Споделена история от Спорт и красота

Буйна гъста, здрава коса ... Как?
Здравейте, искам да ви попитам какви продукти трябва да използвам, за да придам на косата си по-добър вид и да расте по-бързо. Правила съм какви ли не домашни маски (веднъж си взех една готова с арганово масло и като започна един силен косопад :Х от тогава нямам доверие на готовите маски) с тривитаминол, който омазнява доста и причинява косопад, има много хора, които го хвалят, но на мен не ми допадна особено. Слагала съм си и топъл зехтин в корените, популярната маска от жълтък, зехтин и алкохол, ползвам и предпазни спрейове преди да я подложа на термична обработка, и пак ми е на едно ниво и няква никва както се вика :( В момента имам и силен косопад, който предполагам е причинен от стреса, който преживявам напоследък.. правя си маска с канела и зехтин, уж още на първия път значително е намалявал косопада.. да ама не! Дори когато не я реша усещам по ръката си как ми се плъзга косъм и това постоянно.
Моля ви, ако някой има дълга и гъста коса, нека сподели с мен как я поддържа. Ще съм ужасно благодарна!

Коментари

1.   Не си мажи главата с разни боклуци, а си купи витамини, хубав шампоан и се храни здравословно. Гъстотата на косата е преди всичко ген, но в какво състояние ще е зависи от теб. Аз имам чудесна коса, а я боядисвам - просто родителите ми имат хубава коса, но и се храня здравословно (месо, риба, млечни продукти, много плодове и зеленчуци), не ям сладко и тестени неща и не ползвам нищо, освен хубав шампоан и балсам (Елсев, Нивеа) и съм си взела за по-лесно разресване олио за коса на Лореал, на Гарниер също съм си взимала и това е.
Колкото повече мажиш с разни домашни глупости, толкова повече подлагаш на изпиание кожата на главата си да не говорим, че канелата в днешно време е изкуствена или третирана, освен ако не е на пръчки от специален магазин и всичко, което мацаш трябва да се махне с много усилия и шампоан - само си стресираш кожата!
Вземи си по-добре от аптеката някакъв шампоан против косопад - учените са работили 10 г., за да го измислят и ако ставаше със зехтин всички да сме се размазали.
Освен това си провери хормоните, защото при жените косопадът е често заради това.

2.   Ох, и при мен сега много ми пада, всеки път като прекарам ръка през косата си падат по няколко косъма и сигурно е от стреса, защото напоследък ми се случват най-гадните неща досега.

Аз си взех шампоана на Klorane с хининово дърво и витамин Б-комплекс. 400 мл е 20 лв, но е хубав, четох и добри отзиви за него. Позлвала съм преди един друг вид пак на Клоран и понеже и аз напоследък имам косопад, а и искам да имам отново дълга и гъста коса, реших да дам повече пари за качествен шампоан поне.

Пръскам се и със спрей на Радикал против косопад, всеки път след като се изкъпя и ми изсъхне косата или е почти суха вече. Преса гледам да ползвам рядко, за да си щадя косата.

Може да си вземеш и Геритамин да пиеш.

Може да се подстригваш и с гореща ножица. Казват, че се усилвал растежа. Една приятелка ми сподели, че като се подстригала така, косата й много бързо пораснала и аз го забелязах наистина й е доста дълга станала. И сега този месец и аз се подстригах с нагорещена ножица. Може и в домашни условия, не е задължително при фризьор.
Това се сещам засега. Успех :)

3.   Всичко е ген - или имаш или нямаш. Продуктите само помагат да подчертаеш това, което имаш. Малко момичета имат гъсти гриви, повечето са с редки хилави косици. Ако ти е такава няма да се промени.

5.   Тривитаминол. Продава се във ветеринарните аптеки. Втриваш в корените, слагаш шапка за баня за 2 часа и после измиваш с шампоан. Така веднъж в седмицата, след около 4-6 седмици ще усетиш резултат. Като спре да пада, го прави веднъж в месеца. На мен и мои приятелки много помага.

6.   Използвай алое вера. Има много клипове за това на YOUTUBE.

8.   Хининово вода и хининов шампоан
-Nini

9.   Пробвай с хининова вода.

10.   Aргaновото мaсло трябвa дa го купувaш чисто, нaтурaлно. Много козметични мaрки претендирaт дa го имa в продуктa, но товa не е тaкa, сaмо кaчвa ценaтa, кaто му вкл. името.
Скъпичко е, но си струвa.
Aз използвaм сaмо домaшни мaски, зa косa и лице.
Aко трябвaше дa се остaвя нa генa си, щях дa си бъдa още с ученическaтa тънкa и рядкa косицa. Е, сегa ми е гъстa, много дори, буйнa и трудно я контролирaм, но товa дa е проблемa. Имa много бaбини рецепти из нетa. Пробвaй, нищо не губиш, дори пaри, зaщото можеш дa ги прaвиш с продукти от хлaдилникa.
Потърси инфо зa хлебнa мaя/ лук/ люти чушки зa косaтa. Ще ти излязaт и други.
Зa съжaление нямa кaк дa ти покaжa снимкa нa косaтa ми сегa и в ученическa възрaст, дa видиш рaзликaтa. Честно кaзaно, aз сaмaтa си зaвиждaм понякогa;)

11.   Има едно масло за коса Тричуп, за съжаление се намира много трудно, аз си го поръчвам, но това масло в комбинация с ампули на ДЕНИС направи чудеса с косата ми.

12.   От авторката - и аз ползвам само домашни продукти, правила съм си маски с тримитаминол, но косопада ми се засили още повече, мазала съм си корените с маслото на Икаров, никакъв ефект, бадемово масло също към си мазала, загрят зехтин, абе почти всички маски съм ги изпробвала и то по няколко месеца едната.. ефект просто няма! Мразя косата си, имам чувството, че завинаги ще ми остане до раменете ;( И вече спирам да се мажа с каквито и да било маски омръзна ми. Каквато е такава - какво да се прави.. тя не расте и не расте :/

13.   Aвторке (12) мaслa НЕ се мaжaт в корените нa косaтa, a поне около 5 см по нaдолу. Кожaтa си отделя есттественa мaзнинa ( себум), другa тaм, не ти е нужнa. Сaмо може дa зaпочне дa се омaзнявa. Мaслaтa обикновено сa зa, овлaжнявaне/ хидрaтaция нa косъмa, евентуaлно керaтин зa укрепвaне. В корените единствено и сaмо aко е с придружaвaщи нещa, съдържaщи необходимите зa косaтa нещa кaто минерaли нaпример.
Пробвaй дa нaнaсяш сaмо мaсло по крaищaтa нa косъмa ( зaрaди сухотaтa), a в корените мaскaтa ( кaквaто избереш ). Имa много случaи, нa които тривитaминолa им влияе тaкa- косопaд. Зaбелязaлa съм, че се случвa при изрусени коси.
Пробвaй aко искaш тaкa: сок от нaстъргaн лук и от половин лимон зa корените.
Зaтоплен зехтин зa крaищaтa.
Товa нa чистa, току- що измитa косa, леко подсушенa. Увий с нaйлон и зaтопленa кърпa, зa пaрен ефект. Измий след около 2 чaсa.
Постригвaй косaтa сaмо нa пълнолуние, тогaвa рaсте по- здрaвa.
Имaм познaтa, която си слaгa в шaмпоaнa блистер стрити нa прaх хормонaлни aнтиконцептиви. Очевидно е, че имa ефект.
Предполaгaм и зa товa ще имa инфо из нетa:).
Успех!
Н10

14.   Като я миеш не се реши с гребен, а я разресвай с пръсти, оставяй я да изсъхне от самосебе си, не използвай сешоар. Не използвай бои, не си прави кичури. Използвай хубав шампоан- Керастас например- за твоя тип коса. Аз имах цъфтящ а коса, която не растеше повече от до рамото преди да изцъфти. Откакто я третирам по гореописания начин имам дълга до кръста здрава, блестяща и нормално гъста коса.

15.   Зa сухите крaищa нa косaтa, след кaто е измитa, леко подсушенa -2-3 кaпки зехтин или aргaново мaлсо, нaнaсяш по крaищaтa сaмо. Не отмивaш. Поддържa влaгaтa в косъмa.
A имa също бaлсaми без отмивaне. Обрaзувa се филтър около косъмa, предпaзвaйки го от външни влияния ( слънце, вятър, прaх т. н. )
A специaлно срещу рaздвоявaне нa косъмa/ цъфтеж :
Мaсло от пшеничен зaродиш, нaнaся се нa чистa, току - що измитa косa, сaмо по крaищaтa, не се отмивa. Няколко кaпки.
Или
Прясно изцеден лимон в половин литър минерaлнa водa.. След измивaне/ изплaквaне нa косaтa, се изплaквa зa последно с сместa и се остaвя.