Споделена история от Спорт и красота

Депилиращи кремове
Здравейте :) Момиче съм и до сега винаги съм обезкосмявала интимните си части със самобръсначка. Напоследък търся по-добър и по-дълготраен начин за обезкосмяване и знам, че кола маската е най-ефикасният, но все още не съм се решила на него и може би след време ще опитам. За момента съм решила да опитам с някой от депилиращите кремове, като знам че ефекта от тях няма нищо общо с кола маската и не е най-доброто решение, но преди да го използвам имам няколко въпроса на които се надявам, че ще получа отговор.
1. Кой депилиращ крем е най-подходящ за интимните зони? Четох доста положителни коментари за тези на Strep и Veet.
2. На повечето кремове в упътването им пише, че се използват за бикини линията, но ще има ли проблем ако го използвам за премахване за цялото окосмяване?
3. Когато премахвам крема със шпатулката отново ли трябва да е срещу косъма както обикновенно?
Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   Аз до сега съм махала с крем космите си само на краката и подмишниците. Ползвала съм само на Вийт и съм доволна - кожата остава хидратирана, мека и гладка. Но ефекта е не повече от 2-3 дни. Не бих казала, че самобръсначката и кремовете дават еднакъв резултат - депилирането е по-добър вариант според мен. А пробвала ли си с епилатор? Да, болка си има, но пък оредяват и ефекта е по-дълготраен.

2.   До №1: Ами с епилатор само краката съм си минавала, но някак си не смея там долу :( Благодаря ти все пак :)
От авторката.

3.   А там долу с депилиращ крем, няма да го издържиш, защото тази зона е много чувствителна и ще ти пари.
Правилно са написали долу само за бикини линията.
Иначе има много готини. Аз използвам на Дева.
Също така една пяна Nair, пръскаш, чакаш 10-тина минутки и минаваш с хавлиена кърпа. Кожата става гладка и мека и има по-дълготраен ефект от крема :)