Споделена история от Спорт и красота

Пърхот..
Здравейте, аз съм момче на 15г. и имам големи проблеми със кожата на главата. Преди около една година започнах да имам ужасен пърхот направо съм като солница. Имам гъста коса, гледам да съм постриган малко по-дълго защото правя косата си на бодлички. Ползвах гел около 6-7 месеца сега ползвам вакса за коса (Розова на Биофреш. чух добри отзиви за нея)Също така не прекалявам с гела и ваксата помислих си че е от това и спрях по едно време, но пърхотът продължи да се появява Къпя през 1 ден и то със шампоан против пърхот. Сменил съм повече от шампоана, гледах да ги сменям през месец-два за да видя да ли ще имат ефект и да свикна с тях, но... нищо.. Пърхотът просто си остана. Когато съм в училище приятелите ми викат: Човек имаш адски голям пърхот. направо все едно си в снежна буря и че все едно имам "буболечки" в косата.
Чувствам адски гадно дори когато изляза някъде направо ме е срам, че имам такъв голям пърхот. Искам да продължа да си вдигам косата (Знам че така пърхотът няма да изчезне, но поне искам да намалее. ). Имам даже приятели които също си вдигат косата, но нямат пърхот. Какво ще ми препоръчате?
Извинете ако има правописни грешки.
Моля без обиди и шеги.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Купи си шампоан, , Head & Shoulders'', гарантирам ти, че ще има сто процентов ефект, даже още след като се изкъпеш, а и косата ти става доста готина мекичка и удобна, за прически.

2.   Автор: Извинете за грешките от тази част : Къпя се през 1 ден и то със шампоан против пърхот. Сменил съм повече от 8 шампоана.

3.   Не е вярно Head & Shoulders изобщо не помага аз съм момиче и също имам пърхот, но не си личи честно да ти кажа не знам какво да ти препоръчам, защото и аз искам да се оттърва от тва гадно нещо. Баща ми имаше и се ми със " Nizoral " пърхот или гел беше не помня, но беше Nizoral и му намаля поне.

4.   Аз съм доволна от хапчетата на Низорал. Продават се по единично, стриват се на прах и се добавят към шампоана.
Не е лошо да се консултираш с дерматолог, защото е възможно да имаш себорея.

5.   Като си момиче, по-добре изобщо недей да говориш, става дума за момче, твоята коса е 10 пъти колкото неговата представи си... В тоя случай твоята коса и със вълшебен шампоан, да я мият пак ще ти остане малко или много пърхот, докато той е момче косата му е по-къса, и аз от личен опит казвам, че този шампоан има огромен ефект, пробвай пич няма да съжаляваш :)

6.   Автор: Извинявам се още един път за грешките, писах текста късно и не забелязах.
До номер 4. Заинтересувах се от тази болест и се поразрових. Прочетох за симптомите и т.н. Мисля че е това, пърхотът ми е по-едър и имам леко зачервяване на кожата на косата след къпане. Ще се консултирам с дерматолог и ще видя какво ще излезе. Благодаря!

7.   обръсни главата

8.   И аз имах проблем с настоятелен пърхот и даже се стигна до там да имам малки ранички по скалпа. Повечето шампоани въобще не помагат или го правят само временно. В крайна сметка се разрових из гугъл и останових, че шампоани със Селениум Сулфит (Selenium Sulfide) от поне 2% е единственото нещо което помага. Поръчъх си следния продукт от интернет и още с първото измиване пърхота изчезна - а беше много зле, направо като сулница и даже малки люспи.

http://www.amalgamalux.com/content/view/52/81/

Сега си мия главата 2 пъти седмично с този продукт, като стоя по 15 мин с насапунисана глава и нямам повече проблем. Другите дни използвам лек шампоан или само хладка вода. Прекалената употреба на рекламираните противопъхотни шампоани нарушава РН баланса на скалпа и предизвиква излишно омазняване, което създава среда за пърхот. Успех!
~M29