Споделена история от Спорт и красота

Ситни пъпки по челото
От няколко години ми излизат ситни пъпки по челото, които така й не се махат. Пробвала съм да ги стискам, но пак не се махат. Като цяло кожата на лицето ми е мазна и поне 3-4 пъти в годината ми излиза някоя подкожна пъпка по лицето, която стои като джонга. Та, да оставим настрана огромните подкожни пъпки, защо след като отдавна съм излязла от пубертета/пълнолетна съм/ продължават да ми излизат пъпчици на челото и не се махат по никакъв начин? Мислих, че с времето ще изчезнат - да, ама не! Мазах се 2 пъти с салицилов спирт и нищо! Даже ми се появиха още пъпки и кожата ми сякаш стана по-мазна. Миналото лято бях само на плодове , най-вече на ябълки и пъпчиците бяха значително намалели. Знам, че сладкото провокира пъпки - но не ям сладко. И така...има ли начин в домашни условия да се отърва от досадните пъпки?

Коментари

1.   Не яж сладко и мазно и изобщо вредни храни, както и напитки. Вечер си чисти лицето със специални за типа кожа продукти.. Има едно Acne out, но то може много да ти изсуши кожата ако прекалиш.. Ползвала съм го за пъпки на гърба - имах много и след около 2 месеца ползване, гърбът ми стана супер. Но за кожата на лицето не знам, , там е по-чувствителна.. Може да си вземеш от него, приятелят ми си купи за лицето и му се поизчисти, но си слага и от бялто шишенце (то е за хидратация ), а иначе аз ползвах само червеното, а той и двете. При мен в моя град в една аптека има един специален лосион против акне, който там си го приготвят, от 7 клас се мажа с него, сега ще съм 1-ва година студентка. Гнойните пъпки ги мажи с Йодасепт на мехлем. Слагаш като си си повече време вкъщи, абе изобщо колкото можеш повече стоиш така намазана пъпката, минава повярвай. Никога не си стискай пъпките, така става по-зле, аз не си ги стискам. Това е, което се сещам в момента. Успех, мисля, че ако правиш написаните неща ще ти се махнат.

2.   Пробвай с някой акне лосион, акне аут или пърфект фейс

3.   Моята кожа винаги е била мазна и никога не съм се ограничавала от храни,за да си пазя лицето.
Въпреки,че е мазна е супер гладка излизат ми понякога пъпки,НО не се лъжи да ползваш боклуците от ейвън или други мазила за акне,които са известни и всички се мацат с тях-те вредят много на кожата!
Решението е БОЧКО или крем ЗДРАВЕ!
Само тях ползвам редовно и имам перфектна кожа.
Ако имаш много пъпки ползвай ментолов спирт 1% пари много да знаеш,но действа много добре изсушава кожата и трябва да сложиш хидратиращ крем след това(20мин).
След 2 пъти мазане с каквото и да е ефект няма да получиш.

4.   Първо проучи какво е акне? Акнето е тези неща които наричаш "Джонги", това са зачервени пъпки с гнойни върхове.
После сама си стигнала до извода че като останеш само на плодове, най-вече на ябълки пъпките изчезват.
Това само по себе си говори, за това, че имаш проблем с храносмилателния тракт, проблема е или в жлъчка или в червата. Затова когато започнеш да ядеш друго освен плодове, се започва и със ситните пъпки. Те са един вид алергична реакция към някоя храна, която организма ти приема като проблемна. Без да те преглеждам, има вероятност да си станала алергична към млечни храни. Пробвай седмица без храни съдържащи мляко и пиши какво е станало. Пробвай да изключваш една храна за всяка отделна седмица, за да видиш, как това ще се отрази на пъпките ти.
Ако не е от млечни храни пробвай с изключване на захарта изцяло за седмица.

5.   Аз имах същите малки пъпчици по челото, лъщяща кожа, но с времето просто изчезнаха (някъде около 21-вата ми година). Почиствам си лицето редовно с лосион със салицилова киселина и използвам хидратиращ био крем.

7.   Винаги съм имала пъпки и черни точки по лицето независимо, че вече сам на 37. Появяват се и изчезват. Отгоре на всичко ми се появиха ситни пъпчици като обрив по челото, които не изчезват и сърбят. Мазах и кортикостероид, и мазила против акне. Мина близо година, но не можах да се справя с тях по никакъв начин. Отидох на дерматолог-алерголог. Изписа ми бебешка вода за почистване на лице, защото смята, че правя алергия на някой от кремовете или лосиона ми и ме остави без крем. Никакъв ефект! Замислих се дали не ми излизат от някоя млечна храна, но се появяват и когато съм само на постна храна. А и хранителна алергия по челото - малко странно! Ако някой може да помогне ще съм много благодарна!