Споделена история от Спорт и красота

Диета без спорт по здравословни причини
Здравейте. На 15 години съм, момиче. Имам около 7 килограма отгоре и искам да ги сваля. Но проблемът е, че разчитам само на хранителен режим. Имам един проблем с дишането и лекарите ме предупреждават да не спортувам особено - да се разхождам например, но без да се натоварвам, защото е опасно като се има предвид състоянието ми. Горе-долу всяка вечер съм навън от 18:00 до 22:00, но това е всичко. Правя коремни преси от няколко дни, за да се подготвя за нормативите по физическо възпитание и спорт в началото на годината, но правя по малко (около 20).
И така - разчитам на хранителен режим - имате ли някакви трикове за забързване на метаболизма? А какво да ям и в какво количество като се има предвид колко се движа за един ден? Благодаря ви предварително и моля модераторите да публикуват историята ми, защото не знам къде иначе да се консултирам.

Коментари

1.   Кафето забързва метаболизма.
Яж от всичко по малко. На ден по 5 пъти. Пии много вода. Наблегни на храните с богат протеин - за закуска може да ядеш 2 варени яица и да пиеш чай. Обяд - салата от маруля или домати ( против целулит също ) може и леко да ги овкусиш. След това може да хапнеш 1 препечена филиика, а ако можеш и без нея още по добре! За вечеря яж леща или елда с сирене. Преди лягане и след събуждане пии по 2 чаши вода. Преди да излезеш на вън пии малко кафе.
Това би ти помогнало поне малко.
- Broken

2.   Номер 1, казваш да яде храни богати на протеин (белтъчини) а съветваш момичето съвсем друго. Храни богати на прптеин са млечните, яйцата, месото.. Без трениране просто не виждам как ще стане. Изчисли колко калории са ти необходими и извади 300-500 от там.

3.   Ако трябва да отсееш само най-важното - възможно най-малко въглехидрати.

4.   Прави гимнастика или най-добре се запиши на йога (ако не можеш да я практикуваш в домашни условия) така няма да се натоварваш, а реално ще спортуваш.
Яж по-малко и на често като бебетата през 2-3 часа. Аз лично ям понякога и по 10 пъти на ден без да имам особено много ограничения като най-вече избягвам вредните храни и сладкото.
Успех!

5.   Като за начало най - сигурно е да спреш всички сладки неща и junk food-а. Мисля че ще видиш големи резултати особенно ако до сега си ги консумирала редовно.

6.   запиши се на каланетика, там няма скачане и мятане, а упражнения, които обаче много добре натоварват цялото тяло. на мен ми е малко скучна, но в твоя случай ще е добре. за диетата има много сайтове.

7.   Ясно е че при проблеми с дишането лекарите ще ти забранят кардио тренировки, но няма лекар който би ти казал да не правиш физически упражнения /физкултура/ или пък йога. Дори йогата е препоръчителна за хора с дихателни проблеми.
Щом ти епозволено да посещаваш час по физическо възпитание и спорт значи проблемът не е толкова жесток както го описа и можеш спокойно да тичаш по- малко всеки ден докато набереш сили за повече.
Това че имаш проблеми с дишането не означава че трябва да се отпуснеш като печен праз.