Споделена история от Спорт и красота

Естествена коса чрез метода на зашиване
Здравейте искам да ви попитам за цените в салоните в София за косите.... Искам да удължа моята - 35 см, с ое около 45-55.. да е до кръста :) Искам да ви питам, да споделите от опита си.. За цените, за това колко време са издържали, какви грижи сте полагали? Искам да си я удължа за бала и за лятото така за около 2 месеца? Къде си я удължихте и колко ви струваше? Къде в гр. София е по-евтино? Ще ми стигнат ли 500 лв?

Коментари

1.   Не ти го препоръчвам, работя в този бизнес. По-добре похарчи тези 500 лв за ежемесечни терапии за здравина, подхранване и растеж (предлагат се във всеки по-хубав салон), и чакай да си порасне сама. 5-6 години ще я носиш, и знаеш ли какво става после? Косата ти ще започне да пада на кичури и да ти си появят плешиви петна. Не се шегувам, изкуствената коса страшно много уврежда твоята, и натежава. Ако ти трябва за някакъв повод, купи си. коса. на клипс.

2.   Има и по-евтини коси от естествен косъм. За какво ти е зашиване, по-добре клипсове според мен, щом ти трябва само заради бала.

3.   Здравей. В никакъв случай не прави грешката да ти шият коса! Първо - това е вече остарял метод, при наличието на толкова други по-щадящи косата. Зашиването има един единствен плюс, че не се вижда или размества и косата стои съвсем като твоя. Тук почват минусите. Независимо колко време ще си с удължения, на всеки месец и половина-два се ходи на подръжка. Твоята коса расте, пришитата се размества и не стои естетично. При тази подръжка, зашитата коса се разплита максимално внимателно, за да не се срежат кичури от твоята коса (но това се случва почти винаги) и отново процедурата с зашиването започва отначало. Освен това косата, която не е можела да падне, в следствие на естествения косопад пада изведнъж и като видиш колко косми са това, може да ти призлее. Подръжките също се плащат и цената е в зависимост от това колко коса имаш. Дори и да я носиш само два месеца не си струва това, което може да ти оскубят при свалянето, а и е скъпо, не можеш да си оправдаеш инвестицията. Като добавим, че я искаш и само за лятото, трябва да те предупредя, че главата ти ще се изпотява двойно повече, ще ти е горещо и т. н. Друго неудобство, което може да се случи е да ти зашият косата така майсторски, че известно време след това да ти скубе, да ти дърпа или да ти се заплете след къпане. Освен всичко това този метод на удължаване не се препоръчва за тънки или изтощени коси.
Както са ти писали по-горе - по-доброто е коса на клипс. Слагаш и махаш сама, по всяко време. Свиква се много бързо. Особено за балове масово момичетата си слагат именно такава и после си я ползват с години.

4.   Съсипах си косата с къдрин, наложи се да се подстрижа на бодлички. След време като ми порасна малко започнах да си слагам коса с клипси, тъй като съм спортистка постоянно ходя с вързана коса и ми станаха ранички и имах плешиви петна. Когато спрях да я нося ми се оправиха. Сега мисля да опитам метода с прешиване.