Споделена история от Спорт и красота

Изправяне на коса
Здравейте. Момиче съм на 14 години и всеки ден си изправям косата и знам, че не е никак полезно, но много наблягам на външния си вид и не понасям, когато нещо не ми е наред. Обаче проблемът е следният. Косата ми е рядка и мека. Когато се изправя примерно сутрин за у-ще косата ми стои изправена най-много за първия час и после почва да се къдри по краищата и изглежда все едно не съм я изправяла. Пробвала съм да си слагам лак за коса, но пак се къдри. Лятото издържа малко повече, но пак не стои винаги перфектно изправена, както на повечето момичета. Разглеждала съм в интернет и съм пробвала различни начини, но нищо не помага. Понякога ми се налага да си нося пресата на училище. Относно пресата ми - професионална е, в началото се изправях с 230 градуса, но ги намалих на 200. Ако имате или сте имали такъв проблем или знаете някакъв изход от това ще съм ви много благодарна...

Коментари

1.   Ти не си наред с тези 230 градуса.. И аз си изправям косата, но през ден, защото толкова ми държи пресата и то идеално право (издържа повече, но си мия косата през ден и затова така). Косата ми е много къдрава, като бях малка се налагаше да ме подстригват много късо, за да не се заплита, сега имам коса до кръста, която от 4 години не съм оставяла къдрава! изправям се на 170-180 градуса със звукови вибрации, ползвам балсам, серум за краища и нямам проблем, нито с цъфтеж, нито с накъдряне!

2.   Значи, ползваш шампоан който не ти фиксира косата, а само я дига. Изправяла си я прекалено дълго време, косъма започва да станее и да олекотява, за това и почва да се къдри. Съвета ми е спри да се изправяш за една седмица (5 учебни дни), помоли ваще за щампоан палмолив или нивеа тотал кеър, и след 5тия ден усети малко разлика :) [Яни, 18]

4.   Божее същия случай като мен - само че аз откакто си взех професионална преса Bellissima косата ми си стои супер :) Явно при мен е било от пресата.. за теб не знам.. може би самата коса си ти е такава, пробвай да й правиш леки къдрици в краищата, сигурно си виждала такива прически.. поне ще ти е хубава пак, а и няма да се тормозиш и ти като мен като ти се развали :)

5.   Ако я изправяш всеки ден няма как... виж аз прекъснах за много време, след което като я изправих цяла вечер седя, а бях на купон и то не бяха опашки, кокове.. после беше непокътната.

6.   По същия начин съм като номер 1, но не за това пиша. Боже, момиче с пресата в училище? !? !? ! Ти просто ме уби!!! Смени прическата като ти се къдри толкова бързо. Както каза и номер 4, накъдряй краищата - има толкова хубави прически. И все пак... аз имам един въпрос. И другите момичета ли си носят пресите в училище?

7.   Аз, мило дете, съм жена на 40 години и от 20 от тях, всеки ден без прекъсване, изправям косата си. Използвала съм всичко, което е измислено за изправяне на коса, давала съм луди пари за безсмислени глупости. След всички тези експерименти се убедих в едно: косата ми е по-ината и от мен... С годините оредя милата, а аз не я щадих изобщо... Опитай се да откриеш прическа, която да ти стои добре и да не използваш преса всеки ден.

9.   Здравей! Аз съм с много къдрава коса и се изправям през ден. На следващия ден евентуално само малко си я поооправям. Но като цяло си ми седи права. На 190гр, рядко на 200. Според мен или пресата не ти е с хубави плочи или ти нещо не правиш както трябва. Не гледай че на кутията пише професионална, професионалните преси не се продават масово по магазините. А и са скъпи- от 200лв на горе. Обърни внимание какви са плочите, повтаряй краищата. Според мен не е нормално да ти се разваля след първия час, каквато и да е косата ти. Също така защо не пробваш първо с сешоар и кръгла четка да се изправиш, а след това да фиксираш с пресата. Прави си маски на косата- те омекотяват и улесняват изправянето. Също така има серуми за преди изправяне- хем ти предпазва косъма, хем е по-издръжлива прическата.

10.   Аз си изправям косата 1-2 пъти в седмицата. Преди го правех всеки ден, но се спрях. По принцип, ако не я изправя стои ужасно, затова в дните когато не я пипам с преса си връзвам косата на опашка или кок. Съветвам те и ти така да правиш. Купи си кристали за коса - аз ползвам тези на биофарма, и съм много доволна!

11.   Ако продължаваш така след някоя и друга година ще ти се наложи да си купиш перука. Аз съм със изключително къдрава коса - гъста, със здрав косъм и трудно се поддава на каквото и да е оформяне. Разликата е в това, че аз се харесвам такава каквато съм и не се опитвам да приличам на масата от девойки. Понякога я изправям, понякоя оставям къдрава (по-често, за да не я тормозя много). Освен това съм открила подходящите продукти за моята коса, които ми помагат да я оформя по-лесно.
Това ти е проблема всъщност - не използваш подходящите за твоята коса продукти.
А ако смяташ, че "идеално правата" коса е най-важното нещо в живота ти значи имаш и по-сериозни проблеми.
Ж27

12.   ако продължаваш така до някой ден няма да има какво да изправяш, но иначе бих те посъветвала като ном 4 като неможе да я изправиш пробай с къдрици в края, дори ще е по-готино

13.   Значи просто структурата на косата ти не позволява да стои по-дълго изправена. Проста генетика.
Това е доказателство, че всеки иска това, което няма. Моята е естествено права- МНОГО права и много гъста, но не си я харесвам, защото лицето ми е широко и правата коса изглежда отвратително на него. Нямаш представа колко години съм опитвала да и придам обем и къдрици- не става. Просто не става. Гъстата коса е тежка и с каквото и да я намажа, гравитацията все я влачи надолу, залепяйки я на скалпа ми. Къдриците- при професионален фризьор стоят за един ден, докато си легна. На другата сутрин- една- две да са ми останали само. Та в твоя случай- рядката коса е лека и очевидно чуплива и няма как да и наредиш да стои права. Можеш да се надяваш да се върне модата на чупливите бухнали коси... Косите на другите момичета около теб просто не са толкова редки или чупливи и затова стоят за повече време прави.

14.   Към номер 6, да има и други момичета, които си носят пресите на училище. Благодаря, ще пробвам с маски за коса. :))

15.   В класа ми всяко междучасие са с пресите... Три си носят в чантата. Аз като се изправям е на 160 градуса. Всъщност, изправям си я след къпане като ми изсъхне косата и то за 5 минути ( колкото да не стърчи ). И така. Нито се къдря, нито се връзвам, нито се гримирам...

Ж, 16

16.   В продължение на 4 години, си изправях косата почти всеки ден (със сешоар), първоначално ми стоеше права, но в последната година ми се начупваше след 2 часа. Преди няколко дни отново бях тръгнала да я изправям и ми падна ЦЯЛ КИЧУР... От тогава спрях и сега ползвам хининова вода( косата расте по-бързо и става по гъста) и шампоан против косопад (билков е, най- много се доверявам на тях). Слагам си пяна за коса, за да не изглкжам като бръкнала в контакта и излизам. Трябва да дадеш малко почивка на косата си, за да се въстанови, а да я изправяш на 230 е пълна лудост... Напоследък са доста модерни и по- чупливите коси, така че не мисля, че ще си като аут сайдър, ако я оставиш чуплива и й сложиш пяна.

17.   Наистина- давай й почивка. Каква е тая лудост с пресата в училище? !!?? ! На мен на времето ми се подиграваха, че си носех гримове, а сега с пресата тръгнали... Много се смях. Ти изобщо някакъв балсам, маска или какъвто и да е предпазващ и възстановяващ продукт използваш ли?? С тях не само, че се изправя по-лесно и трайно, но и косата се предпазва поне малко. А в дните, когато искаш да ти почине се прави с пяна и дифузер или я връзвай на конска опашка, кок... Има варианти.

19.   Ще ти кажа как моята коса става идеално права, без да използвам преса. Обикновено като се изкъпя и ми изсъхне косата, тя започва да се начупва, което много ме дразни. Обикновено се къпя вечер (2 пъти в седмицата! ), но не точно преди да си легна, гледам да изсъхне първо. След това я връзвам горе високо, но много хлабаво, защото ако е стегнато, косата ще се омазни и ще ме боли глава, като се събудя. После не знам какво става, но когато се събудя и я пусна, косата ми е идеално права (дълга е до кръста). Постоянно ме питат в училище дали я изправям с преса.

20.   Все едно слушам себе си. Явно не сме единствени.. Моята също не е гъста, по скоро е тънка. Изтокена ми е, мека ми е и нацъфтяла. Изправям я с преса и сешоар. Първия ден ми стои правичка, след това я оставям и някак си от самосебе си дтава няква много яка и секси. Като прическа ми стои и тогава не ми изглежда рядка ама като си я стисна е тъничка.. Моят съвет е да си направиш терапия с кератин. Хората пишат че са много доволни. Трайно изправя за около 4-5 месеца и я подхранва и много расте. Виж снимки преди и след терапията. Ще ти вземе акъла. Смятам и аз да си направя. Нашите третирани коси имат нужда. Нищо няма да изгубим. Извинете ако съм допускала грешки. Пропусках запетаите, защото бързам и пиша от телефон. Инъче аз съм на 13. :)

21.   От авторката: Искам да ви кажа, че вече от 1 месец си изправям косата само в петък. Купих си шампоани за увредена коса и си направих някоя друга маска. И сега когато я изправя стой не само цял ден, но и поне 2 дена след това. А като се има напредвид, че вече вали сняг... Много съм доволна и благодаря за съветите ви :))

22.   Темата е малко старичка, но ще дам и своя съвет.
Моята коса също е мека и непокорна. Никога не съм я боядисвала, но я изправях с всякакви преси и сешоари, даже с ютия когато нямах време. И въпреки всичко, както ти казваш, след един час краищата пак бяха накъдрени. Единствения резултат от цялата тригодишна епопея беше, че си изгорих косата точно над челото и едвам я спасих, за щастие сега пак е гъста и здрава, но не пипам преса от години, а сешоар ползвам само в студени зимни дни, когато трябва да изляза веднага след душ. Повярвай ми, никой няма да те харесва повече с изправена, но увредена коса. Най- красивата коса е здравата.

23.   Леле, мацка! Както си я подкарала с тая преса всеки ден, че и по 2 пъти на ден на 30 ще си без коса! И аз си изправям косата с преса ама го правя веднъж (!!! ) седмично! И пак си мисля, че не е добре за косата, защото всяко такова нещо си е агресия и косата си отмъщава като почва да пада или става като слама. За това прави като мен след къпане докато е още влажна, но не и мокра, нанеси малко пяна за коса и я изправи с пресата, след това напръскай с лак. Така би следвало да издържи поне 2-3 дни за да не ти се налага да я гориш всеки ден. А и иди на фризьор да ти препоръча прическа с която да има вид на по-права, че и подстрижката има значение. А и да се е накъдрила малко в края, не е толкова страшно. По-добре отколкото да си съсипеш косата и после да носиш перука докато ти се оправи.

25.   И аз имах абсолютно същият проблем. Но проблемът не беше в косата ми, а в начина по който я миех. Слагах си шампоан по цялата коса, а това беше много голяма грешка. Сега ми казаха, че косата трябва да се мие с шампоан само на корените, а балсамът се нанася на дължината, след като си сложиш шампоана го измий, след това си сложи балсам само по дължината и го остави да стои не по-малко от 7 минути. Аз започнах да го правя, и 1 месец вече си изправям косата, а тя изобщо не е изгоряла по връхчетата, а и стои права 2 или 3 дни. Даже тази седмица я изправях всеки ден, но всичко беше наред. Дано да съм ти помогнала по някакъв начин.