Споделена история от Спорт и красота

Какво използвате за чиста кожа на тялото?
Привет!
На 19 съм и имам следния проблем, че понякога ми излизат някакви пъпки по гърдите и раменете, ако ползвам ексфолиант дали това ще има ефект и да изчезват по-бързо?
Или не знам ако вие можете да ми препоръчате някакъв крем ще съм ви благодарна.

Коментари

1.   Пробвай със специален сапун - на Акне аут например. Иначе има и доста по-силни кремове, но според мен за сега трябва да пробваш с нещо по-леко. Ексфолиантът не вярвам да ти помогне с пъпките, но във всеки случай няма и да навреди.
Ана

2.   ами аз съм нямала никъкви пъпки по лице , тяло а съм на 17 , защото редовно се мажа с крем нивеа и си правя маски с краставица , лимон незнам пробваи

3.   Аз лично използвам сива и жълта хума.

4.   Acne out :)

5.   По мое наблюдение, точно от кремовете и вредните храни се получават тези досадни пъпчици!! Мисля,че ексфолианта в случая е достатъчен, но ако го комбинираш със по-здравословно хранене, като изключиш сладкишите,мазнотиите и газираното , те уверявам,че ще има ефект.

6.   Авторката: много ви благодаря :)) Аз попринцип се храня здравословно, чат пат включвам и сладко. Искам да попитам от къде мога да закупя Acne out сапунът, в кои аптеки, или само от сайтовете мога да го поръчам?

7.   Аз си купувам Акне аут от аптеките до нас. Предполагам, че в повечето аптеки го има.
Ана

8.   Акне аут и сапуна ги има в повечето аптеки , има дори комплект от Акне аут лосиона против акне , хидратиращ крем и сапуна . Май ти излиза по-евтино , не съм сигурна , защото само червеното шишенце е 10-12 лв , сапуна 5 лв , а бялото не знам , но май в комплект излиза по-изгодно :)

9.   Здравейте, аз имам сходен проблем с този на авторката и имам отдавна въпросния сапун, но го ползвам рядко и не знам подходящо ли е да се ползва сапун, понеже ходих на дерматолог и тя ми каза да използвам по-добре някакъв гел за проблемна кожа отколкото сапун, тъй като сапунът много изсушавал кожата.
Не знам какво да правя и аз честно казано... На тези, който са писали, че ползват сапуна на Акне Аут, биха ли споделили как се отразява на кожата им? Не ви ли я изсушава прекалено?

Аз в момента ползвам един измиващ гел от Орифлейм с чаено дърво и розмарин, уж пише, че е против пъпки, но сякаш не ми действа лично на мен... Дано и някой друг с такъв проблем сподели какво ползва :)

10.   Преди да използваш каквото и да е си провери хормоните, защото тези пъпки се появяват по две причини. 1. Къпеш се рядко, т. е. лоша хигиена.
2. Имаш хормонален проблем. Е, предполагам не се къпеш веднъж месечно, за това си виж хормоните и като се справиш с вътрешния проблем вече можеш да видиш с какво да ги мажеш, ако не спрат да се появяват сами след като си оправиш хормоналния баланс.