Споделена история от Спорт и красота

Веждите ми
Здравейте. От много време си "оформям" веждите. По-скоро се опитвам да направя нещо с тях, но е НЕВЪЗМОЖНО. Те са къси, рядки, тънки. Като ги оставя много време да растат почти не си личи, че съм ги оставила. Като сложа молив ми стои някак смешно на лицето. Приличам на клоун с много тъмни вежди и светло лице. Имам кестенява коса, каквито са и веждите ми. Те са ми такава форма, че нямам избор за оформяне - къси с 1 пръст от нормалните и с чупка над средата на окото. Около месец ги мазах 2 пъти дневно с рициново масло, но не пораснаха. Какво да правя? Как да ми се сгъстят и пораснат?

Коментари

1.   След като приличаш на клоун със светло лице и тъмни вежди, просто си купи по-светъл цвят молив и ще са светли и не ги повтарят по 200 пъти, а по 1-2. Моя съвет е да отидеш на козметична, преди това не си ги оформят, остави ги да отвсякъде да стана възможно най-дълги, ако се наложи и да станат като една вежда, но просто да има козметичката какво да оформи и да ти даде най-правилен съвет. Има и друга възможност за която можеш да я попиташ, отделно от моливите и смяната на форма. Има вежди, които се наричаш пернаментни, в случая обръсват твоите вежди докрай и отгоре си татуират нови с хубава форма и цвят, като предварително са ти показали как ще изглеждаш после, много хора го правят. По-добре такива вежди отколкото без никакви. Също така те избедняват с времето и постепенно изчезват и отиваш да ги повториш, не е много скъпо. Попитай за тези варианти.

2.   Преди и аз имах същия проблем разрових е и открих решение - ЧЕСЪН. Просто по три пъти на ден търкай веждата си с чесъна. При мен имаше ефект още на третия ден. Надявам се да съм помогнала.

3.   Мажи ги с рициново масло

4.   Ако това толкова те тормози трябва да знаеш че пластичната херургия вече решава този проблем чрез присаждане на на вежди (ако човек няма) или сгъстяване ако са много редки и той не ги харесва.

5.   Рециновото масло не е особено ефикасно. Мажи ги с бадемово, моите бяха доста опадали от постоянно подчертаване, но за няколко седмици се сгъстиха отново ^_^ Нанасям маслото всяка вечер преди лягане, понякога и на миглите :)

6.   Иди на козметик. Жената ще знае как да ги оформи, освен това ще ти даде и полезни съвети. И моите са много светли и редки и за това когато трябва да ходя някъде по-официално ги гримирам със специален грим за вежди защото с молив наистина стои изкуствено. Ама най-добре си иди при специалист.

7.   Много по-добре е да са къси отколкото дълги и рошави :D

8.   няма такова нещо като "не знам какво да правя с веждите си" всичко е до грим, ако щеш и грам косъм да нямаш има жени които нямат вежди а ги рисуват така сякаш изглеждат като истински, а не нарисувани. всичко е до техника, и не ползвай молив за вежди щом не можеш, използвай сенки за вежди, те са специални, матирани без блясък. отиди на козметик да ти ги оправи веднъж и вече се поддържай сама, не си малка.

9.   Аз изобщо не разбирам какво толкова се вживявате с тея вежди. Най ми хареват естествени вежди и на всеки човек неговите си вежди му стоят най-добре. Разбирам малко да се пооформят, да няма някакви единични стърчащи косми или сраствания на носа, ама другото вече не го разбирам. Всички ми мязат на клоуни като вземат да ги скубят до дупка и с някакви неестествени форми да ги правят, а отгоре - ще кажеш, че с блажна боя ги минали. Най-смешни пък са "блондинките" - т. е. изрусените брюнетки, дето, за да не си личи, че са им тъмни веждите, направо остават без тях. Това май само в България е някаква кифленска мода. Не ги мисли толкова тез вежди - не е полезно за интелекта ти. Със сгурност си най-хубава с такива, каквито са ти по природа.

10.   Номер 6, добре ли си? За какво да ходи на козметичка, да и скъси още повече веждите? Авторката пита как да ги сгъсти.
Подкрепям горните мнения да ги мажеш всяка вечер с бадемово масло. А иначе си вземи по- светъл молив или най- добре някои сенки с максимално близък цвят до тези на веждите ти. Стои странно, защото не си свикнала. Или най- добре си купи сет за вежди(на есенс например или катрис)

11.   Напълно подкрепям номер 2. Моите съм ги мазала с Бадемово масло, рициново, арганово, но само мазането с чесън ми помогна.

12.   Перманентен грим.

13.   Чесън...доста ми помогна и с миризмата, която трае поне 15 мин., се свиква :D мажа ги вече 2 седмици по 2-3 пъти на ден и наистина има ефект...

14.   Най-добре иде на козметичка, жената е професионалист и ще ти каже точно какво да правиш., а и не е скъпо. Аз редовно ходя да ми ги оформя и ми излиза по 2 лева на ходене.

15.   О, повярвай ми, НЕ ИСКАШ гъсти вежди! Аз имам ужасно дебели и грамадни гъсти вежди и ми е задължение да ги скубя всяка седмица, за да са тънки и нежни. Ако не ги скубех, щях да приличам на някакъв мъж. Радвай се, че са ти тънки и редки, защото е много гадно да ги скубеш постоянно. Но ако ТОЛКОВА мечтаеш за няк'ви дебели вежди, просто си вземи молив за вежди и си ги подчертай. Има всякакви клипове в YouTube за вежди, просто напиши Eyebrows Tutorial или нещо подобно и ще ти излязат хиляди начини да си оформиш веждите. Надявам се, че помогнах.
P. S. Сега видях, че е от 1 година, но все пак ще го публикувам, не писах толкоз за нищо. XD

16.   Микроблейдинг, перманентен грим. Най бързото и евтино е да си купиш молив с звят като косата ти. Има най-различни видове моливи, ще си отидеш и ще кажеш да ти дадат. Има от много светли да много тъмни моливи.