Споделена история от Спорт и красота

Съвети,хакове,трикове за красива коса,дълги мигли и гъсти вежди
Първо искам да кажа, че това може да не проработи при всички. Просто споделям изпробваното върху себе си и това, което съм прочела.

КОСА:
-Навярно много от вас знаят маската срещу въшки. А именно - гас, мас и оцет. Е да, освен срещу въшки, тя работи отлично и срещу изтощена коса. Маста задължително се обезсолява. Правите я и седите няколко часа.
-Следващото нещо, което правя, когато нямам много време, за да си направя маска и да я намажа е следното : връзвам се на опашка и започвам да мажа по дължината на опашката кокосово масло(използвам това на Икаров (около 2лв. е)) и масло от шеа също на Икаров (и то струва някъде толкова). Седя 2 часа и след това се къпя. Косата става блестяща и много, много мека.
-Последно ще ви предложа една маска, която правя най-често 1-2 пъти в седмицата. Маската е много богата и интересна. Такааааа, ето какво слагам вътре в нея: Витамин А и Е на капсули около една супена лъжица (струват общо около 10лв), хининова вода(1лв), рициново масло, бадемово масло, масло от шея, зехтин, кокосово масло, кисело мляко, хума, яйде, оцет, гас. Стоя 4-5 часа, докато си пиша домашните, храня и т. н
Можете да комбинирате съставките, както пожелаете! Експериментирайте!
Лично моята коса не се омазнява изобщо от всичките тези масла.
ЗА:
*кокосовото масло е много широко разпространено. То се използва както в кухнята, така и в козметика. Да, можете да готвите с кокосово масло. Използва се за масажни процедури, омекотяване на кожата на тялото и лицето, а както виждате се използва и за маски.
*маслото от шеа също се използва за козметични цели. Правят се разтривки, действа добре на проблемна кожа(премахва отлично пъпките)
*бадемовото масло е отлично средство за премахване на тъмните кръгове под очите. Слагам малко масло под очите и на другия ден няма и следа

МИГЛИ И ВЕЖДИ:

Със част от съставките в по-горната маска си правя смес, която нанасям и върху миглите си и веждите
Витамини Е и А, рициново масло, бадемово масло, кокосово масло, хининова вода. Действително има разлика. Само съжалявам, че не съм снемала "преди" и "след".
Ако нямате продуктите, просто можете да намажете миглите и веждите си с вазелин.

Моля, ако някой не е запознат достатъчно да не пуска обидни коментари.
Надявам се да помогна.
Всичко от горе изброеното и изпробвано, даже сега в момента съм с вазелин на веждите и миглите. :D

Коментари

1.   Отначало, след като прочетох заглавието, мислех да се изгавря с нещо от сорта на: "Гола глава и бръснене всеки ден!", но като се позачетох си промених мнението. (Не съм хейтър, просто обикновен зевзек :) )

Изключително ценно в, когато читатели споделят своя личен положителен опит! Поздравления!

2.   Не виждам смисъл в тази тема. Тези неща ги пише навсякъде в интернет и не са нещо ново. И между другото или имаш хубава коса или не. Мазилата не правят чудеса.

3.   Косата е здрава, ако и скалпът е. От него косата приема нужните вещества, за да е здрава и красива. А за да е здрав скалпът, трябва да се яде здравословно. Маските, с които се маже не правят косата наистина здрава, действа ? просто на външния вид. Отначало може и да е красива, но след определен период пак се връща в първоначалния си вид. Затова по-добрият вариант е да ядете здравословно, да поемате нужните витамини и това ще се отрази не само на косата, а и на цялото ви състояние.

4.   Хубаво си се сетила да споделиш какво правиш ти и си доволна от това. Твоята коса каква е - докъде е дълга, гъста ли е, здрава ли е? Миглите ти гъсти ли са?

5.   От авторката :
Видях много теми, в които момичета се оплакват или питат нещо, та решиш да помогна с каквото мога и да споделя нещо(нали и затова сайтът се казва "spodeli. net"). Знам, че ги пише навсякъде, но тогава защо ще се пускат въпроси и тук? Не могат ли просто да потърсят в интернет?

6.   Смятам, че пост-а е изключително полезен. За бърз растеж на косата мога да препоръчам Билково масло за скалп с репей и люти чушки- много ми харесва действието му, защото след като се намажа и изкъпя няма следа от нацъфтели краища. За мазна кожа ползвам лавандулов спирт и към него прибавям сулфатиазол. Всяка сутрин се мажа с памучен тампон и спирт и съм супер доволна- намалява омазняването на кожата като така предотвратява появата на пъпки.

7.   И аз имам въпросите като на номер 4, авторке, ако може отговори.. плюс дали ти се омазнява бързо, за колко време? И вярно ли е, че маслото от шеа помагало за премахване на пъпки по лицето?

8.   От авторката:

Косата ми е сравнително дълга(2 педи над кръста),гъста е,за здрава не знам - нямам нацъфтели краища,подстригвана е преди 3 месеца,и пърхот нямам.
Косата ми не се омазнява изобщо от маската.Днес (29.10.2014) я измих,а преди това я мих в петък (24.10.2014).Не беше мазна,но си направих маска,с която преспах и на сутринта се изкъпах :)
Само да кажа,че нямам определен интервал от време през който си мия косата.Когато е къпане ,я къпя и толкоз :)