Споделена история от Спорт и красота

Отслабване
Здравейте! Аз съм на 14 и съм момиче. Първо искам да ви питам нормално ли е да съм 1, 59 и да тежа 48кг. Мисля, че съм ниска и, че тежа прекалено много за ръста си. Бях станала 42 килограма-бях много слаба, но като си отидох на село за около месец станах 46 и на село пуших, но като ги отказах надебелях с още 2 кг. Всички ми казват, че така съм си най-добре, но като се погледна в огледалото осъзнавам колко съм пълна. Можете ли да ми препоръчате диета с която да отслабна с 4 кг за 1 седмица или две. Моля ви само не пишете какъв комплексар съм и тн. Ще съм ви благодарна, ако ми дадете идеи.

Коментари

1.   О, Боже, ще падна, не издържам, обери си вересиите!!!

Момиче, ти наясно ли си какъв ефект би имало върху организма ти сваляне на 4 кг за седмица? Ти гастрит ли искаш да си докараш, язва ли, анорексия ли какво? Та ти цяла седмица не трябва да ядеш абсолютно нищо. Наясно ли си, че можеш да припадаш от такъв стрес, да ти пада кръвно, хемоглобина, захарта и да стигнеш до болница? А че можеш да си съсипеш бъбреците и черния дроб или че можеш да изпаднеш в депресия от липсата на глюкоза и омега киселини? Или ти си на принципа "да съм кльощава, пък ако ще и да съм болна"?

Наясно ли си, че дори и да ги свалиш толкова бързо, после за още седмица ще си ги върнеш двойно? Наясно ли си, че на тази възраст килограми НЕ СЕ СВАЛЯТ, а напротив трябва да ядеш повече, защото сега се развиваш? После няма да имаш достатъчно развити органи и ще си докараш само непроятности.

А ти за Бога дори не си дебела. Дори и да качиш още 6-7 кг, пак няма да си дебела. Ако си мислиш, че като си кльощава мъжете ще те харесват дълбоко се лъжеш. Никой мъж не харесва кол със закачалка и 2 дрешки на нея.

А дори и да беше дебела, просто забрави думата "диета". Тя има временен ефект и после ставаш по-дебела. Просто гледай да не ядеш боклуци като фаст-фуд, чипсове и всякакви такива лайна, яж чисти меса (пиле, заек, пуйка, риба), зеленчуци, плодове, бавни въглехидрати (ориз, картофи, боб) без пържено и без много сол и сладко, но без да гладуваш, пий повече вода (по 2-3 литра на ден особено лятото) и 3-4 пъти седмично спортувай нещо лекичко, без да се претоварваш или просто върви повечко пеш (по 1 час дневно). ЗАДЪЛЖИТЕЛНО закусвай и се храни по 3 пъти на ден, а вечерята да е не по-късно от 6 часа.

Никога, ама никога не отслабвай с повече от 0. 5 кг на седмица, защото иначе няма полза, ще ги върнеш много лесно и ще си докараш само болести и никакви ползи.

vova4ka

2.   Мило момиче! Аз знам диета, с 5оято да си ядеш и да свалиш!!!
Действа, изпробвала съм я и аз и майка ми и нейни приятелки...
Пиши в гугъл ТОЧКОВА ДИЕТА и ще видиш една таблица на храните по точки.
Не трябва да превишаваш 40-45 точки за деня.
Не гладуваш и си папкаш и ОТСЛАБВАШ.

4.   На отнесени пуберки няма смисъл нищо разумно да им се обяснява. Ако ще да се скъсаш, и каквито и умни и верни неща да им говориш, те си знаят тяхното. Готови да се погубят, да опропастят живота на родителите си, само да бъде на тяхната. Само да ги харесват. Това е тя - голямата цел в живота. И тук-там някое свястно момиче. Авторката, обаче, не е от тях. Тя не само е комплексарка. По-лошо. Тя е една хлапачка без елементарна здравна култура.

5.   Смятам да пробвам точковата диета. Благодаря за съвета! А пък до номер 4 не не съм комплексарка и не не го правя, за да си намеря гадже. Сега си имам, но и да нямах нямаше да го направя за това, защото който е перфектния ще ме хареса такава каквато съм. Просто искам да отслабна заради себе си.
Авторката

6.   Да, обаче имай предвид, че не си дебела и че на твоята възраст е добре да не се подлагаш на каквито и да са диети. Но 4 е прав, няма смисъл да ти се обяснява, ти си си наумила да си кльощава и болна и това е.

7.   И ако се замислиш защо номер 1 има толкова харесвания, ще разбереш, че е прав, ама сега си се вглабила в тъпата диета, която дори не ти е нужна. Е, нищо по-късно като си изпатиш, ще разбереш. Вярно, късно ще е, но по-добре късно, отколкото никога.

8.   На килограми си добре. Мислиш си че си дебела защото тялото ти не е стегнато.

9.   Тази точкова диета много ми напомня на диетата на Дюкан - отслабва се и заедно с това си доставяш проблеми с черния дроб и жлъчката. Мисли какво правиш.