Споделена история от Спорт и красота

Голям бюст!
Колкото предимство, толкова и проблем-имам голям бюст (90D). Какъвто и сутиен да сложа, все ми пречи да спортувам. Дори и спортен сутиен не върши работа. Когато бягам в парка си държа бюста, за да мога да тичам изобщо. Скачането на въже е почти немислимо. Искам да спортувам, но не знам какво да направя за това неудобство. Мисля си да се връзвам с бинт някак или да потърся някакво супер тясно потниче, което на мен ще ми седи като сутиен или да се стягам с шалове... просто не знам как да огранича до степен комфорт това сегашно клатушкане, друсане, опъване на кожата до болка и т. н. (дамите знаят! ), че да спортувам. Моля ви, който има подобен проблем, да ми даде някакъв съвет. Ще съм много благодарна!

Коментари

1.   Отслабни и си купи специален сутиен за спорт. И аз имам големи гърди и спортувам с нормален сутиен и отгоре за сутиен за спорт.

2.   Нали точно за да отслабна спортувам. Имам и сутиен за спорт- не помага. Но ще пробвам да слагам и по два, ако върши работа...

4.   Няма какво да спортуваш - на теб природата ти е дала друго и много по-голямо предимство!.. ;)

5.   До номер 4. Намекваш ли нещо? Никога няма да стана магистралка.

Авторката

6.   Опитай други спортове като плуване или гребане, те би трябвало да имат положителен стягащ ефект към горната част на тялото и въобще като цяло. Освен това в залата за фитнес можеш да тренираш на уреди с тежести, които стягат тялото без да се налага да бягаш/скачаш. В специализираните спортни магазини има стегнати еластични потници за бягане, които ще ти свършат работа :)

7.   Ох ако знаеш какъв дар божи си имаш, толкова многи ама наистина многоо искат да са като теб, колко мъже пък мечтаят жените им да са като теб, радвай се много ама много зй това.
Сега за твой проблем пробвай с обикновен и в/у него спортен или тясно потниче само ти ще знаеш кое ти е най добре.

8.   Недей да тичаш в парка, не скачай на въже, тае-бо и всякакви такива - тези динамични начини за спорт не са за теб! Има други възможности.

Каране на колело навън(или стационарно във фитнеса) - пак ще изгаряш калории, но ще направиш хубави крака и задни части. И областта около талията и коремните мускули се стягат постепенно с доста каране.

Йога - не се отслабва чак толкова за дебели хора, но е много качествено и подмладяващо занимание като цяло.

Плуване - Жените правят прекалено мощни рамена и широк гръб, за това е добре умерено - примерно 1-2 пъти седмично. Би ти повлияло добре за да запазиш кожата около и най-вече над гърдите еластична.

А най-добре е да потърсиш печен инструктор, който да ти изготви индивидуална програма. Толкова различни и подходящи упражнения има.

Имам една съседка от отсрещния блок, около 40 години е, страшно тяло, създадено за секс, гърдите и са страхотни(или са били преди време) - но чак толкова увиснали вече отблъсква. Виждал съм я няколко пъти чисто гола когато е излизала от банята късно вечер 22-23 часа. Простовата женица, не се е пазила овреме и това е.

Желая ти успех, мъж съм и толкова ме притесни историята ти:)))) Пази се, щото ако нямаш пари за операция на по-късна възраст може доста да съжаляваш, че не си взела мерки навреме.

9.   Наистина защо държиш да практикуваш такива спортове, които не можеш заради природните си дадености? Тренирай във фитнеса, карай колело, упражнявай се вкъщи или прави друго, което не се влияе от големината на бюста ти. Освен това номер 4 много добре те посъветва че спорт не ти трябва толкова ( и между другото не мисля, че намекваше нещо свързано с магистралата, много си докачлива) Слабичка с огромни цици не ми звучи като много добра комбинация. Това е само моето индивидуално мнение, но и аз мисля, че трябва да се отдадеш на живота и да се наслаждаваш на това, което имаш. Спотрувай дотолкова, доколкото да си запазаш циците стегнати. Плувай.
S. A. D.

10.   От авторката: номер 5, не знам кой ти даде право да се представяш за мен, но съм съгласна с мнението ти!

11.   Не знам защо трябва да се тълкува изказването на 4, че трябва да станеш проститутка, още повече пък магистралка... Както и да е... Помисли за това, което направи румънската тенисистка Симона Халеп. В нета има снимки преди и след операцията. Както и статии за мотивацията ? за да го направи. Резултатите ? в спорта са показателни, че решението е правилно... Дали ще си готова на това, ти решаваш. И ако не го направиш, не значи, че искаш да ставаш магистралка. Какви предизвикателства предлага някой път природата...

14.   5, изобщо нямах това предвид, ама гузен-негонен бяга!
Имах предвид, че големият ти бюст е много по-голямо предимство в мъжките очи, отколкото стройната фигура.

15.   Този проблем ми е добре познат.И аз съм с този размер..тоест бях защото след отслабване и гърдите намаляват :(
Точно за тичане и скачане на въже е най-трудно.Има голяма опасност от отпускане а и болка.Препоръчвам добър сутиен,здрав,с широчки презрамки и стегнат/напр."Опал"/и отгоре от безшевните бюстиета,които понякога са с много стегнато трико.Повярвай ми има голяма разлика!