам. За сметка на това я мия почти всеки ден, което както знаете също не е полезно, но не мога да я търпя иначе. Ползвам наистина хубави шампоан и пяна за коса и съм доволна. Косата ми е дълга до кръста и много бързо расте. Смятам в следващите няколко дни да ходя на фризьор и да махне поне осем сантиметра от нея. Мисля все пак, че това, че не ползвам сешоар и преса донякъде е по - добре.

11.   Колкото по-малко химия и изкуствено сушене, толкова по-добре. Имам прекрасна коса до кръста и съм свела третирането с преси, маши и сешоар до минимум. Е, когато бързам да изляза е друго. Тогава ще я суша. Или ако ще излизам някъде по-официално ще използвам преса или маша, но след всяко къпане-никога! Това е ужасно изтощаващо и вредно за косата. Просто я прегаряш. За това винаги когато можеш избягвай употребата на такива неща. Измий я, увий я с кърпа за малко за да попие, после я разреши внимателно с гребен или с четка (ама без да дърбаш и да скубеш! ) и я остави да си съхне естествено. Ако искаш можеш като позасъхне да и сложеш малко кристали или олио за да я направиш по-блестяща и лесна за фризиране, но не прекалявай за да не стане прекалено мазна. И това е. Обичай косата си, не я тормози излишно и тя ще ти се отблагодари! Ще расте здрава и гъста, а няма да бъде опърлена и с нацъфтели крайща.

12.   Моята не я суша със сешоар и е идеална не се връзвам и не я третирам с преси и маши не се гримирам също така

ж16

13.   Ами.. аз от някъде 2 години не ползвам сешоар, камо ли пък други преси и т. н. Свикнах си.. и да.. в някои студени дни не може да се стои с мокра коса, но това е рядко, а за пресата.. много рядко и по поводи се правя. Косата ми е доста дълга и много мека. Но от скоро си слагам и една маска която е много полезна и прави косата обемна и блестяща, но пък се омазнява малко по-бързо от попринцип.

14.   Номер 1 и аз имах такава коса и правех какво ли не с нея, къдрене с кадрин, преси, маши... и сега всичко ми се върна тъпкано! Чак ми се реве като я гледам, че е на половината на това, което беше! Така, че не разчитай много на това, че косата ти е здрава и гъста. И моята беше, до степен да шашкам фризьорките, ама... и сега я отрязах късо, че дано се поотрави, а за маши, преси, къдрене и т.н и не помислям!

16.   Подкрепям номер 6!

17.   Аз ползвам пяна за коса, но само в специални случаи. По принцип си я оставям сама да изсъхне. По-добре не си изгаряй косата с независимо какъвто и да е сешоар. :) дано съм ти била полезна

18.   Колкото по-малко си третираш косата, толкова по-добре. Не казвам да не ползваш сешоар когато навън е -15, но поне лятото можеш да оставиш косата си да съхне сама. А и не се връзвай на тези, като номер 1, който ти твърдят, че цялата тази химия е безвредна. И аз си мислех така. Понеже и аз имах супер здрава коса. И я боядисвах, къдрих, изправях с преси... и сега на 30 съм с къса коса, че в един момент косата ми взе да пада и да си отмъщава за всичко и сега ми се реве като се погледна в огледалото.

19.   Здравей! На мнение съм, че ако сешоарът затопля много слабо и се сушиш отдалече няма да навредиш на косата си. Ползвала съм и доста силни сешоари, с много гореща струя и то отдалече - прегаряше ми косата на момента и после беше като слама... Имам дълга коса, която не мога да си позволя да я оставя да изсъхне изцяло без сешоар, особено през зимата. Плюс това, така настивам. Според мен сешоарът не е излишен, но си вземи качествена термозащита и няма да имаш проблем.

20.   Разбира се, че е правилно! Всичко което щади косата не само е правилно ами си е направо препоръчително!

21.   Напълно подкрепям номер осем, както и теб! Аз гледам, че като не си суша косата, тя става мн по -мека, мн по - блестяща и се накъдря изключително красиво и не се омазнява толкова бързо. Аз не съм ползвала никаква преса досега, защото мисля че е вредно (имам преса). Така че мисля че наистина е вредно. Суша я само ако я изкъпя мн късно и трябва да си лягам и то просто за да не настина. А иначе я оставям да съхне сама.

22.   Никога не си суша косата! Но не защото мисля, че е вредно или нещо, просто не искам. През зимата я суша единствено с кърпа.

23.   Най - голямата вреда за косата са изрусяването и използването на сешоар и преса. Това е. Не го прави.

24.   Аз съм на 15 и имам много дълга и гъста коса до под кръста ми е. Нея суша и не съм я третирала с преси и маши за коса. От време на време използвам маска за коса или спрей за лесно разресване но само 1 път седмично или по-рядко. Да не казвам голяма дума, но си харесвам косата, хубава е дано да е все така :). Съветът ми към теб е да не се сушиш или да го правиш рядко, ако е зима и трябва да излезеш веднага след баня, не използвай много неща за коса шампоан и маска или балсам в зависимост от типа коса и 1-2 пъти месечно къдрене/изправяне.
Успех и весели празници!

25.   Всичко си е до косата. Аз си обожавам косата. Начупена, къдрава, дълга. Постоянно я суша с сешоар. Всеки път след измиването на косата, което е много често.
Имам приятелки, които им става като слама, сплетена и суха. Но при мен да чукна, не е така, харесвам си я, жива хубава коса. Всичко е природа. Бог ми я е дал, и сам благодарна.

26.   Лично аз през лятото оставям косата ми да изсъхне сама, просто няма нужда от сешоар, защото след 10-20 минути е напълно суха. Сега през зимата използвам сешоар- няма как искам косата ми да изсъхне бързо. Задължително преди сушене използвам термозащитен спрей, за да предпазя косъма си понеже е доста тънък. Малко момичета са наясно с това колко вредни са сешоарите за косите особено новите и мощни. Определено ти препоръчвам, когато ти се налага да използваш сешоар преди това да напръскваш гривата си с термозащитен спрей или да я мажеш с подхранващи кристали. Сешоара ти предлага и възможност да оформиш косата си, както искаш стига да можеш, така че определено е едно необходимо малко зло хихи :)