Споделена история от Спорт и красота

Неуспешно избелване на зъбите
Здравейте,

Момиче на 28 години съм и отдавна възнамерявах да си избеля зъбите при стоматолог. Да уточня, че зъбите ми са доста жълти, но със здрав зъбен емайл. Проучвах доста клиники, информирах се относно системите за домашно избелване, но в крайна сметка реших да избера кабинетното избелване. Обадих се на моя позната зъболекарка и миналата седмица /на 22. 07. 2014г. / си запазих час. Тя ми каза, че ще започнем направо с избелването, без предварително почистване на зъбния камък. Извърши избелването с помощта на шина с гел, който съдържа водороден пероксид. Цялата процедура продължи около час и струваше 250лв. След това се чувствах добре, не се появи свръхчувствителност на зъбите. Няколко дни стриктно спазвах всички правила: пиех кафето само със сламка, не консумирам червено вино, намалих цигарите и т. н. Но вече мина седмица, а резултат почти няма. Може би съвсем леко да има подобрение, но като цяло зъбите са си отново жълти.
Според вас на какво се дължи това? Дали да се обърна към друг стоматолог или просто този метод на избелване се оказа не добър? Може би да пробвам лазерно избелване или фасети, ама това е доста скъпо!
Ще очаквам съветите ви, благодаря!

Коментари

1.   Твоят зъбен емайл явно не е бил здрав, само са ти обрали паричките. Моят мъж има жълти зъби, защото несъзнателно трака със зъби и си е унищожил емайлът, а под него има тъмен слой. Зъболекатката не му прави избелване, защото ще получи чувствителни зъби, а и няма емайл. Ти, ако имаше емайл, щеше сега да имаш бели зъби.
Според мен са ти взели парите.
Отиди при друг зъболекар поне да ти каже дали имаш емайл или не!

2.   Дa, продължaвaй дa пиеш кaфе и дa пушиш цигaри и ще имaш "бели" зъби. -, - Следвaщaтa ти темa сигурно ще е жълти нокти, a по-следвaщaтa рaк нa белия дроб.

3.   "Тя ми каза, че ще започнем направо с избелването, без предварително почистване на зъбния камък. " - Това е пълна глупост, тази зъболекарка заслужава съд. Как си взимат дипломите такива хора???

4.   Има и такива без зъби, не ти е толкова сериозен проблема. Не вярвам да са ти толкова жълти, а и не си някоя филмова звезда. Не мисля, че коментара ми е hate. Замисли се малко.