Споделена история от Спорт и красота

Скули
Здравейте,

Това не е проблем или нещо за което да се оплаквам прегледах другите теми но нямаше такъв въпрос.

Е искам да попитам правите ли някакви упражнения на лицето се за красиви скули? Гледах доста клипчета с масажи, и други упражнения но не мисля, че ще помогнат за подчертаване на скулите.

Как ги оформяте така да се каже, с грим някои използват по - тъмни фон дю тени, руж или бронзанд, и как по точно става?

Аз нанасям фон дю тена малко пудра и грим и с четка или апликатор нанасям по - тъмна пудра от тези за лятото, които предпазват лицето от изгаряния, защото я купих но е по - тъмна от моя цвят и я използвам за скулите, а вие какво използвате?

И как по-точно оформяте лицето гледах, как правят по тъмни черти от веждите до края на носът отстани към очите и по-тъмна на носа /не се забелязва, но има ефект, който придава на лицето по - красив вид /

Споделете, правите ли такива упражнения как изпъквате и подчертавате чертите на лицето си какви продукти използвате?
Ще ми е интересно да почета тъй като гледах клипове но те са на други езици и изобщо продуктите, които използват не са от България,

Е очаквам да споделите вашите начини за разкрасяване на лицето :)

Коментари

1.   операция друг метод няма ;д ако ти се дават към 2500 - 3000 лв

2.   С грим съм се опитвала да подчертая скулите си, но не ми се е получавало, предполагам трябва повече да се упражнявам и ще се науча как да го слагам (и за теб се отнася). Но и аз четох в интернет за упражнения за скули и не вярвах, но наистина има ефект. Аз попринцип имам бузи от малка, но откакто ги правя тези упражнения страшно много отслабнах в лицето. За скули повтарям буквите ''а, о, у'' като се опитвам възможно повече да движа устата си, докато не усетя някакъв вид 'стягане' ако мога така да го нарека в лицето си. Пробвай :)

3.   Като нямаш скули, к'вото и да правиш пак няма да имаш! Просто натуралните скули не могат да се променят, освен ако не се подложиш на някоя козметична интервенция. Аз пък харесвам големи устни... направо обожавам. Искаммммm искам искам по-големи устни ^^ в комбинация с големите ми очи, лицето изглежда още по-съразмерно, тип г-жа Джоли.

4.   Или имаш или нямаш. Единствено ако се гримираш така, че да изпъкнат повече или операция.

5.   Спокойно, нека не ти бъде фикс-идея да имаш скули!
Не си прави операции, особено ако ще си "правиш скули" - ужасно изкуствено и грозно е!

Аз имам не много изразени скули, имам и леки бузки, просто такова ми е лицето - не е "изпито" (за което се радвам)!

Слагам си фондьотен (всъщност от тези тип "мус", защото кожата ми е по-мазна, а те са леки и я оставят матова, а седят естествено и ненатрапчиво), малко коректор под очите и на носа - тънка линийка по дължината на носа, която стига до челото и размазвам хубаво, също една точица и на брадичката, която размазвам и лицето изглежда много по-свежо. :)

Руж не слагам всеки ден, но когато слагам - с хубава четка за руж, не от най-дебелите (с по-тънка ми харесва повече ефектът) и правя смешната муцуна при която си прибираш бузите, все едно правиш "fish kiss" сещаш се предполагам как, обясняват го във всички клипчета и така нанасям точно където са очертанията на скулите и нагоре - към ушите.

Успех и помни, че няма по-красиво от твоето естествено, красиво, младо лице!
Грижи се за кожата си и не се подлагай на никакви интервенции! :)

6.   ОТ АВТОРКАТА
БЛАГОДАРЯ ВИ!

Благодаря за съветите, наистина има ефект от тези муцунки докато не ти се схване лицето правя ги докато съм на компютъра или гледам телевизия все пак както тялото така и лицето има мускулчета, които могат да се тренират има ефект не е уау но... :) аз съм против операцийте по лицето и изобщо по тялото всичко се постига с желание и мотивация, с руж и фон дю тен се изразяват до някаква степен :)