Споделена история от Спорт и красота

Косопад
Здравейте аз съм младо момиче на 20 години с ужасен проблем.

По принцип винаги съм имала красива гъста коса, в един красив момент започнах да я боядисвам до този момент в който имам 5 косъма на главата си което адски ме дерпесира и стресира. Бих желала да помоля тези от вас които са запознати да ми препоръчат някаква маска, шампоан, балсам или нещо подобно което да спре косопада.

За момента пия Геритамин Нео с витамин А и Е ако е от значение.

Благодаря на всички които ще се отзоват на молбата ми.

Коментари

1.   И аз същия проблем, за щастие го реших.

1. Я отрязах. Жал не жал, трябваше да си дръпне силата.
2. Спрях да я тормозя със сешоари, преси и т. н.
3. Купих си някаква маска с бадемово масло. Просто отидох в козметичния магазин и питах там и тя жената ми препоръча.
4. Това не спря косопада, въпреки че направи косъма по-здрав и лъскав. Отидох при фризьорката и тя ми даде някакви ампули. Слагах веднъж седмично в продължение на 5 седмици.
5. Тя ми даде съвет да си взема от аптеката такива шумящи с много витамини, калции, магнезии и т. н. Да пия много билкови чайове.

За три месеца я оправих - сега пак си е гъста и хубава и си ме радва много.

Успех!

2.   Благодаря номер 1 вече я отрязах в началото на месеца, но промяна няма, ако е възможно в останалите коментари да ми говорите за конкретни марки на продуктите които са ви помогнали.

3.   Здравей,
аз също имам такъв проблем. Пробвах 3 марки ампули(Ревалид, Лонда и Лореал) за коса. Всичките имат ефект за косопада, но някои ми спластяват косата. Най-доволна съм от ампулите на Лонда. Едната ампула струва 6 лв., но прави косата много хубава и мирише страхотно.
Не мисля, че е било нужно да я подстригваш... Иначе аз също съм свела до минимум третирането. Не се боядисвам, рядко ползвам сешоара и пресата. Желая ти успех! Знам колко е плашещо и на никой не го пожелавам! После пиши какво ти е помогнало ;)
п. п. Забравих да ти кажа, че не е лошо да отидеш и на кожен лекар. Понякога косопада може да се дължи на сериозно заболяване. Моят косопад е от Лупуса, за съжаление..

4.   Имaх същият проблем преди около 2 год.
По съвет нa моятa бaбкa зaпочнaх дa прaвя мaски с лук и чесън кaто ги редувaх. веднъж сок от лук, веднъж чесън инякaкво мaсло, aз ползвaх зехтин. косопaдa спря нaпълно при третa мaскa, но aз продължих. 1 мес- 3 пъти в седмицaтa, 1 мес почивкa и после пaк. тaкa общо 3 пъти по 1 мес. не сaмо ми спря косопaдa, сгъсти се много и зaпочнa дa рaсте много бързо. сегa ми е до кръстa и въпреки, че вече нямям проблеми( a може и зaрaди товa) продължaвaм дa прaвя мaските поне 2 пъти в месецa.
Прочети и в нетa имa много инфо зa лукa и чесънa зa косa.
Дaно съм ти помогнaлa, успех!

5.   Пробвай маски с тривитаминол. Потърси в интернет за повече информация.
Аз реших да се изчервявам и макар само 3 пъти да съм ползвала боя през месец-два, виждам промяна. Взех си къна (и с нея трябва да се внимава, защото е важно да е без примеси и т. н. ) и утре ще я изпробвам.
Успех с решаването на проблема. Винаги ми е било голям страх да не започне да ми пада косата и ти съчувствам искрено.

6.   Тривитаминол е решението. Но трябва много редовно да си правиш маска с него. Мисля, че ще помогне. Успех ;)