Споделена история от Спорт и красота

Протеин на 16?
Здравейте! Имам проблем с качването на маса. Ям по 4-5 пъти на ден, но въпреки това съм слаб. 16 годишен, 178см висок, а само 58 килограма. От около 4 месеца ходя на плуване. 3-4 пъти в седмицата по час и половина. Въпроса ми е дали е добре да си купя протеин и кога да го пия? Ще ми се отрази ли положително и дали ще има ефект?
Благодаря предварително.

Коментари

1.   батко ми приема протеин защото и той се занимава с фитнес. той е на 21 но не мисля че ще ти пречи да започнеш от рано. вземи си някои с вкус на шоколад или сметана че другите не са особенно приятни на вкус.

2.   Благодаря за коментара. Някой друг да изрази мнение, моля. :)

3.   Здравей и аз бях много слаб, но започнах да тренирам във фитнеса вече от 1 год и нещо. В начолото бях някъде към 60-63, сега съм 74кг.. Ако искаш да качиш килограми ти препоръчвам да си вземеш един гейнър, а не протеин, защото в гейнъра има повече въглехидрати, които помагат за качване на кг. Препоръчвам ти Scitec Mass Gainer някакъв креатин монохидрат. Ако ги взимаш в комбинация, тренираш и се храниш добре.. можеш да качиш около 4-5 кг за месец и нещо :) И това ще мускулна маса, тоест няма да си дебел, а едър :) Спортът е здраве, нищо че ходиш на плуване.. почвай да тренираш и във фитнеса ще ти се отрази доста добре :)

Поздрави!

4.   Вместо да се занимаваш с изкуствени неща, по хубаво отиди да ти направят изследване на щитовидната жлеза. Аз бях 185 и някъде 70 килограма, исках да стана над 80. Ядох по свински, ама нямаше резултат, накрая ме посъветваха да си направя изследване на щитовидната жлеза. Взимах едно лекарство за година и за по малко от няколко месеца качих няколко килца, докато не стигнах сегашните 187 на 94. Чувствам се страхотно и не съм стъпвал във фитнес. За мен е безумие да споря с природата. Ако ти е зор да ставаш бодибилдър, има фитнес зала, но ако просто искаш нормална мускулатура и наедряване, просто папане и тренировки в домашни условия. Аз си направих тежести и собствен метод на тренировка - лицеи опори и коремни преси. Повярвай, не се чувствам по слаб от човек, който е с 20 кила повече от мен, повярвай ми.

5.   Абе ти нагъвай шоколади и луканки и виж дали няма да напълнееш..

6.   Не се занимавай с добавки. Излишни пари са, а и не са полезни за здравето. Просто яж повече яйца, месо, ядки; естествени продукти с много протеини и калории като цяло. Най-важното е активен спортен режим. Плуването е полезно, но те съветвам да пробваш с фитнес/лостове ако искаш истинска маса. След година-две ще спреш да растеш на височина и ще почнеш да трупаш килограми от самосебе си.

Мъжете знаят защо ^^

7.   Аз освен плуването, в дните които не ходя на плуване си правя лостчета по половин-1 час. Това за гейнъра, не ми се ще да приемам допълнително въглехидрати, защото ям достатъчно сладко, даже прекалено. За 4 дни съм изял 75% от буркан с боров мед(бурканът е голям като тези за туршиите). Даже трябва да ги намалям, да не взема да хвана диабет. Знам че въглехидратите не са само сладките работи, но все пак. Пък и този протеин мислим да го поръчаме с още 3ма човека, защото ще ни излезе по-евтино и ще е по-голямо количество. Не мисля, че протеина вреди, не е ли същата полза ако изям 2 пържоли например? Смисъл той не е химия, а хранително вещество, доколкото съм запознат. Мисля да пробвам с протеинчето да видим как ще станат нещата, пък като замажа малко ще го спра и ще си продължа със стабилното хранене. В момента часа е 10:50, затова време съм изял 3 пържени филии с мед и 1 порция боб с луканка и сирене. Мисля че си хапвам добре.

Никъде не съм писал, че искам да ставам бодибилдър. Просто искам да имам нормално телосложение за момчетата на моята възраст.

8.   Добавки, хранене (режим) и тренировки е най добрата комбинация. Пий си протеина, следи си храненето и ходи на фитнес 3-4 пъти на седмицата в началото, а после увеличи ако можеш. "Не се занимавай с добавки. Излишни пари са, а и не са полезни за здравето"? Моля те, не давай акъл ако не знаеш за какво става въпрос. Добавките са пари, така е, но не и излишни, камо ли вредни. Вземи си една суроватка, Gold Whey или телешки Carnivor, смятам че ще ти се отрази добре.
Pr0cK

9.   6 е прав, че след 18 някак се качва мускулна маса от самосебе си дори без да тренираш. Ходи си на плуване, тъкмо и гръдния ти кош ще се разшири.
4ри е прав, че силата на духа е поне няколко пъти по-важна от масата и големината. Плуване, лицеви, лостче и успоредка и си пушка...

10.   Тук гледам много кандидат-охрана-на-чалготека са писали... Хич не са вредни тея гейнъри и химии, да беее, все едно не ги виждам тея дето ги взимат в залата всеки ден... Храни се обилно, но полезно, спортувай си и всичко ще ти е наред, не се занимавай с глупости!

11.   От прекалено много протеин няма полза, най-много да ти заминат бъбреците. Хапвай яйца, мляко, а ако искаш да качваш увеличи и въглехидратите-хляб, картофи, ориз и т. н. Също и месо. Много месо. По възможност свинско и телешко. Добър начин за качване е и да намалиш тренировките-примерно ако тренираш сега 4 пъти седмично направи ги 3 и ги прави през ден. Така мускулите е се въстановят и съответно-ще нараснат. Това е от мен. ПС: А ако толкова ти се пият добавки-бирена мая и лецитин. Успех!

12.   вместо да се занимаваш с тия слаби неща протеин , гейнер .. на 16 си направи един цикъл с дианбол-метан , разгледай в нета прочети и ако си решен да направиш цикъл с метан , след цикъла не спирай да тренираш а подържай с хубав креатин за да не станеш такъв какъвто си бил преди приема му ... ;)

13.   Благодаря за коментарите. А какво ще стане ако закупя протеин веднъж и после го спра?

14.   Към 13, ами просто с протеина ще качиш по-бързо маса. Няма да спаднеш след това, не се притеснявай, това не е зоб или креатин, че да спаднеш след цикъла. Когато можеш, пий си протеина, а когато не го пиеш, увеличи дневния прием на белтъчини в хранителния си режим (примерно с извара, съдържа голямо количество белтъчини в себе си и може да хапваш по много).
Pr0cK

15.   Аз съм ти набор. След 2 месеца правя 17. Ходя на фитнес от година. Пия протеин, пил съм гейнър, в момента пия и креатин монохидрат. Странични ефекти до сега не съм видял. Протеина е храна, има го в яйцата, месото и къде ли още не. Ако купуваш гледай да е качествен. Изборът си е твой.
-Sidd