Споделена история от Спорт и красота

Отслабнах
Здравейте, аз съм на 14 момиче с ръст 168см. Като малка си бях доста слабичка, но в първи клас качих много, постоянно бях на лавката и се хранех с какви ли не буклуци! Станах 35кг. и майка ми ме изпрати за лятото на село при баба. Там баба ми ме хранеше само с плодове, зеленчуци, млечни плодукти и месо + много игри с децата. Станах към 29-30 кг., но изглеждах много по-добре. През годините порастнах доста и сега между 6 и 7-ми клас тежах 60кг. Реших се да отлабна и в продължение на месец правих ето този режим:
Пие се многоооо вода (2/3 литра)
Забранени храни: Хляб, захар, шоколад, газирано, ядки, кашкавал, сирене, масло
През деня ядох:
-Закуска- плод (Аз избрах диня)
-Обяд- Кисело мляко с около 5 супени лъжици овесени ядки
-До 16 часа ям, колкото ми се иска диня
-16 часа- като обяда
-Вечеря ( не по-късно от 19 часа) - нектаринА или диння
Някои дни много ми се хапваше хляб, за това си намазвах един сухар с мед и ставаше... мммммммммм
На всеки 7 дни си правех воден ден, през който пих само вода ( не е толкова ттрудно). В момента тежа 50 килограма и си хапвам нормално, но в по-малко количества и всеки месец правя воден ден.

Дано съм ви помогнала!
АЛИНА...

Коментари

1.   Отслабнала ди, защото почти не ди яла, но хранителният ти режим е толкова вреден, че ако продължаваш ще се разболееш и дори можеш да хванеш диабет, защото ядеш само сладка диня, сладък мед с въглехидратно сладък сухар и изобщо - никаква храна, освен сладко.

Изключила си от храната си най-важните съставки - млечни продукти за костите, мазнини и протеини за мускули и нервна дейност.
Ти в момента си с поднормено тегло ако си под 45-50 кг., спираш си растежа и най-вече с този недостиг на храна няма как да имаш менструация, а и рискуваш да загубиш интелект т. е да затъпееш.
Доказано е, че недостигът на качествена храна, достатачно храна в подрастващата възраст е направила африканците по-тъпи от средното човешко население.

Мили деца, подрастващи - ако правите диети никога не изключвайте млечните продукти /сирене, мляко, кисело мляко, масло/ от менюто си, мазнините и протрините /месо, риба, зехтин, ядки/, яйцата, зеленчуците и плодовете /само от синя и грозде може да се лишите, защото покачват кръвната захар много бързо и доказано благоприятстват диабет/.
НИКОГА не отслабвайте прекалено като авторката, защото можете да си нарушите развитието на половата система /безплодие! /, да разградите мускули и МОЗЪК и да прекъснете растежа на височина - ПОСЛЕДИЦИТЕ СА НЕОБРАТИМИ

На 14 г. Да си 30 кг. не е нормално!
Н ази възраст Авторката трябваше да е поне 45 -55 кг., да има менструация.
Бас държа, че зъбите са й много зле, има надут корем, главоболие, проблеми с нокти и коса, никакъв бюст.

Ао искате да сте като нея - моля, отслабвайте п нейния начин, но ще съжалявате.

2.   Та ти през диетата не си спирала да ядеш. Сутрин, обед, до 16, след 16, на вечеря :D Но това което правиш е страшно вредно, защото не трябва през пубертета да се свалят толкова килограми. Но щом така ги качваш и сваляш пак ще напълнееш.

3.   Номер 1, съгласна съм с всичко, което каза, само че авторката не е 30 кг, а 50. 30 е била като малка. Авторке, сега ИТМ-то ти е малко под нормата, но ако се чувстваш добре това няма значение. Не отслабвай повече и включи в менюто си всички хранителни групи като наблягаш на белтъчините. Спортувай и внимавай да не си върнеш килограмите, защото явно доста си погладувала така като гледам.

4.   Номер 1, момичето е написало, че тежи 50, а не 30 кг., не сте прочели правилно. Иначе съм напълно съгласна с Вас, това, което авторката прави, е страшно вредно. Само едно мога да кажа - здравето на първо място! Едно здраво и силно тяло е хиляди пъти по-привлекателно от кльощаво и болно. Така че леко с диетите.

5.   Aвторке, не съветвaй никого с подобнa диетa! Съглaснa с Н1. Кaк тaкa ще мaхнеш млечни продукти и ядки? Плус товa си ги свaлилa бързо и нездрaвословно тоест- ще си ги възвърнеш. В пубертетa имaш нуждa от рaзнообрaзнa хрaнa и подобни лишения сa опaсни зa здрaвето ти.