Споделена история от Спорт и красота

Качване на килограми от нищото ?
Момиче, на 22 съм, висока съм 1, 65 и в течение на няколко години поддържах едно тегло от 60-61 кг максимум. Последните месеци качих и сега съм 64-65 в най-лошия случай. Много си харесвах 60те килограма и не съм имала намерение да смъквам по-надолу, защото в извивките и месцето беше чарът. Имам леко проблемни зони, предимно около корема, но това е откак се помня. Интересно как започнах да качвам на число, а на физика да не забелязвам промени? нито се чувствам по-напълняла, нито нищо. От край време се храня по един и същ начин, не е да речеш промяна в хранителния режим, диети, или пък по-обилно ядене. Буквално от нищото се случи и нямам никакво обяснение. По отношение на спорта, случва се в домашни условия да танцувам доста, предимно хип хоп, натоварвам бедра, седалище и т. н. Обичам да се самопредизвиквам в тези области, защото болката е приятна след това. Възможно ли е качването на няколко килограма в последните месеци да е свързано с тези упражнения? Тежки кости ли, не знам и аз :D Като попитам странични хора колко ми дават, и казват "между 57-60"... Бих искала наистина да си стана предишните килограми :)

Коментари

1.   Няма нещо такова като качване на килограми „от нищото“. Напълняването винаги е в резултат от положителен енергиен баланс - ядене на повече калории от изразходените.

В твоя случай обаче става дума за малко килограми и е възможно да е задържане на течности заради хормонални проблеми, повишена консумация на сол, НЕДОСТАТАЧНО ПИЕНЕ НА ВОДА (в такъв случай организмът почва да си съхранява) и прекалено много въглехидрати в менюто ти, които също водят до задържане на течности. (1 гр. въглехидратни резерви задържат 3 мл. вода)
Опитай се да намалиш солта максимално, да пиеш повече вода и 1-2 седмици на лека храна.
Ако продължаваш да се надуваш, отиди на гинеколог да ти провери хормони и яйчници за кисти и тем подобни. Виж си щитовидната жлеза, ако въпреки всичко продължаваш да пълнееш.

2.   1, не вярвай да няма качване от нищото. Ти имай хормонални проблеми или генетична предразположеност, пък ела и ми обяснявай. Лично познавам такива хора. Калорийния баланс не е всичко. Понякога просто тялото ни не може да усвои храната и тя директно се складира под кожата. Колкото и да ядем, енергия не постъпва, защото всичко се лепи.

3.   Има периоди, в които съм под силен стрес и спя около 4-5 часа на денонощие. В такива моменти качвам 4 кг буквално от нищото.
При мен помага сънят и спокойствието леки спортове като плуване и йога.

4.   От слънцето е. Понеже е лято и фотосинтезата се засилва.

Y D