Споделена история от Спорт и красота

Какви упражнения трябва да правя, за да имам хубав корем?
Здравейте! На 15 години съм, момиче. От скоро време си спортувам вкъщи, за да имам хубаво тяло, но резултатите са почти незабележими. В бедрата отслабвам ужасно трудно. Сега съм се фокусирала върху корема. Не искам изпъкнали плочки като на мъж, но поне леко очертани. Миналата година правех коремни преси. Сега правя упражнения вкъщи и добавям коремни, но нещата не се получават. Най-трудно е в долната част на корема, около пъпа. За мен най-големият проблем са паласките. Моля, посъветвайте ме какво да правя. Все пак лято е, скоро отивам на море искам да имам сравнително хубаво тяло. Благодаря предварително. :)

Коментари

1.   Намали въглехидратите (хлябове разни) и увеличи кардиото. Корема се маха само с кардио, коремните преси са безсмислени...

2.   Ох мога много неща да ти изпиша но ме мързи честно казано в момента. Порови се тук има купища работи коментирани за тези неща и да ти кажа - не се тренира само една част на тялото, а цялото тяло :)
Успех и ако ми мине по-късно мързелът ще ти напиша повече работи :)

3.   Провери в интернет за упражнения - има си и видео уроци.

4.   Много варианти има. Например да рисуваш числа с краката си. Или да правиш обиколки на стадиона.

5.   В YouTube има една жена която има канал за това. Има упражнения за всички части от тялото. Комбинирай ги не с диета, а със здравословно хранене. каналът се казва " fitnesinstruktor". Ако искаш мога да ти изготвя хранителен режим само с нещата които обичаш. :) Надявам се да съм помогнала.
Ж, 21

6.   Ти си малка още, в пубертета си, хормоните ти не са в норми и тялото ти се нуждае от много енергия и калории. Нормално е да ти е по-трудно. Продължавай да тренираш и да се храниш здравословно и с течение на времето ще се сдобиеш с хубаво оформено, стегнато тяло, така че не се притеснявай, че за момента не можеш да получиш очаквания от теб резултат. Успех и продължавай в същия дух! :)

7.   Ехх, мила, преди време и аз имах същият проблем. За да започнеш да оформяш тялото си не трябва да има излишни мазнини, а това няма как да стане без глад, хранителен режим и ограничения. Пробвай с упражненията на Синди Крауфорд. Чрез нейните упражнения събуждаш всеки един мускул в тялото си. Упражненията не са трудни и за твоята възраст са идеални.
Но доколкото съм запозната най-трудно човек оформя плочки в долната част на корема си. Не знам по колко коремни преси правиш, но всичко е до постоянството.
Жените сме така устроени, че не може да се оформим като мъжете без да пием добавки.
За най-добър ефект ти препоръчвам сутрешно тичане и всекидневното посещение във фитнеса!
Късмет и после сподели как си подходила и резултата след това ;)

8.   Освен коремните преси, в легнaло положение вдигни крaкaтa, плътно събрaни и " рисувaй" 8 ( осморки) с тях. 3серии по 20-30. После от същото положение ножици, пaк с крaкaтa. Първо десния нaд левия и обрaтно.
Нaй- труден зa е коремът по принцип, трябвa постоянство.
Хубaво е дa си прaвиш упрaжнениятa следобед/ вечер, ще гориш повечко кaлории.
Имa още едно с повечко нaпрежение. Зaемaш стойкa кaто зa лицеви опори, лaктите до длaните плътно по земятa, приближи си ръцете докaто се докоснaт ( от лaктите до длaните) пред глaвaтa ти, тялото е нaд земятa, в долнaтa чaст опорaтa сa пръстите нa крaкaтa. Зaдържaй 30-40 секунди. Постепенно ще увеличaвaш времето. Но зaдържaй, докaто зaпочнеш дa трепериш и мaлко повече ( aко можеш) Товa упрaжнение е зa корем, но рaботи също дупето и крaкaтa.

9.   Най-важното упражнение е : не яж гадости.

10.   Такам :)
Аз нямам паласки и даже съм си добре според мен, но точно като теб в долната част на корема ми е малко по- изпъкнала, не се забелязва много, но аз го забелязвам, също така и при мен проблем са бедрата. Мисля да започна онази 8 минутната тренировка за корем на 949, много положителни коментари има, но е с левели, като ти стане лесен първия отиваш на втория, после на третия и така. Но само с упражнения нищо няма да стане трябва си хранителен режим. За бедрата на същото 949 има и такива упражниния за дупе и бедра, но са в друг клип. :)

Анонимната

11.   Благодаря ви много. :) Номер 5, искам много :D
Ще съм много благодарна. :)

12.   От номер 5.
Ок. Само ми кажи храните, които обичаш.

14.   Спри да ядеш шоколади и чипсове и започни да тичаш. Колкото и коремни преси да правиш , ако не правиш кардио плочките няма да се покажат.В никакъв случай не се подлагай на диети с гладуване. Яж добри храни.

15.   До номер 5: Ами обичам всякакви храни. :)

Вече не ям много често и горе-долу спрях лошите храни. Тичането ми е проблем, защото ако изляза с приятелка, сядаме и си говорим. Ако изляза сама ме е срам. Може ли някой да ми обясни горе-долу какво са "кардио" упражненията? :)

16.   За тичането аз пък искам да питам (НЕ съм авторката)... от къде мога да си купя спортен сутиен за подобни случаи, защото бюстът ми хич не е малък и тичането е мъка заради него...

17.   Коремните не помагат много, имаше едно друго упражнение Лягаш по гръб свиваш си краката и така си правиш коремните и още едно упражнение което е много добре за бедрата за корема и малко за паласките напиши в гугъл Plank Workout и ще ти излезе аз го правя 1 минута, защото е хипер трудно ( за мен ) :)))
За бедрата почти няма как да се отслабне освен диета, какъвто и видео клип да съм гледала си е така, за бедрата се изисква диета :)
УСПЕХ! :)