Споделена история от Спорт и красота

Защо не мога да отслабна?
Здравейте! Първо бих искала да помоля администраторите да публикуват темата, защото за мен проблемът за който ще говоря тук е наистина много важен и бих искала да изслушам вашите съвите.
И така аз съм момиче на 15. Висока съм 1. 57 и тежа 47кг. Може би сега ще каже ще тези килограми на тази височина са добре но аз мисля че ще е още по-добре ако успея да сваля малко. Проблемът е че от 3 седмици вече се опитвам да се храня колкото се може по - здравословно, 6 или 7 пъти в седмицата спортувам като карам колело по 50 мин. или пък правя някаква силова тренировка, не закусвам - просто защото не съм гладна сутрин (първото ми ядене е към 11:13 - 12:00), избягвам сладкишите и junk food-а (макар че е много трудно защото ги обожавам) и гледам да не приемам повече от 1000 - 1100 калории на ден. Е добре де но досега, за три седмици, аз не съм свалила нищо - нито в килограми нито в сантиметри. И не знам защо се получава така, къде бъркам? Наистина много ще се радвам ако изкажете мнението си и ми помогнете да се справя с този проблем.

Коментари

1.   Отговора на въпроса ти е прост: когато не даваш на организма си достатъчно енергия тоест калории и в същото време всеки ден спортуваш така забавяш метаболизма си. С други думи ти така не губиш мазнини а мускула маса която е много важна. Ако увеличиш калориите дневно на 1500 да кажем и караш колело 5 пъти в седмицата ще видиш резултатите. Успех

2.   как мериш калориите...?

3.   Номер 1 - чувала съм съветът ти от други източници но винаги съм си мислила че ако увелича калориите ще започна да качвам вместо да свалям, но може би вече ще пробвам и да ям по толкова по колкото казваш ти, щом нищо друго до тук не помогна
Номер 2 - ами информирам се или от таблиците които са дадени върху някои от продуктите или ако няма такава таблица търся информация за продукта в интернет (в bbteam намирам доста за състава на храните)

от авторката

4.   Като стигнах до тази част "Висока съм 1. 57 и тежа 47кг." се отказах да чета нататък.

5.   Хей, чуй ме сега.
Ще ти разкажа всичко, което правя аз.
Аз съм точно 1, 55 и тежа 65 кг. (Същият ръст (дори по-ниска), но с 20 кг. повече от теб). А преди 9 месеца на същия ръст бях 90 кг. Ако мислиш, че твоето е зле, просто грешиш.
Но щом ти не се харесваш и си го решила, няма как да бъдеш разубедена.
Как аз свалих тези 25 кг.?
Като за начало спрях хляба, сладкото, пърженото и мазното, а за junk food да не става и дума. Още първата седмица свалих 4 кг. Работата е там, че първо свалях бързо, защото имах доста за сваляне, а после започнах по-бавно.
Спортуването го започнах чак на 8 месец, за да може да се стягам, където съм свалила толкова много килограми и да не увисвам.
Не гледай колко калории приемаш на ден, а гледай да ядеш здравословно. Повече плодове, зеленчуци, вода, месо в умери количества, печена риба (Аз лично не я ям, защото не я обичам, но е много полезна за организма ти, а и спомага отслабването. ) Приемай протеини, които изграждат мускула ти - яйца, мляко...
Дугото, което е, ако ти се дояде нещо сладко, ще ти кажа аз какво правя:
Половин кофичка кисело мляко и му прибавяш плодове, които ти обичаш (малини, къпини, ябълки, праскови, круши, банан (НО 1/3 от банана. Той съдържа много захари и не сваляш от него), колкото за сладост. Аз слагам и прахче ванилия, канела понякога и стафиди и става страхотен десерт. Мед също ям понякога.
Прави клякания, коремни преси, подскоци. Има едно упражнение, което е много ефикасно. Лягаш си нормално, събираш краката един до друг и започваш да ги вдигаш и сваляш. Звучи лесно, но много се напрягат мускулите от него и се стяга тялото.
Ти нямаш чак толкова кг. за сваляне. Но за едно 4-5 кг. ще стане бързо с тези неща, които ти изброих.
Ако имаш някакъв въпрос ще се радвам да ти отговоря.
Успех!

6.   Номер 5 - първо благодаря за отговора след това искам да те попитам два въпроса:
1. След като започна да сваляш по - бавно по колко долу горе сваляше за седмица?
2. Може ли да ми напишеш едно примерно меню от нещата които ти ядеш за един ден

7.   ( От номер 5 )

1. Първата седмица свалих 4 кг. Втората седмица още 2 кг. И след това започнах да свалям по 1 кг. на седмица. Понякога, като се отпусках и хапвах неща, като картофи и ориз, които съдържат много въглехидрати, но и които много обичам не съм сваляла нищо. Но друг път, като съм била само на плодове и вода по 2-3 кг. И общо взето първите 10 кг. ги свалих за 2 месеца, а останалите 15 за останалите 7 месеца. Трудно е, но се иска воля и постоянство. Изисква се и време. По-добре да стане бавно, но после да си задържиш килограмите, отколкото да ги свалиш на бързо и после като хапнеш нещо по-калорично да качваш.

2. Примерно:
Аз лично не закусвам.
Обяд: Мляко с плодове кафе
Следобедна закуска: плодове (колкото си пожелаеш)
Вечеря: Пилешко филе със салата
Добре е също и да вечеряш преди 18 ч.

Или друго:
Обяд: Кисело мляко кафе (Може да го замениш и със една голяма салата. )
Следобедна закуска: плодове
Вечеря: Варен картоф или ориз

Аз лично салатата, за да ми е по-вкусна си слагам и сирене, кашкавал и маслини (Но не прекалявай с маслините, защото те съдържат мазнини. )
Вареният картоф по същия начин, докато е още горещ му стържа кашкавал, сирене или топено сирене.

Понякога си позволявам да ям манджи - боб, зеленчукова супа, яхния... Една купичка супа примерно няма да ти навреди изобщо.
Пий много вода. Чаят и кафето също помагат. Кофеина спомага изгарянето на мазнините.

Ако имаш други въпроси, ще ти отговоря с удоволствие.
Обичам да говоря за това, като ме питат, защото преди аз имах много ниска самооценка и сега се гордея с това, което постигнах и когато ми казват колко съм се променила, много се радвам. Опитвам се да помагам с каквото мога.

8.   Проблем ти е в хранителния режим. Сутрин и да не си гладна изяж една ябълка или някакъв плод. Яж по 5-6 пъти на ден, но в малки порции (големи колкото юмрук, някъде) Друг проблем е, че приемаш смешно количество калории. Тъй, като спортуваш, тялото ти се нуждае от много калории, а тези, които приемаш са просто недостатъчни. Възрастна жена, ако приема по 2000 калории на ден, няма да надебелее (естествено да има и физическа активност, де) а ти сега като растеш можеш да поглъщаш дори повече.

9.   Абе момиче не гледай колко сваляш на седмица -тренирай и се храни здравословно с времето става всичко няма да я нагласиш за една седмица.

10.   Пак мисля, че си добре. Аз съм на 12 години, висока съм 1, 65 и тежа 45 кг. Това за мен е много въпреки че много не ми личи. Но просто и като съм висока се чуствам като великан за приятелите си.