Споделена история от Спорт и красота

Къдрене с плитки
Здравейте. На 15 съм, момиче. Проблемът ми е, че косата ми по принцип е много сплъстена и затова цяло лято я къдря на плитки и тя става обемна и хубава. Но това доста изтощава косата и исках да ви попитам дали имате други идеи как да направя косата си по - обемна? Благодаря предварително (:
П.С Косата ми е подстригана на степени (ако това помага някак). (:

Коментари

1.   Косата няма как да стане по обемна, като я къдриш с плитки. До врата, тя остава права, а след това започва лека по лека да става по-къдрава към крайщата. Също така, косата няма да ти се "изтощава" ако я къдриш по моя начин.

Моята коса е дълга до кръста ми след баня я оставам да лежи на гърба ми около 5 минути и започвам да правя плитка докато все още е мокра. Сешоар недей да ползваш! Всичко, което изтрелва топлина към косата ти я изтощава, не по малко от боите!

Има специални шампоани. Аз лично, изпробвам нови "професионални" шампоани всеки месец, но ако нямаш парите ( 20-30 лева ) за един хубав и качествен шампоан, вземи си на Pantene. Това от личен опит ти гарантирам, че е най-добрата марка за шампоани. Другите винаги имат по някой недостатък. Отзад на етикетчето обърни внимание да пише " За обем " и си готова.
П.С - Недей да си сушиш косата повече.
- Broken

2.   От плетене на плитки косата ти се изтощава? И би ли ми обяснила как по-точно се случва това? Това е една от най-нелепите теми пускани в този сайт.

3.   Аз съм на 16 години и мога да ти кажа , че по този начин не може да се изтощи може да изглежда по суха но това е защото има повече обем продължавай да се сплиташ .. аз например си къдря косата по този начин без топлина става бързо вечер преди да си легна и на сутринта прическата ми е готова ... всяка прическа без топлина не вреди на косата е освен прекаленото носене стегнато вързана на опашка :) а за шампоан пробвала съм какви ли не здраве е най - добрият за мен всяка коса е различна аз често правя маски с рециново бадемово масло или готова слагам по - рядко кристали , защото се омазнява ии ако искаш да порасне ти препоръчвам хининов шампоан с който се къпеш след като си измиеш косата с твоя и когато я подсушиш напръскваш хининова вода моята много бързо порасна по този начин :)

4.   Да бе да и аз се къдря почти всяка вечер, на за друго, изглеждам сладка. Има шампоан Shauma за обем мирише божественоооо

5.   Ами как точно я къдрите с много плитки или само с две?

6.   Пробвай с хартийки. Резултатът е удивителен!

7.   Да, има начин. Мога да ти го кажа. Вместо на плитки докато е мокра я навиваш около пръста си кичур по кичур и закрепяш кичура с фибичка. Сушиш се и спиш така. Пробвай и ела да ми благодариш.