Споделена история от Спорт и красота

Прекалено кльощав
Здравейте!
Аз съм момче на 17 години.
Преди 5-6 месеца бях доста едър може да се каже, бях 181 висок и тежах 83 килограма, ходих редовно на фитнес и имах хубаво мускулесто и набито тяло.
Обаче преди 5 месеца се случи нещо ужасно, изгубих 2 човека които ми бяха много близки в катастрофа, на капак след 1 месец почина и любимата ми котка с която прекарах почти целия си живот.
Стомаха ми буквално намрази храната, чувствах се все едно ще се стопя. Свалих 16 килограма от всичко това, сега съм 67. Вече след почти половин година от всичко това се съвзех и реших отново да навляза във форма, защото не може вечно така. Реших да си върна килограмите и да стана отново около 80, обаче проблема е, че все още нямам апетит, дали да не взема някакви протеини? Всякакви съвети ще са ми от полза!

Коментари

1.   Започни тренировки и на втората седмица ще си върнеш апетита. Щом си тренирал досега, значи знаеш че мускулите имат способност да "помнят". В твоя случай, застоят е доста малко, така че е възможно в рамките на месец да възстановиш мускулатурата.

Ако имаш опит с добавките - може да вземеш протеин, но задължително 3 седмици след като си започнал фитнес.
Ако нямаш опит: можеш да взимаш суплементи месец и половина след начало на тренировките.

Поздрави, Dr. Maidan

2.   Ако не оправиш храненето протеина и останалите суплементи също няма да ти донесат желания резултат. Започни да се храниш както трябва постепенно, опитай да не пропускаш храненията особено основните като закуска, обяд, след тренировка и вечеря. А ако добавиш протеин или гейнър ( според мен от него ще получиш по-добър резултат ) ще видиш резултата бързо. Иди при някой фитнес инструктор да ти направи една тренировъчна програма и си готов :) Успех :)

3.   Можеш да си вземеш някаква суроватка, няма да ти попречи и НЕ няма странични ефекти. Ако ти е трудно да ядеш много, можеш да си вземеш нещо като Синта-6, тъй като там имаш и малко въглехидрати/мазнини. Каквото не можеш да си набавиш от твърда храна, давай от шейкове докато свикнеш да се храниш нормално отново.
Pr0cK

4.   Според мен всичко е в главата ти. Просто разбери, че животът продължава и ти трябва да се вземеш в ръце. Живей си живота както си го правил преди и гледай напред. Мисли за бъдещето си, спортувай редовно, храни се с това, с което искаш. Ако нещата с апетита са толкова зле, отиди на лекар и виж какво ще те посъветват там. Настрой се сякаш нищо не се е случвало и винаги мисли положително! Това е, което мога да дам като съвет.