Споделена история от Спорт и красота

Електроепилация - премахване на косми завинаги
Здравейте. Няма да задавам никакви въпроси или да очаквам мнения, просто искам да изкажа мнението си за електроепилацията. Това всъщност представлява вкарване на тънка и къса игла по косъма до луковицата, пускане на тока и измъкнва на косъма. Още при първата процедура 80% от космите (луковиците на космите) се унвищожават и не се появяват повече. За останалите са нужни още 1-2 процедури. Не е кой знае колко скъпо, в моя град е 30-35 лева на час. Вярно, че общо сумата става доста голяма, но фактът, че до края на живота си няма да се занимавате с отстраняването на косми.. смятам, че си струва. Предполагам се чудите дали боли- да, боли, зависи и от мястото, което се обработва. Лично при мен на втория път (втората процедура-под брадичката, областта на врата) тялото ми изпадна в някакъв вид шок и цялата треперех, затова се наложи да ми сложат упойка-самото слагане не е приятно, но след нея не се усеща нищо, така че можете да си правите процедурите под влиянието на упойка. За всички хора, на които им е писнало от временното отстраняване на косми, това е перфектното решение. Плюс това може да се прави по всяко време на годината, а не само през зимата както е при лазеро- и фотоепилацията. Ако някой има въпроси, да задава отдолу. Дано съм била полезна. :)

Коментари

1.   Подкрепям!
Премахваме си всички косми и с това всичките ни проблеми до края на живота се саморазрешават!

2.   От къде си? Каква е минималната възраст за правене на такава процедура? Подходяща ли е за места с доста чувствителна кожа? (За пример триъгълникът и областта под него) Каква ще е цената за цялото тяло от гърдите надолу краката, без ръце, подмишници и лице? Боли ли много и има ли някакви рискове и негативни последици? Ти би ли си направил/а? Благодаря предварително! :)

4.   От кой град си? В кои градове се предлага такава епилация и има ли някакви рискове?

6.   Мен космите много ме дразнят, но ме е страх да ми бият разни упойки и да ми пускат ток, не заради болката, а може да има някакъв страничен ефект. След време може и аз да се реша да го направя

7.   Това ще е супер бавната процедура- косъм по косъм... Нямам нерви да го изтърпя. Лазерната епилация е по надеждна и безопасна.

8.   Оле, зaболя ме сaмо докaто четях.
Зaинтригувa ме обaче
Зa един чaс при тaзи ценa кaквa чaст успявaт дa ти" почистят"?
Товa с упойкaтa.. не би ли било вредно, aко я постaвят при всякa процедурa?
Бих се нaвилa нa упойкa зa подмишниците.
Все пaк зa" шокa" aз бих послушaлa тялото си в него момент и бих отложилa процедурaтa.
Зa цели крaкa, слaбини, подмишници и вежди колко долу- горе би струвaло в тотaл?
Рaзкaзвaй сегa кaто си се предложилa! ;)))

9.   Оле, зaболя ме сaмо докaто четях.
Зaинтригувa ме обaче
Зa един чaс при тaзи ценa кaквa чaст успявaт дa ти" почистят"?
Товa с упойкaтa.. не би ли било вредно, aко я постaвят при всякa процедурa?
Бих се нaвилa нa упойкa зa подмишниците.
Все пaк зa" шокa" aз бих послушaлa тялото си в него момент и бих отложилa процедурaтa.
Зa цели крaкa, слaбини, подмишници и вежди колко долу- горе би струвaло в тотaл?
Рaзкaзвaй сегa кaто си се предложилa! ;)))

10.   Ти да не си собственичка на козметично студио и тук правиш безплатна реклама?А и доколкото знам не е за цял живот обезкосмяването.

11.   Ако е на малки участъци като над горната устна например става, но за големи-цели крака не знам колко време косъм по косъм кой ще се занимава.... Аз 2-3 пъти съм си правила- над горната устна, но после пак са се появявали. Може да е трябвало по на често да ходя-незнам.

Моя приятелка си е правила на краката под коляното надолу и казва, че че при нея имало ефект -космите вече не растяли.

12.   И аз много се интересувам от това от много време. Аз искам да си махна трайно космите на триъгълника, но имам няколко въпроса :
1. Колко процедури горе-долу ще ми трябват за там и ако е с твоите цени, колко лв общо ще ми излезе (приблизително)?
2. Възможно ли е това да увреди по някакъв начин кожата ми и какво ще стане?
3. Може ли това да засегне половите органи или организма като цяло и да ме повреди нещо.. примерно да ми повлияе на това ако искам да имам деца и т. н.
Това са засега, ако се сетя нещо още ще питам. Моля за отговори на тези въпроси, отдавна търся :)
- summer, 19

13.   Спинди одобряжа. Галтката ковра е дупра ковра :)

14.   Аз съм ЗА фотоепилацията. Не е инвазивна (т.е. не те ползват за игленик) и пак е доживотна.

15.   Ти да не си някакъв промоутър или нещо от сорта.. Иначе добре звучи всичко това. Ами цената освен, че е 30-35 лева на час не варира ли спрямо площта на зоната, върху която се прилага процедурата?

16.   От Авторката:
Към номер 2
Минимална възраст- доколкото съм разговаряла с жената, която извършва процедурата- 14 години (но в случая, ако си над 17-18 ще бъде по-хубаво).
Подходяща е за места с чувствителна кожа- просто след това заздравяването ще трае по-дълго време и е възможно подуване. (минимум 1 седмица-максимум 3 за заздравяване). Нямам представа каква ще бъде цената за толкова голям участък, но със сигурност ще надхвърли 100-200 лева. Боли си, да, но все пак всеки човек има различен праг на болка. Риск има само и единствено ако човекът, който извършва процедурата, е некадърен (или с прекалено малко опит, треперещи ръце). Тогава може да останат белези, но ако говориш за увреждания..няма такава опасност.

17.   От авторката:
Към номер 8
Зa един чaс при тaзи ценa кaквa чaст успявaт дa ти" почистят"? - половината от мустака (симетрично от двете страни) примерно.
Товa с упойкaтa.. не би ли било вредно, aко я постaвят при всякa процедурa? - женатаказа, че има клиенти, на които всеки път я поставя, така че-едва ли
Зa цели крaкa, слaбини, подмишници и вежди колко долу- горе би струвaло в тотaл? - наистина не зная, предстои ми да разбера хаха, за веждите според мен ще бъде 30-40 лева, другите са прекалено големи участъци, на този етап не мога да кажа

18.   От авторката:
Към номер 10
Не съм собственик на нищо. Просто съм тийнеджърка с генетични проблеми, на която и се налага да се подлага на такива болезнени процедури. :)
Моята информация пък (и от вече минали по този път) е, че обезкосмяването е завинаги.

19.   Моля отговорете на въпросите на номер 12 мен ме интересуват същите , както и същите въпроси и за Фотоепилацията , защото като чета май и тя е доживотна , но е по-безболезнена .. А правилно ли съм разбрала от преди , че не е доживот , а за няколко години ?
Молим за отговори

20.   Колко часа отнема общо 2-та крака и колко време отнема за тях, пак общо?

22.   Номер 19 -фотоепилацията не е доживотна, правят се повтарящи процедури, а и мисля, че не е подходяща за руси косми (не може да ги хване), но е по-безболезнено-да

номер 20 - зависи от краката хаха, за един крак според мен със сигурност е над 4-5 часа, да не кажа и дни, отстранява се косъм по косъм-бавна процедура е електроепилацията

23.   Аз съм Номер 20 исках да кажа колко часа и колко пари е общо :D

24.   Е, то кaкво излизa, ... много пaри, много време.... и много болкa:(((
Остaвaм си нa колa и сaмобръснaчкa:)))
Мaлко пaри, мaлко време и никaквa болкa!

25.   От опит мога да кажа не изчеват за винаги космите но намалят и бавно растат. Пробвах и фото и лазер не става и пак се вращам на електроепилация но не мога да си намера игла за да продалжа а що се отнася за местата ами това си е за малки участаци на видни места. Ако някой знае от каде се намира игла моля кажете!

26.   Към 25: Каква игла? В студиото не разполагат ли с достатъчно игли? Аз ходих на такава епилация 5-6-7 пъти, дадох страшно много пари, резултат имаше - космите изтъняха и започнаха да растат по-бавно. На последната процедура погледнах с какво аджеба ме мори тая жена. После потърсих в нета апаратчето. Купих си го, поръчах си игли, пробвах се на мъжа си, после на себе си.... За една седмица лицето ми се изчисти. После забременях(тока е противопоказен), после нямах време, после почнах работа... Скубех с обикновената пинсета и нещата се влошиха, но не чак колкото бях преди де.. Сега пак започнах. Направих си 3 процедури и се пооправям вече.

28.   Здравейте, може ли да ми кажете добър център за извършването на тази процедура? Наистина ли не никнат повече на третираното място?

29.   Ще ви разасня в кои случаи се прави тази иглена епилация, която наистина е доживот- само на твърди косми и основно по брадичката и под нея. Процедурата е болезнена, но козметичката би трябвало да регулира силата на тока до търпимост- не е нужно да се слага локален анестетик. По нежните зони и изобщо на тялото- препоръчвам да ползвате други методи на обезкосмяване. Принципът на действие на токът е следният- иглата се вкарва в пората, откъдето е израснал косъма и внимателно стига да папилата на корена, след което се пуска тока, с цел да направи електро коагулация и да "стерилизира" пората- един вид тя вече не може да възпроизвежда нови луковици и косми. До живот е. Иглата трябва да е персонална за всеки клиент. Работи се на минути или на брой косми. След пет до 10 секунди протичане на ток, той се спира, а косъмът вече се изважда без отскубване, защото луковицата е умъртвена. Дано съм била полезна.

30.   Хубаво е човек да е минал пубертета, когато си прави електроепилация с игла. Не за друго, ами по чисто финансови причини и за да не се подлагате повторно на процедурата - не, че е много болезнена, но на по-чувствителни места е неприятно убождането. Защото иначе си е единствената доживотна процесура за обезкосмяване. И точно това за лазаерната, че била доживотна, са празни реклами.
Аз съм си правила електроепилация с игла преди около 25 години, на двата крака под коляното. То и нямах много косми, но на всичко отговре бяха руси или поне повечето, а малкото по-тъмни пак бяха със светъл корен. Така че изтормозих козметичката да се взира, откъде точно излиза косъма и бях дала изричен инструктаж, само тъмните да маха, малки и руси да останат, не обичам да изглеждам като ощавена. Така и направихме, само с еднократна процедура, по около 80лв на крак, но да не ви подвеждам, малко косми по принцип имам. Така или иначе, после 3 бременности, а сега вече към менопауза, резултатът е железен!
Но е много важна козметичката - хем да е сръчна, пъргава в ръцете, за да обработва по-големи участъци - цената поне тогава беше на час, хем да уцелва точно фоликула (корена) на косъма с иглата и да го изгаря успешно.
Да, силата на тока се регулира. Първо пробвате и ви питат, какво усещате, ако ви е много силно, могат леко да го намалят. Но под определена стойност има опасност пак да се зароди луковица на косъм - та моя съвет е, потрайте повечко, за да е трайно!