Споделена история от Спорт и красота

Дълга или къса коса- вечния спор
Здравейте! Момиче на 14 съм и имам дълга поддържана коса до гърдите. От няколко месеца обмислям да се подстрижа до над раменете, но всеки път преди да си запиша час за фризьор размислям. Лицето ми е издължено, но заоблено, имам големи сини очи и по-широк нос. Би ли ми отивала къса коса? Ако се подстрижа не ми хареса може би ще прибегна до козметика, която ще помогне на разтежа на косата ми. Бихте ли ми препоръчали от сега? И най-вече момчета и момичета, Вие каква дължина на косата предпочитате.

Коментари

1.   Дълга! Мъжете харесваме дълга и поддържана коса.Поне аз де.Да я пуснеш свободно кичурите да падат по раменете ти да я духа нежно вятъра...какво по красиво и женствено.

2.   Постепенно я подстрижи, малко днес, другия месец повече.. и ще видиш дали ти харесвам.

3.   оф... наричаш ''къса'' коса коса до раменете???? сериозно???? ... виж аз съм на твоята възраст и НАИСТИНА имам къса коса и честно да ти кажа много се радвах като се подстригах, но приятелките ми примерно казват, че никога не биха се подстригали толкова късо.... нз.. според мен всичко е въпрос на вкус, ако ти харесва дълга я остави дълга, а ако искаш да я скъсиш я скъси... няма да погрознееш от няколко санта спокойно -. -.... отначало ще ти е малко странно да се гледаш така, но това е напълно нормално... все пак си е промяна... каквото и да реших, изборът си е твой! , ние не можем да ти кажем каква прическа трябва да имаш :)

MJ

5.   Режи смело, експериментирай :) Млада си, сега е времето. Може пък да се харесаш и да останеш с късата коса. Това е коса, ще порасне отново :)

6.   Само момиче на 14 може да зададе такъв въпрос.. Еех, тая възраст.. ама нормално е. Питай приятелките си за мнение, защото са те виждали. При всеки човек е индивидуално. Ако търсиш всевишен закон, гласящ нещо от рода на "широка брадичка и подстрижка на каре - не! ", няма да намериш. Според мен дългата коса е по-хубава от късата, но само според мен. Ако обаче много искаш да я скъсиш, не виждам пречка да не го направиш - прическата е практически същата, но с различна дължина - ще ти стои по същия начин с минимална разлика. Но си избий от главата мисълта, че косата ти ще порасте за два месеца с 30 сантима, ако я подхранваш с масла, стимуланти и т. н. - колкото и бързо да ти расте, под година и половина не се надявай да си възвърне първоначалната дължина. Решението какво да правиш с косата си е лично твое.

7.   На мен лично ми харесват и къси и дълги, но на всеки човек различно му седят. И как ще разбереш дали ти отива по-къса (не къса, както казваш) коса, ако не пробваш, а да ами пробвай с перука, ако се харесаш бягай в бръснарницата...
Успех!

8.   И мъжете и жените трябва да са с дълги коси, ако питаш мен!

9.   Самия фактор, че се колебаеш да се подстрижеш говори, че не ти се иска да си режеш косата. Аз съм категорично ЗА дългите коси (разбира се поддържаните). С дългата коса можеш постоянно да експериментираш с прическите, а когато не ти се занимава или не ти е останало време да я измиеш - просто я връзваш или намотаваш на кок и пак стои добре. Докато късата (от раменете нагоре) няма какво толкова да я правиш, дори понякога и на опашка не може да се върже, ако не е подстригана както трябва.

10.   Дълга косо естествено но малко жени могат да я имат и съответно завиждат.... на другите жени с дълги коси.

11.   Няма такова нещо номер11. Защо да им завиждат за дългата коса? ! Сега срещу 500 лева може да имаш коса до петите ако щеш. Аз бях с коса до кръста, малко под него. Майка ми много държеше на нея. И понеже е гъста и къдрава не даваше да я пипам. Един ден пътувам в градския и виждам една лелка с дълга коса, сресана на път и опърпана в краищата. Много грозно ми се видя, да не кажа селяндурско. Записах си час и отидох да ми я скасят. Много по свежа, секси, свободна се чувствам. Харесвам средна дължина, поддържана и здрава коса. Дългата за мен е демоде. Особено, ако е под кръста.