Споделена история от Спорт и красота

Розова коса ?
Искам да си направя косата розова или синя, но не наситено както е по кутиите, а светла. Имащите такива коси, моля да пишат :Д Ако смеся синя и руса боя дали ще стане ? Ако имате идеи драскайте, докато не съм се отказала :D

Коментари

1.   Никой не е коментирал още. Хората сигурно чакат да се откажеш :P Не ми се вижда добра идея да си боядисваш косата в такива цветове. Ще изглеждаш странно, ама ако това ти е целта давай.

2.   Аз пък харесвам розови коси хаха намирам го за някак сладко. Според мен ще се получи!

3.   И какво ще постигнеш по подобен крещящ начин?
Според мен - първото условие да се харесаш на някого е ДА НЕ ГО ДРАЗНИШ, било то с външен вид, с поведение, с приказки и т.н. А твоята идея определено ще БОДЕ очите на хората...

4.   Мъж съм и винаги съм се смял на жени с такива цветове на косата. Меко казано, седи смешно и нелепо да не кажа отвратително. Но все пак косата си е твойта, ти си знаеш.

5.   Аз не бих се боядисала така, още по-малко в розово, но това е лично мнение. Ако трябваше да избирам, по-скоро бих избрала синьото.
Не знам дали ти пука за мнението на околните, надявам се че не, защото има момичета в моя град, които са с по-особени цветове на косите и обират подигравките на кифлите от моя клас. Какво казах, аз не бих избрала такъв цвят, но уважавам личния избор на хората и не им се подигравам заради начина, по който изглеждат. Има хора, на които адски им това, дори имам приятелка, която е с лилава коса и и стои много хубаво.

6.   №3 момичето пита как да си боядиса косата в розово, а не дали ще се хареса на някого. Мисля че коментари от рода на 'защо ще се правиш' са безсмислени. Не помагате с нищо.
Авторке, по-добре не си прави експерименти сама, а отиди при някой добър фризьор и нека той да те направи! :)

7.   Иди на фризьор.
Косата първо се изрусява до много светло руса, след което се боядисва в желания цвят. Това е общо взето.

8.   Розов цвят на косата отива на определени хора. Предимно на жени тип лолитки с такова лице. Отива на по-млади момичета с по сладко изражение на лицето. На жени с по строги черти тип фатална жена не пасва грам според мен. Пак зависи и какъв тип е розовото. Бледо розово може да отива например, но пък тъмно наситено розово - изобщо. Бледите цветове стоят по естествено. А и такива наситени силно цветове стоят като изкуствена перука и се получава кич.

Ето няколко добри примери според моя вкус :) :

http://24.media.tumblr.com/cf208a21bcda7d557b4a9db819774599/tumblr_mvb5e1VPXm1rnskxso1_500.jpg

http://media-cache-ak0.pinimg.com/236x/bb/f4/ec/bbf4eccc278891db1d1c4e5242630991.jpg

http://media-cache-ak0.pinimg.com/236x/a6/57/05/a657058d76398cbc03be15178d925402.jpg

http://foxandjanesalon.com/wp-content/uploads/2013/11/21.jpeg

K-Man

9.   Аз имам в момента червена коса, преди това ми беше светло кафяво сега е между тъмно и светло червено. Искам синя и мисля, че ще я правя лятото. За целта трябва първо да се обезцвети и после да се боядисва и ще го правя при фризьр, не знам какъв цвят е твоята коса затова може и да не стане от пъврия път по-добре при фризьор да те обезвети и да ти стане както трябва, ако правиш нещо да е както трябва. Между другото не е много хубаво да си боядисваме косите аз съм на 14, за пръв път сложих боя миналата година октомври месец и 4 месеца се боядисвах с боя отделно гореше и от пресата и останах почти без коса. Сега вече 2 пъти слагам кана, но не става точно ярко червено и ако до лятото е останало нещо от косата ми ще я направя синя. Препоръчвам ти да не смесваш боите а напарво при фризьор да ти я направи :)

10.   Ха-ха, No8, в главата приличат на захарен памук с евтинджос оцветител. :) 4-тата най-бива - има поне някаква закачка с кичурчетата. 3-тата е отврат!

11.   Какво хейтвате бе момичето просто пита за савет, ама нали сме си БЪЛГАРИ и без някой косур или негативно мнение не става! До афторката- Не знам дали ще ти отива, но опитай. Според мен няма нищо странно да се боядисаш в розово, зелено или дори пък лилаво ако искаш! Живея в чужбина и тука хората уважават хорското мнение и хорския стил. Никой не се подиграва или коментира цвета на косата ти нито пък се чудят когато видят някой с един от изброениете цветове.

Имам една саоченичка която беше се боядисала в розово. Нито тъмно, нито пък доста бледо, а нормално розово... Беше много сладка и изобщо не седеше смешно или странно! Сега се боядиса в лилаво... не седи грозно или странно, но СПОРЕД МЕН в розово и приличаше много повече. Затова не слушай никого, че в България сме много назад и понякога от тези коментари имам чуството че и БЪЛГАРИТЕ са от третия свят като НЯКОЙ африканци, етопци или арабци.. Затова давай смело напред и ако можеш да намериш някой боя от интернет ДА НЕ Е ОТ БГ МАГАЗИН, че миналата г. като дойодох на гости всичко беше некачествено а и скъпо затова не се доверявам на продукти от България. И така намери си една хубава боя и отиди на фризиор. И дори да не се получи желания цвят си измивай косата по често, че то безтова тези тип боя бадат доста бързо и слет това се боядисяй в някой друг цвят. УСПЕХ И НЕ МИСЛИ КАКВО ДРУГИТЕ ТИ ГОВОРЯТ! Момиче на 17.

12.   Погледнах линковете на Камен, както го наричат, ама честно казано, ми е трудно да ги възприема като живи хора, по-скоро ги възприемам като евтини китайски пластмасови кукли. А на третата ми се повдигна за момент в буквалния смисъл.

13.   Н7 е прaвa. Ще добaвя, зa розовият цвят ползвaй временните оцветители. Не зaбрaвяй, че предстои изрaствaне нa корените, отново изрусявaне и след товa цветa.
Също можеш дa пробвaш с временен спрей( пaдa с отмивaнето) поне дa имaш идеятa кaк ще изглеждaш.
Зa тези цветове трябвa дa ти е перфектно чистa кожaтa нa лицето, зa дa стои добре( без петнa, пъпки), същото и зa червенокоските.
A кaто компромисен вaриaнт( aко много държиш нa товa, но имaш дефекти по лицето) около скулите и нa бретон, можеш дa " вкaрaш" няколко по тъмни( кестеняво) кичурa, по2-3 от всякa стрaнa.
Тъй кaто е нестaндaртен цвят, изисквaщ сериозно третирaне( изрусявaне) все пaк препоръчвaм дa се опитaш временните вaриaнти, преди дa.... сбъркaш в изборa.

14.   Какво значение има дали на останалите ще им хареса? Щом на теб ти - направи го!

15.   Странно. В България, когато някого види момиче например с розова коса мисли негативно *не всички*. До колкото в другите държави - не е точно така. Аз го намирам за красиво лично, но си е твой избора. Много по-важно е какво ти самата мислиш за себе си не останалите!
Иначе отиди на фризьор или нека някой познат, който разбира да те боядиса, защото ще се оплексат нещата.. недей сама да се :) Може да пробваш и с къна.

16.   Според мен не седи нелепо. Има много хора, на който им отива страшно много. Отиди на фризьор там най-добре ще ти обяснят нещата и т. н.
Ако ти харесва и го искаш.. майната му другите какво мислят! Не се живее за хорското мнение.

17.   Да ще излежда странно наистина.
Странното е красиво.

18.   Благодаря на тези, които ми дадоха съвети :)) До другите - научете се да приемате различните, не е нужно всички да се сливат, всеки има различен вкус :) Мир!

19.   Емилия певицата в началото на кариерата имаше розова коса и й седеше много красиво.

20.   Хаха, ужас... защо точно розово, има толкова по-красиви цветове за коса. Не искам да те отказвам от идеята ти, но не на всички им отива такава коса, нали се сещаш. Точно като при бретона и кичурите. В другите държави цветовете от дъгата на женската глава може и да не стоят толкова странно, но тук, ако видя момиче с такава коса ще помисля, че е избягала от цирка. Ти си знаеш най-добре, това е мое мнение.

21.   Зависи какво ти е лицето и какъв е стила ти на обличане. Някой беше написал по- горе, че е препоръчително да си момиче тип Лолитка и съм много съгласна.
Също така ако предприемеш тази стъпка, умолявам те, отиди при професионалист, защото съм виждала такива ужасии точно с розова или синя коса, че да ти се прииска да избягаш.
Ами какво повече... Дерзай! :)

22.   Не се прави на клоун. Повярвай ми смешно е и едва ли някой би те харесал.

23.   Всъшност има много хора,който харесват цветните коси ? Аз също им сампатизирам. Няма да изглежда според мен нелепо. В България просто хората с например розови или сини коси са смятани едва ли не за луди ?! Докато в други държави не е точно така.

24.   Има много хора на, който им отиват розови или сини коси. Според мен не е смешно или нещо такова. И аз съм съгласна - хубаво е да си различен с нещо, а не да се сливаш с останалите (това би било толкова скучно).

25.   Не мисля че с боя ще стане най-добре аз миналото лято бях розово омбре. Косата ми е тъмна и ми се получи. Направих го със степ.

26.   Най- накрая открих момиче като като мен. И аз искам цветна коса, но в синьо. Аз ти препоръчвам за по- добър цвят първо да се изрудиш. Не мисля, че ако сложиш руса боя ще стане, по- добре си купи бяла боя и я смеси с розово. Може да си купиш от На тъмно. Успех!

27.   В руса боя за коса сипваш съвсем малко вишнев оцветител но не прекалявай че ще стане цикламена

28.   Много сте прости всички, престанете да говорите тъпотии на момичето. Няма смисъл да питаш такива хора. Те не могст да ти дадат правилен съвет. Направи се каквато искаш ти. Не слушай никой. Експериментирай. Аз така правя. Не слушам никой.

29.   Отиди на фризьор и им покажи какво точно искаш .. защото идеята ти да смесиш русо и синьо не ми се вижда добра .. ще стане зелено ще ти изгори супер много косата ..
( някой път дори и на фризьор може да не стане добре , за това избирай внимателно )

30.   предният коментар е мой исках да добавя *
Че според мен хората в България са със затворено мислене и това да си със не натурален цвят коса е странно за тях ( за хората по селата също ) , в чужбина на никой не би му направило впечатление ако е направено добре. Всички биха те третирали по същия начин като преди да се боядисаш дори и непознатите.