Споделена история от Спорт и красота

Мъжка козметика за почистване на лице
Здравейте,
Търся някаква мъжка козметика за почистване на лице. Като чета в интернет и много се обърквам от противоположните мнения от типа трябва ли или не трябва да се използват някои съставки и продукти. Нямам си никаква представа от козметика затова ще съм благодарен ако ми помогнете да намеря подходящия продукт. Не знам каква е разликата между лосион, гел, пяна, тоник, тоалетно мляко след като с всичките се почиства лицето. За мен важното е да е био и да съдържа алфа хидрокси киселини или алое вера. За предпочитане е второто или и двете ако изобщо е възможно. Напоследък кожата ми изглежда уморена и надявам се че това ще ми е достатъчно за да я освежа. Мисля, че съм със смесен тип кожа. Аз съм момче на 24 години.

Коментари

1.   Не останаха мъже в тая държава

2.   Нaй- добре върви нa дермaтолог дa те види и препоръчa специaлно зa твоятa кожa.
Ти нямa кaк дa знaеш от кaкво имa нуждa и по- добре дa не експериментирaш , зa дa не се появaт aлергии или други нежелaни стрaнични ефекти.

4.   Ти май си наясно каква козметика търсиш, ама си объркал сайта. Върви в някой козметичен салон и питай за типа на кожата си, после на пазар. Щом си на 24 не си утежнявай кожата с мазнини.

5.   Aко нямаш пъпки или нещо, което да лекуваш, взимаш един катранен сапун и не се занимаваш с женски измислици за генериране на кинти. Казвам ти го като жена. :)

6.   До 1,
ми че авторът като ползва кремове, това да не го прави жена?
Или ти си задръстен от предразсъдъци?

7.   Мисля, че няма нищо лошо в това, момчето да си поддържа кожата.
Авторе, отиваш в ДМ или някой друг козметичен магазин, и си купуваш каквото сметнеш за добре. Няма как да ти препоръчаме нещо, защото всяка кожа е различна. Като старт може да си купиш нещо на Нивеа или Лореал.
Мисля, че Лореал имат серия за мъже, но не знам дали в БГ продават тези продукти.

8.   Сaпун, шампоан, афтършейв, дезодорант, парфюм... това ти е напълно достатъчно. Виждам, че си по-нежничък, така че може да си купиш афтършейф с мляко вместо алкохол, за да не ти е сухичка кожата по кукленското личице. Аман от хомо бандити като теб. Ако някой ден сина ми има дори минимален шанс да заприлича на теб, по-добре изобщо да нямам деца.
Номер 6, като те гледам и ти си на левия тротоар (ако си жена изобщо не искам да споря с теб на каквато и да е тема и не ме разбирай погрешно, харесвам и уважавам жените, но не и от тези със стадния тип мироглед ), та що не си чукнете една среща с автора да си говорите за маникюр, пък може и да пламне искрата на любовта, а ние нормалните нека да си седим задръстени и с предрасъдъци.

9.   Номер 8 - кое ти е нормалното - това, че си един обикновен коч ли? Жалко, че за някои хора еволюцията е спряла на едно ниво и повече не мърда...

10.   За хубава кожа се пие бирена мая, мажи се с крем здраве също. Недей да ползваш твърде много продукти, не за друго, ами са вредни!

13.   До №8,
"Видимостта" е трудна, имайки предвид, че няма снимки и, като цяло, информация. Нямаш основа, за да създаваш нечия характеристика. Не, не съм жена и моля, не ме пращай никъде. Не виждам с какво аз и авторът провокирахме тази грубост. Ако за теб сапунът и шампоанът са достатъчни за поддържане на добра хигиена, останалите хора имаме собствени потребности.
Ще дам пример - за мен е невъзможно да измия зъбите си със сапун. Разбира се, за теб това може би е нещо съвсем нормално (щом пастата за зъби отсъства от списъка, озаглавен "Напълно достатъчно"). Съдейки по написаното от теб, в съзнанието ми изкача зрял (само физически) човек с ясно изразена регресия. В психологията регресията се характеризира като защитен механизъм, използван при т. нар. състояние на фрустрация. Любопитно ми е ти от какво си фрустриран? Да не би от ФАКТА, че и ти си от онези "хомо бандити" и с времето не си успял да се преориентираш в "десния тротоар" и сега се опитваш да прикриеш влеченията си като използваш проекция (отново термин от психологията, който изключително добре обяснява коментара ти)?

От №6