Споделена история от Спорт и красота

Омбре
Здравейте. От доста време си мисля как искам да си направя омбре на косата (тя е тъмно-кестенява). Притеснява ме само, че може да поискат да я изсветлят, защото бих искала да е русо омбре, а съм чувала, че много уврежда косата. В същото време, ако не я изсветля, може боята да не ме хване и да съм хвърлила едни пари на вятъра. Може ли някоя, която си е правила подобна прическа да сподели какво е направила?

Коментари

1.   Знам, че искаш съвет но аз ще ти кажа нещо друго. Омбрето напоследък севоди дпста посредствена и скучна преска. Ако не си забелязала вече всички имат такава или са имали. Не е оригинално и не е индивидуално. Аз живея с мисълта, че всеки човек е отделна личност и е чрекалено глупаво да сме еднакви. Разбра се, това е мое мнение и не ти го лазвам с лоши чувства, решението си е лично твое. Успех.

2.   Транкильо, омбре, маняна...

3.   Купи си специалната боя на Лореал за омбре и накарай някой да те боядиса. Два пъти съм се правила с нея, боядисвала съм и приятелка и съм много доволна от резултата. Щом косата ти е кестенява, няма как да не те хване боята. ;)

4.   Какво е омбре?

5.   Не те съветвам да си по правиш сама, иди при фризьор, защото може да го направиш неравномерно и ще стои ужасно. Не знам как може омбрето да ви харесва, изглежда все едно си била цялата руса и е пораснала твоята коса отгоре с истинския цвят и отдолу е останало русото. Смешно е. Видях едно момиче с омбре, което явно сама си го беше правила, имаше дълга хубава коса и отгоре тъмно кестеняво, долу руси краища и беше като отсечено, нямаше постепенност, а все едно си направила рязка черта на средата та косата и си я боядисала надолу, затова сама опити не прави. И не ходи при някои квартален аматьор, а при професионалист, да ще ти вземе повече пари, ама поне ще ти стане яко.

6.   Ама ей такива, като почните да ми ръсите.. ще си спестя обидите относно теб, авторке.
Хем, искаш да си с русо омбре, хем не искаш да ти я изветляват.. как става това? А и сега ли се сети да си правиш, като модата му отдаавна мина? !?

7.   Номер 6, аз не се водя от модата, а от това, което ми харесва. За пръв път ще ми е да се боядисвам и затова и питам. Не съм написала тази тема, за да получа от "обидите ти". Просто исках мнението на хората.

8.   Във вторник отидох за омбре. Не ме направиха. Не ми отива на мен лично. И мисля, че по-лошото е това, че ме боядисаха ЦЯЛАТА руса. Пълен абсурд като се погледна в огледалото.
Вече не бих си и помислила за омбре.
Внимавай и преценявай много добре. Дано не те направят като мен.. сега ще търся маски или нещо друго което ще ми махне тъпото русо и ще ми върне кестенявото.
Дано има такова чудо.

9.   Н 8, можеш дa отидеш в кaчествен/ докaзaн сaлон дa ти го опрaвят.Омбре- то обикновено се прaви нa долнaтa чaст нa косaтa нa 5 см дължинa. Могaт дa ти потъмнят горнaтa чaст.
Другиaт вaриaнт кaлифорнийски кичури. Почти същото , но от 7- ият см нa косaтa отгоре нaдолу.
Друг вaриaнт е изцяло тъмни кичури.
Не ги рaзбирaм тия из сaлоните, зaщо прaвят нещо, от което идея нямaт. В моментa ще вземaт лев и тоя клиент повече нямa дa се върне!

10.   Н 9 Благодаря ти за съвета!
Но да попитам ще може ли да се боядиша с боя без амоняк? Смисъл ще хване на това медено русо кестенявото нали?
Не знам, аз се отказах от идеята за омбре.. Просто съм много разочарована от днешните фризьорки!!!
Преди да си запиша час, толкова много хора я похвалиха, че си викам "Щом я хвалят значи е добра в работата си" да ама не.
Благодаря още веднъж номер 9!
Номер 8 :)
Приятен ден :)

11.   Н10 ще пaдне много бързо боятa, особено в/ у русото.
Изчaкaй 1-2 седмици, използвaй моментa дa си нaпрaвиш подхрaнвaщи мaски( с мaслa), след товa боядисaй в желaния от теб цвят с пермaнентнa боя.
Чaк след товa може дa зaпочнеш дa използвaш безaмонячни( веднъж постигнaлa хaресвaн цвят)

Все пaк, след кaто вече ти е изсветленa косaтa, помисли дaли дa не пробвaш дa попрaвят грешкaтa нa псевдостилисткaтa и дa се рaдвaш лятото нa крaсиво омре/ кaлифорнийски кичури или новите тексaски кичури- виж из нетa;))))

12.   Ако си правиш омбре си го направи така. - http://media-cache-ak0. pinimg. com/736x/6c/c0/3f/6cc03ff71a249ccd71ba7685b88376de. jpg Виж колко е красиво, когато се прелива -- http://www. euforia. tv/uploads/modules/news/0/2013/6/12/21587/1389370170284ec4e3. jpg Скоро видях едно момиче, което е с доста мургава кожа и прилича на циганка, с коса като омбре. Не, не беше омбре, но явно тя така си е въобразила. Имаше тъмна коса и от средата надолу започваше изведнъж едно тъмно русо, отиваше към оранжево. Дори чертата на границата не беше права. Личеше си, че сама е експериментирала. Беше много смешно. По-добре отиди на фризьор, поне ще ти го прелеят.

13.   Аз съм с омбре, русо, и моято коса също е тъмна. Всичко зависи от фризьора. Моят е доста внимателен и не ми е изрусявал косата. Просто сложи руса боя, която може максимално да ме хване и сега си е супер, а ако искам по-светло вече трябва да прибегна до изрусяване, но в момента съм абсолютно доволно с резултата си :Д :)))

14.   Напваво като гледам такива коментари лошо ми става. Какво значение има дали е модерно и дали всички имат омбре. Важното е че е красиво и лично на мен ми харесва. С таз мода някой ден ако пет човека си обръснат главите у вие сигурно ще го напрайте.

15.   И аз имам омбре но моята коса е тъмно руса. Само да ти кажа че изветляването е по-полезно от колкото боядисването.