Споделена история от Спорт и красота

Искам да тренирам боен спорт
Здравейте, аз съм момиче на 11 години, тази година ще бъда в пети клас. Много бих искала да тренирам някакъв боен спорт като карате, айкидо, таекуондо. Най-много бих искала карате, но и таекуондо бих тренирала но за него много не знам. Обаче скоро четох, че има различни стилове карате, а аз не знаех че ги има. Четох за киукошин карате, за шотокан карате. Въпрсосът ми е каква е разликата им, защото аз мислех да се запиша на карате и намерих разни школи в София обаче не пише дали са киукошин или шотокан или ако не пише са си просто карате? Но може и да тръгна на таекуондо ако някой ми обясни с кое най-много се действа. С крака или с ръце? И тежка ли е подготовката?

Коментари

1.   Аз тренирам таекуондо от 6 години вече и ми е станало вече част от живота и няма как да спра. Харесва ми и съм много доволна, но мога да ти кажа, че това много си зависи на какъв треньор попаднеш. Таекуондото също е два стила WTF и ITF има разлика. Аз тренирам WTF и мисля, че е по-добре особенно за момиче-по защитена си, докато в ITF се млатят брутално. И в двата стила се набляга на техники с крака-повече от колкото в каратето, но има и много и с ръце. Това е спорт в който има много философия и може да ти помогне във всяко отношение, но познавам и треньори в София при който няма да имаш желание да тренираш повече от месец. Ако избереш таекуондото питай да ти кажа къде има смисъл да се тренира :)

2.   Аз бих ти препоръчал "крав мага" - http://bg.wikipedia.org/wiki/Крав_мага

3.   Аз тренирам от пети клас айкидо и много ми харесва. Препоръчвам ти го, както и джудото. :) Каратето е по-мъжки спорт.

4.   Каратето да е по-мъжки спорт от джудото? хаха как стана тва?

5.   Не е по мъжки спорт, много мои приятелки тренират и са доволни.

6.   Мисля, че ще е по-добре да се ориентираш към киокушин карате, защото това е най-тежкият стил карате. Аз тренирам от 2 години и даже сега ми предстои състезание. В киокушин са комбинирани удари с ръце и крака 50 на 50, бих казала. Този спорт не само те учи на дисциплина, но закаляваш както тялото, така и духа си. Сега е прекрасната възраст да започнеш да тренираш- колкото по-рано, толкова по-добре. В София има два клуба - Шогун и Армеец София. Аз бих избрала Армеец, но знам, че в Шогун сенсеите (тези, които ще те тренират) са много готини и са млади. Също така всяка година имаме летен лагер на Камчия, където си прекарваме страхотно! :) Изборът е изцяло твой, само те насочвам.