Споделена история от Спорт и красота

Искам по-гъста, здрава и дълга коса
Здравейте. На 19, почти 20 години съм. Косата ми преди години беше дълга до кръста, гъста и доста начупена. После започнах продължително време да я третирам с пресата и знам, че от нея косата ми сега на нищо не прилича, пробвала съм да я изтърпя без преса, но много стърчи и все използвам пресата накрая. Вече ми е до закопчалката на сутиена - такава дължина, тънка, бързо цъфти и не е здрава както преди, за капак - доста оредяла :( Сега и от известно време насам имам силен косопад.. Искам да стане здрава, гъста, дори буйна и дълга до кръста отново. Сега ще започна да си правя маската с Тривитаминол, която се надявам да ми помогне за целта. За допълнение към нея вас искам да помоля за някои препоръки за козметика за целта ми и съвети и мнения за споделеното от мен. Четох хубави отзиви за продуктите на Ревалид - ампули, шампоан и хапчета. Някоя от вас използвала ли ги е и доволна ли е останала от резултата или обратното? Кои продукти точно са ви помогнали за сгъстяване и растеж на косата - кои марки и видове шампоани, ампули, маски и т. н.? Добри отзиви съм чела още за маската с костен мозък на Миосотис и разни други. Моля ви помогнете ми как да имам отново прекрасна дълга, здрава и гъста коса.. Знам, че трябва да имам търпение и постоянство и ще ги имам, стига да знам кои са подходящите продукти и неща, които трябва да използвам и правя. Моля ви и още за някои клипчета с предложения за прически без преса за коса с моята дължина, за да си я щадя колкото мога докато полагам грижи за нея. Надявам се да ми помогнете, искам да имам красива, дълга и здрава коса :((

Коментари

51-75 от 75

51.   От плитките няма как да ти се увреди косата, в смисъл да почне да капе и т. н. , нали? Защото от ролките примерно пада, защото като се навиеш те опъват косата, а плитките не са някакви опънати или много стегнати, а нормални и следователно косата ти става красива като просто я държиш прибрана? Ако започна да ям по-често риба (скумрия), яйца и пилешко, дали ще помогне на косата ми - за растежа и здравината й? Маслини също ще хапвам по няколко дневно. И останалото, което ми е нужно, предполагам е много търпение и да продължавам с грижите, за да видя резултати? :)

- авторката

52.   Купете си за 5лв от аптеката олиото на ИКАРОВ за коса и готово. Всичките ми приятелки и аз сме доволни здрава лъскава коса и расте доста бързо. Веднъж седмично по един час се стой с него.

54.   Преди години съм си взимала този стимулант на Икаров и нямаше кой знае какъв ефект колкото го хвалят. Сега имам масла, към които ще добавя жълтък, кисело мляко, може би малко газ, оцет и ще стоя малко намацана така преди баня. Мислех с Тривитаминол да почвам, но нещо не ми се занимава с него като знам, че 3-4 часа ще стоя така, понеже не ползвам сешоар и косата ми съхне с часове, та и с тази 3-4 часова маска трябва да стана в 8 сутринта и чак следобяд ще съм свободна да излизам където и да било. Но като ми е по-свободно ще се захвана и с него.

- авторката

55.   Вчера гледам, че имам нова израснала коса, в смисъл такива нови къси косъмчета дето стърчат, защото сега растат. Е, поне имат ефект грижите, които полагам досега :) Останалата коса, която си е по-дълга не забелязвам да е пораснала, но все пак като за начало това май е добре, пък и тя трябва да порасне след време сигурно :)

- авторката

56.   Направих си маска с кокосово масло , рициново и от шеа , жълтък , кисело мляко , оцет , ракия и газ . Но като има газ са ми казвали , че се седи 15 макс. 30 минути , не повече . Струва ми се , че действа добре на косата , днес направих тази маска и ми харесва косата ми , а и съм чувала , че газта помага срещу косопад . Малко миришеше на газ , но след няколко часа изветря :) Ще я направя отново тази маска като се къпя следващия път . Опитайте .

- авторката

57.   Днес направих същата маска отново, само леко промених 1 съставка - не сложих ракия, а на нейно място сложих зехтин. Сега стоя намазана и след малко влизам да се къпя, ще видим резултата :) За тези, които се чудят за маслата - слагам от трите масла по 1 чаена лъжица в една малка чашка и ги слагам в микровълновата да се разтопят добре и стоплят, кисело мляко слагам 1 супена лъжица, газ, оцет и зехтин по 1 чаена лъжица. Нанасям първо в корените, а каквото остане - по дължината на косата и краищата. След това слагам една шапка за баня и отгоре една кърпа, която преди това съм стоплила в микровълновата и нея (да, знам, че може да ви се стори малко странно, но е идея :D ) и стоя 20-тина минути, не повече заради газта. Ей сега влизам да се къпя :)

Между другото - ако си правя просто онази маска за въшките дето като малки са ни правили - газ, маз и оцет.. и да добавя жълтък и кисело мляко, дали ще расте от нея косата - и маста измива ли се лесно, защото не искам да трябва повече от 1 път да слагам шампоан като се къпя?

- авторката

58.   1. Много често експериментираш. Така няма да разбереш точно от какво постигаш желания ефект.
2. Прати снимки от преди и сега, за да видим разликата.

59.   Аз от няколко години смесвам 2жълтъка с малко шампоан и вода, мажа цялата косата, стоя колкото ми се иска (от 15мин. до няколко часа), и после измивам само с вода и балсам. Косата ми е здрава и расте бързо. Боядисвам я често и често ? правя кичури, но мисля, че жълтъка е много добра грижа и има измиваща способност. Мой познат си мие косата само с жълтък, за да се предпази от косопад и е доволен.

60.   Не мога да сложа снимки от преди и сега, защото не съм направила такива от "преди". Времето, което е минало, не е кой знае колко много и затова разликата не е голяма, но мисля, че има някакъв резултат от всичката работа. Мисля, че ако продължавам с грижите, след време ще си проличи повече, сега е незабележимо за другите, но за мен се забелязва. Всъщност, още на първия месец ми казаха, че си личи, че става по-добре косата откакто спрях пресата, защото като си седя отразява блясъка на светлините и има естествен блясък, т. е. косъмът е загладен, а не сух и изтощен както като използваш пресата.

Номер 59, за мен не е добра идея да седя толкова време намазана с шампоан. Ако си правя маска с жълтък, е жълтък и някакви масла примерно или зехтин, кисело мляко и т. н. , но не и шампоан.

Още се мия с Фитовал и си ползвам същите продукти. Кристали наскоро си купувах - тези на Seri оранжеви, миришат на портокал. Видях, че са получили нов вид - зелени са, с арганово и още някакво масло. Този път не рискувах да си взема от тях, не знам защо, едва ли ще има голяма разлика, но като свършат тези, ще си взема от новите.

Преса откакто съм пуснала темата не съм използвала, само миналата седмица 3 дни бях на почивка и вечер само леко я изправях за вечеря, но не я горях много, защото не исках положените усилия да отидат на вятъра.
Много ми харесва като си направя маска с жълтък, кисело мляко, газ, кокосово, рициново масло, масло от шеа и зехтин, после като я изкъпя какъв блясък има и как вече не е така накъсана, изтощена, суха като преди, а е по-добре и то без да съм я изправяла, а преди само като я изправя беше такава, пък като не я изправя стърчи отвсякъде и е много суха, защото е увредена. От 2 месеца не съм се подстригвала и мисля тези дни да си взема леко само връхчетата. Имам само няколко косъма нацъфтели от цялата коса. Като я подстрижа винаги седи по-жива и сега като започнах да виждам ефект от грижите, мисля, че много ще ми допадне как ще стане като я подстрижа лекичко.

Продължавайте да споделяте опитите и резултатите си, както и съвети за изпитани методи, продукти и т. н. , които помагат в по-бързия растеж, здрави и гъстота на косата. Очаквам отговорите ви :)

- авторката

61.   Привет отново :) Тук в сайта прочетох за една маска с хлебна мая , която помагала за обем и растеж на косата и е изпробвана от една жена , която е останала доволна и дори вече не я прави , защото косата й (не само от тази маска , а и от много други домашни) вече от тънка е станала много гъста , дълга и обемна . Ето маската : 1/2 пакетче хлебна мая се залива с около 100г кисело мляко , добавя се супена лъжица мед и се оставя да престои 20-25 минути . Втрива се в корените и по дължината на косата и се оставя да действа половин-един час , след което се измива . Тя препоръчва на измита коса да се прави , но така ще се налага 2 пъти да миете косата си , което лично аз не бих избрала за своята , така че мисля да я направя преди да си измия косата . Аз ще я изпробвам и ще изкажа и своето мнение , но мисля , че ще остана доволна :)

- авторката

62.   Направих си тази маска, но без мед, защото нямахме - само кисело мляко и мая. Косата ми наистина стана много хубава и обемна. Ще продължа да си я правя, дори тази сутрин си я приготвих и докато чаках да ферментира, видях, че е спряла водата и добре че не се бях намазала вече, защото не знам как щях да я измия като няма вода. Купих си и арганово масло, но на Икаров. Не е за вярване, че едно толкова малко шишенце е 6 лева и дори някакви стотинки. Кокосовото беше 2 и нещо и очаквах и това да е толкова. Както и да е. Ще си сложа при следващото къпане от него по краищата вместо кристали, за да видя ще има ли някаква разлика и дали ще е по-добре. Тази жена, която беше споделила рецептата с мая, каза, че си слага арганово масло, но не това на Икаров, а някакво по-истинско, само дето аз не мога в момента да си намеря такова и затова взех на Икаров.
Много се изгубихте всички и никой вече не коментира тук. Какво става? Нямате ли какво да споделите по темата или нещо, което на вас ви е помогнало? Надявам се да продължите да се включвате в темата, за да обменяме повече изпитани рецепти и идеи за растеж и сгъстяване на косата.
Та, по темата. За тази маска с маята жената препоръчва да се прави 3 месеца, след което 1 месец да си починеш и после пак 3 месеца тази или някоя друга домашна маска. Ще опитам да имам търпение и да я правя сега 3 месеца и се надявам на забележим ефект относно растежа :) Мечтата ми за дълга коса до кръста е още жива и ще се постарая да я сбъдна, макар да ми трябва много време и търпение.
Очаквам да се включвате и да коментирате, а аз ще продължавам да споделям когато правя нещо различно от споделеното досега или имам резултати, или пък да отговарям на въпроси, ако имате такива или на коментарите ви :)

- авторката

63.   Най ми помогна за растеж Шаума с кофеин ,а за косопада ползвай на клоран за косопад ,но понеже са скъпи си купи Милва с каолинова хума,което и е за почустване на косата в дълбочина пърхот...но съм забелязала ,че е супер действието за косопад
Това са най хубави продукти които съм ползвала и ми се оправи косата,а от тривитаминола не става нищо
МОЕ МНЕНИЕ !
но си купи на клоран ако имаш възможност
KLORANE AUINQUINA , за ежедневна употреба на клоран със седра

64.   Номер 63 , Клоран имам , но с хинин , а не като твоя . Много трудно пени и не ми става особено хубава косата от него , но този на Милва или на Шаума ще го опитам някой път . Засега съм си доволна от Фитовал , дори скоро свършва второто ми шишенце и ще взимам трето . С Тривитаминол и аз не забелязвах такава огромна разлика каквато виждат или по-скоро казват другите . Може би на всеки действа различно . А и моята коса и без това си расте много бавно , но мисля , че нещата , които правя сега й помагат наистина , пък ще видим след време . Благодаря ти , че сподели . Надявам се още хора да се включат :))

- авторката

65.   Добавям - не е добра идея да слагам арганово или каквото и да е масло по косата след баня - става на клечки и си остава така сякаш е мазна и с дни не си я къпал - кристалите си остават по-добрата идея , от тях става мека и хубава .

- авторката

66.   Много съм ти благодарна на жената , която сподели тази маска с мая . Сложих цяло кубче мая и 4 суп.л. кисело мляко , седях около 40 мин. , преди това оставих да поседи около 30 мин. да ферментира , изкъпах я с Фитовал , сложих си кристали и косата ми е сууупееер днес :)) Определено ще продължа да я правя и се надявам да има ефект и за растежа . Супер маска .

- авторката

67.   Когато си слагаш арганово масло по косата докато е още мокра, става на клечки и изглежда мазна, некъпана с дни, нали? Ами ако го слагаш по връхчетата когато е суха вече, ще стане ли на клечки?

68.   Молим за отговори на номер 67 , защото и аз си задавам същия въпрос . Не ми се експериментира и да трябва да си мия косата 2 пъти . Миналият път като се къпах реших и аз да си сложа масло по краищата след като се изкъпах , точно си бях махнала кърпата и докато ми е мокра косата сложих масло и като изсъхна стана на клечки все едно 1 месец не съм я къпала и трябваше пак да я мия . Моля ви кажете дали ако се слага аргановото масло на изсъхнала вече коса пак ще стане така на клечки и мазна или просто ще е хубава косата сякаш си сложил кристали ?

69.   Имам въпросче и се надявам някой да отговори понеже гледам , че не сте активни вече .. Та , въпросът ми е : Понеже си слагам лак за коса след като си разплета плитките , за да задържа по-дълго получените къдрици , вредя ли много на косата с лака и това по някакъв начин ще попречи ли на растежа и сгъстяването й ?

- авторката

70.   От авторката, след дълго прекъсване : Днес си купих един марков шампоан, професионален, за който изчетох добри мнения - шампоанът е Kerastase с цимент, зелена опаковка, степен 3-4, за много увредени коси.
Маски от декември спрях да си правя, защото нямах време или не ми се занимаваше, но сега пак мисля да започна да си правя. Въпреки това като сравня косата ми с когато писах темата и със сега, сега е доста по-добре, преса ползвам само за празници и то не всеки път.
До преди 2 месеца горе-долу се къпех с Фитовал, след това изхабих 1 опаковка на Gliss черния и балсама от тази серия, за да сменя малко и косата да си почине от Фитовала. От утре почвам Керастас и се надявам да видя наистина поразителен ефект от него, заедно с маските, които ще си правя поне веднъж седмично. Още си мечтая за здрава, дълга до кръста и красива гъста коса и се надявам да го постигна.
Ползвам и една маска на Lorys - със змийско олио, много ми помага за лесното разресване на косата и я прави гладка и мека :) Кристали също ползвам - тези на Seri с арганово масло. Пия и витамини понякога, в момента включително. Ще пиша отново след време като мине известно време от ползването ми на новия Керастас и се надявам да мога да ви дам положителни отзиви :)
Пишете и вие неща, които ви помагат да имате гъста, буйна и красива грива, дами :))

71.   Каква дължина ти достига косата, имаш ли прогрес :) и каква е била допреди месеци? и аз имам същите проблеми като теб, грижа се за нея уж, но файда няма.... :D ще ти кажа моите методи, които са тривиални: къпя я почти всеки ден, защото се омазнява ужасно и никъде не мога да мръдна. Майка ми е фризьорка и ползваме от професионалните шампоани от салона й. Абе ефект различен от тея по магазините няма. Редувам някой път с Dove или тук-там Garnier ultra deux, но нищо особено. Гледам поне да е съобразено с това да са за мазна коса. Не че я правят по-хубава, но поне не я утежняват допълнително. Маска веднъж седмично, също професионална. Кристали рядко и само по капка, защото прави кичурите ми на клечки. Абе и с тях, и без тях все тая :) И мен ми писна вече, уж гледам да се храня прилично, да не пуша и пия, да не я моря с прически, ама :D има си собствено мнение. Апък за някви ултраскъпи терапии не мисля да си давам парите. Преди време си правих няква маска с жълтък, кисело мляко, мед и още нещо. Стоях час и нещо. Ми че то тва нямаше измиване, косата ми беше цялата в бели пърши като пърхот от млякото и миришеше на вкиснато. Повече маски с мляко и яйца никога, или нещо усмърдяващо.

72.   От авторката до 71 - косата ти е мазна именно защото всеки ден я миеш. Колкото по-често я миеш толкова по-често се омазнява. Ползвай продукти за мазна коса. Дължината ми не е мръднала кой знае колко много, почти незабележимо е но има разлика. Мисля че в момента ми е по-важно дори на същата дължина самият косъм да ми стане истински плътен здрав и косата гъста а тя ще си порасне ако е наистина здрава. имам промяна от началото на темата досега но това си е коса и изисква търпение не може за няколко месеца да очаквам чудеса но има напредък. а новият шампоан е просто страхотен, трябваше по-рано да се реша да дам толкова пари, ще продължа да го ползвам :) извинявам се за малките грешки но ме мързи в момента да спазвам пунктуация и т. н.

73.   Авторке, първото ти изречение е абсолютен мит. Пробвала съм да си мия косата на различни честоти, през ден, през 2, през 3 - омазнява се със същата бързина. А и не знам кой нормален човек би издържал да стои с мазната коса в течение на повече от 2 дена, особено като си постоянно навън сред хора. Айде ще се вържеш някак първия ден да не личи, ама после започва да личи адски, пък и се вмирисва на нечисто. Ароматизирането не е опция.. Да не говорим, че и други такива момичета ми казват същите си наблюдения.
Впрочем не знам доколко наистина вредят пресите и сешоарите, почти не ги използвам, но когато се случи, забелязвам как косата ми става доста по-жива, здрава и обемна, а несъвършенствата й не се виждат. Отколкото гледайки я такава индиански права и безжизнена.

74.   От авторката до 73 - ами казвам ти го, не защото е мит, а е истина, поне при някои и аз съм една от тях. Косата ми имах период, в който я миех всеки ден или през ден и беше хубава само по този начин. После реших че не може така винаги и имаше няколко дни в които просто ежедневието ми беше такова че излизах по-малко и тогава си стоях с неизмита коса общо около 5 дена, защото знам че така се нормализира и после отново започнах да си я мия през 2 дена на третия. горе-долу 2 пъти седмично, случва се и по 3 понякога и други момичета и приятелки (с невероятни коси) се мият така през 3 дена. но в крайна сметка при някои жени всичко си е до коса, структура, косъм и т. н. , всеки си е различен, но казаното не е мит.
ако имаш такива 3-4 дни дето не излизаш изтрай си косата така, не е приятно но си заслужава това е малък период само.
относно пресата.. ами точно същата бях аз като пусках темата - без преса е ужасна, косъмът беше неравен, без блясък, точно като слама че дори по-зле, ужасна работа. като я изправя ставаше много хубава но само тогава. а сега (да не се урочасам) без преса само просто като я измия и оставя да си изсъхне сама е бляскава, косъмът загладен, мека и хубава, а ако я изправя е супер, но както казах го правя вече много рядко, сега си я харесвам и естествена в повечето време, само по специални поводи я тормозя малко с пресата. надявам се до лятото да ми порасне поне 2 пръста още надолу (около 4 см).
очаквам още полезни отговори за растеж и сгъстяване на косата :)

75.   На 21 съм и аз имах същия проблем. Често я третирах с пресата, постоянно си сменях цвета на косата, миех я много често, понеже ми е мазна в корените. За капак се направих на кичури и тя стана УЖАСНА-суха, чуплива, а преди това си беше гъста, дълга и най-вече здрава. Казах си "Край", трябва да взема някакви мерки-подстригах се, да се махне цъфналото, вече беше малко под раменете, но поне се беше изчистила, след което спрях да се боядисвам ама НАПЪЛНО, започнах редовно да си слагам балсам и маска-с отмиване, започнах да я мия по-рядко и никакъв сешоар, никаква преса! Когато започнах с редовните грижи кичурите ми започваха от корените и сега след 1година и половина, кичурите ми са на около 15см под корените-можеш ли да разбереш разликата? :)Естествения ми цвят е нещо между тъмен кестен и, а надолу е руса, направо омбре :) Не знам как ти звучи това, но са ми казвали, че седи много готино :)) Та сега вече е много по -здрава, най вече в корените, тъй като там вече няма никаква боя, а и надолу се възстанови доста, не е суха както преди, порасна и вече нямам нужда от преса. Това е от мен :) Редовната грижа е от много голямо значение.
П. С Маската ми е на Lorys с арган-1лт. е и струва към 7лв
Балсам-Garnier ultra doux-с камелия и масло от арган-около 4лв
Също така 2 часа преди да я миеш, намажи връхчетата със зехтин, за да не са сухи :)
Успех!

76.   Аз използвам медицински шампоан Ducray както и масло за коса Тричуп и ти ги препоръчвам.... Моята коса беше много изтощена и с тези продукти се роди отново...

51-75 от 75