Споделена история от Спорт и красота

Суха коса и кожа
Здравейте. Аз съм момиче на 14 години и имам проблем най-вече с косата. Преди години имах невероятна естествено руса, къдрава и здрава коса до под дупето. Започнах да я изправям с пресата на сестра ми и след 3-4 изправяния се наложи да я подстрижа, защото краищата ? бяха в окаяно състояние. До тогава майка ми се грижеше за нея и имах наистина съвършена коса. Но след това подстригване поех косата си в свои ръце и това беше грешка. В началото след значителното скъсяване беше мазна, без обем, но здрава и жива. След това я изправях, къдрех и суших няколко пъти, не редовно. И тъй като бях с наднормено тегло започнах диети и режими, нередовно и неправилно хранене и отслабнах страшно много и продължавам да пазя диети. Това я изтощи допълнително. От средата на Септември започнах да я мия по 2 пъти на седмица, а преди я миех по 1 път. Сега е много суха и доста нацъфтяла. Нищо не я правя, но продължавам с отслабването. И да добавя че се сдобих със зверски косопад. Кожата ми също е суха и дори миглите ми и ноктите ми. Преди имах ужасни пъпки, сега вече нямам, гримирам се от около година и я почиствам редовно. Какво ли не пробвах вече - стимуланти, маски, всякакви щампоани - скъпи, билкови, натурални, кристали - и нищо! Дори спря окончателно да расте а преди за година растеше с 2 педи. Не знам вече какво да правя. Има ли някакъв режим на хранене за възстановяване или някакви наистина добри продукти, които със сигурност ще помогнат? Иска ми се да имам мазна кожа и коса като на останалите тийнейджъри :DD.

Коментари

1.   Чувството е познато имаме почти едни и същи коси а това с косопада нз иди на лекар колко кг си сега и се спирай с тези глупави диети не съм сигурно но може да имаш анорексия пак казвам не съм сигурна затова отида при лекаря си той ще ти каже по добре

2.   Здрвей... така значи, ти сама си съсипала косата си.. ако все още ти е руса и искашда си остане руса трудно ще е да бъде както е била в началото.. можеш да смениш цвета, тъмно руса примерно или светло кестенява има толкова хубави и модерни цветове. Ако пък държиш да си блондинка, трябва редовно да се грижиш за нея. Като започнем от хубав шампоан и маска, след това кристали (предпазват от пресата и сешоара) ако не кристали питаш в козметичния за топлинна защита има хубави продукти. Също така маски поне веднъж седмично. Аз имам много тънък косъм, расте мн бавно и ползвах "стимулант на икаров за коса". Мажеш корените, масажираш добре слагаш една чанта на главата и отгоре някаква стара шапка, спиш така! на опаковката пише поне 20 мин, но можеш да стойш колкоото искаш, а колкото повече ттолкова по-добре. Можеш също така да пиеш витамини. Има в аптеката за коса, кожа и нокти те също помагат. така че всичко е в твой ръце, начини много стига да си упорита! Късмет :)