Споделена история от Спорт и красота

Да се боядисам ли руса?
Здравейте, на 16 г. съм. Винаги съм мечтала да се боядисам руса и ми е писнало да гледам скучната си светлокестенява коса, но не съм сигурна дали ще ми отива (имам сини очи и бледа кожа). Също така ме притеснява това, че е много вероятно косата ми да се изтощи, а на мен ми е трудно да я пазя мека, блестяща и без цъфнали краища дори сега.
Също така искам да попитам - възможно ли е нюансът да оранжавее малко, ако се боядисам директно, без обезцветяване? Естественият ми цвят е светлокестеняво, искам да се получи тъмнозлатиста коса...?

Коментари

1.   Боядисвам се от 17 годишна руса и нямам проблеми - в началото е трудно да се постигне цвета, но ако си упорита и поне 3 пъти в три последователни месеца се правиш, ще имаш цвят БЕЗ обезцветяване.
ОБАЧЕ - трябва да имаш нужните пари за хубава боя! Не ходи на фризьор, защото ползват много силни бои на Шварцкопф или обезцветяват с много оксидант без да имаш контрол, за да си доволна в момента, но като се изкъпиш, ще съжаляваш. Аз Бг. Боя не съм слагала, немски НЕ Препоръчвам само за русо говоря нали. Ползвам Лореал, но и от Гарниер бях доволна като втората е по-силна. На лореал ползвам цвета Viking номер 9.1 мисля и 1 нюанс по- тъмно като за цялостно боядисване взимам по-тъмен нюанс, а за корените светъл. Винаги се взима един нюанс по-светла от желаното и не сменяш боите непрекъснато, а поне на всеки 3-4 м. се боядисва цялата коса. На светлокестенява коса няма да имаш нужда от изсветляване. Цвета, които препоръчах е леко пепелив, но стои далеч от чисто пепеливите тонове, защото посинява косата известно време, после е бяла. Гледай естествен тон, а хубав цвят става с постоянство. Избери цвят, които ти харесва още в самото начало, ако не се получи резултат, на другия ден повтори. Аз сама се правя от самото начало, с доста дълга коса съм, която е много гъста и хубава. За цялостното боядисване ходя на фризьор с моя боя задължително - така се изравняват евентуално позабравени местенца, ти можеш дс помолиш приятелка да те прави, но задължително питай жена, която се прави сама да ричпокаже. Има една серия на Лореал с апликатор Екселенс, която е много добра за нанасяне и има много руси тонове. Препоръчвам САМО френски бои като цяло за русото. Предимството на русото е, че не пада и не трябва всеки месец да се хлепеш цялата. Ако нямаш пари за злореал, Гарниер е супер като цена и качество, но ако нямаш пари и за това, НЕ СЕ ПРАВИ.

НЕ ПОЛЗВАЙ безамонячни и бързи бои - дори са по- агресивни, боли к сърби кожата на главата, изтощават без ефект и ме са трайни. Или се боядисваш от начало като хората, или забрави. Аз на твоите години с подобни бои ходих с отанджева коса. Днес съм на 30, имам парите, но ми прави кеф един час в месеца да си взема за боядисване, кисна си във ваната и нямам стрес с феизьори. В началото съм правила грешки, но на 16 г. И да се съшарищ е простимо. Не забравяй, че коса расте - и да не се получи, не се шашкай, не е тату например. При Мен хората ме мислят, че това ми е естествения цвят. Намирам светлокестенявия си цвят за скучен и макар, че в началото много ми викаха, че уж било по-добре, сега се харесвам повече, а и свикнаха хората и акочсега се появя с естествен цвят няма да ме познаят, да не говорим, че ако пътуваш много никога нямаш проблем с полиция или рпверки по летища, каквито по-тъмните хора просто си имат, а мъжете винаги те забелязват. Важното е да не се откаже в началото и да си постоянна, няма голяма философия иначе в русото.

2.   Остави тва русо. Защо не си направиш някакви руси оттенъци или кичури направо? Ще стои много хубаво на светло кестенява коса.

3.   От авторката: благодаря, номер 1, надъха ме!

4.   в никакъв случай не го прави, аз го направих на 20 г. и сега съжалявам. използвай билкова отвара от лайка и след това на слънце. ако се боядисаш руса твоята коса ще потъмнее а после ще станеш бяла старица. консултирай се с фризьорката си какво да правиш. без преси за коса сешоар само през зимата и къпи я на 7 дни и непременно балсам. Сигурна съм че това е каприз и ще отмине съсредоточи се върху, някоя друга цел или мечка. Успех.

5.   За съжаление не разбирам много от руса боя, защото никога не съм била руса. Косата ми е черна и се къносвам. Мисля, че по описанието русо много ще ти утива. Само намери по - щадящ начин. Много харесвам руси коси, особено на момичета с твоите дадености като цвят на кожата и очите.

6.   Авторке, н1 съм - пиши за резултатите и не слушай другите - нямат си и хал хабер! :) слушай мен като блондинка с 10 и нагоре години стаж! ЗА КИЧУРИ ЗАБРАВИ - правят се с обрзцветител и ще ти стане косата на метла, имам приятелки, на които им се отдели косата направо с шапката за кичури :) непрофесионалните бои, които ти препоръчах не са много силни, а резултати само с постоянство - при фризьор резултати веднага, но косата ти става на метла. Аз като имах вече пари отидох на фризьор и ме направи синя, защото било пепеливко - после си мих 16 ПЪТИ косата да падне и ми стана...бяла :))) ама не се коси, коса расте - боядисах си се сама и стана ОК, макар че чакам още да израстне гореното от тази луда фризьорка, а ми беше и позната! Ако пък нямаш пари всеки месец на фризьор, пак ще ходиш с израстнало. Фризьорите освен това правят някакъв микс за резултат в момента и после върви да търсиш този цвят, а и печалбата е важна - боите им са евтини и агресивни. НЕ и на бързите бои и на безамонячните - после не хваща нормална боя, кожата пари и е много по-агресивно от амоняка.
Не слушай за разни отвари, кислородни води и уж билкови глупости - ще си повредиш горния слой и няма да хваща никаква боя- по-добре не се прави тогава. Или-или, всичко средно при русото е бъгаво.
Разни отенъци на червено, лилаво съават с канички, но НЯМА РУСА КАНА и НЯМА русо с билчици, а слънцето гори!

7.   Съветвам те да не се боядисваш