Споделена история от Спорт и красота

Волейбол(случвало ли ви се е)?
Здравейте! Момче на 16 съм, но това не е от значение...
Харесвам много волейбола като спорт, винаги когато играя срещу някого (1 срещу 1) се справям много повече от добре. Но когато играем волейбол по време на физическо по принцип се разделяме на 2 отбора и тогава започват притесненията да не сбъркам нещо, започват да ми треперят краката и започвам да правя грешки след грешки и ми става много гадно, защото става така, че все едно не съм пипал топка, а тогава почват подигравките... Знам че историята ми може да ви се струва глупава, но наистина имах нужда да споделя... На какво се дължи това??? На психическа основа ли, не знам...
Дайте мнението си, имали ли сте такива случки?

Коментари

1.   Здравей, според мен се притесняваш от хората, с които игреш. И аз бях като теб, но после започнах сериозно да се занимавам с този спорт. Препорьчвам ти, ако наистина ти харесва, да започнеш да го практикуваш по-сериозно. Тогава ще добиеш самочувствие и ще бьдеш по-уверена в уменията си. Недей да се притесняваш и не трепери, когато правиш нещо, което обичаш просто се отпусни и не мисли за допуснатите грешки, все пак се учиш и ще ставвш все по-добра. Отпусни се и не мисли за другите, а за самата игра и всичко ще е наред. :)

2.   Пич набори сме :D Това не е от значение на мен лично един път ми се е случвало, но това беше преди време, а и беше на републикански финали, както и да е. Това следва от притеснение и обикновено се случва, когато ти липсва игрова практика, с времето всичко ще отмине, интересното е, че се притесняваш дори и по време на един тъп час физическо, не си давай зор много да ти дреме игрей си играта и това е :)

3.   Аз тренирам волейбол от доста време, и мога да ти дам един съвет, просто се отпусни и не го мисли толкова, правиш грешка? - минало е, продължаваш и играеш, ако не грешиш няма как да се научиш важното е да се отпуснеш и ако ти помага блъскай яко топката! :)

4.   Ето ти отговора на твоя въпрос - притесняваш се.

5.   Аз съм абсолютна същата.Просто такива гадняри и гаднярки има в класа ни и толкова внимание отделят на тази игра пък мускули по тях не виждам само сланини.Докато аз съм си добре имам мускули по краката ръцете., плочки ,но все още съм на 12 и ръцете ми наполовина все едно са от кашкавал