Споделена история от Спорт и красота

Косата ми
Здравейте!
Момиче на 16 години съм и имам проблем, който започва да ме притеснява. От 7 клас се опитвам да си пусна наистина много дълга коса, но или расте бавно, или цъфти ужасно и съм длъжна да я отрежа. Преди си миех косата през ден, като я изправях всеки ден. Вече втора седмица я мия 2 пъти седмично, суша я със сешоар, не я изправям, само слагам един от онези спрейове за разресване на Шаума. Забелязах отгоре, точно при челото, че доста е пооредяла.. Моля ви, дайте ми някъв съвет как да се оправя и да не оплешивея на 16? :(

Коментари

1.   Ползвай кристали и не си гори косата нито със сешоар

2.   Стимулант за коса на Икаров
Маска спрей и шампоан на Билка против косопад
Един път седмично може да изплакваш с отвара от коприва след къпане - не мирише то е все едно чай

Това на мен ми помогна да имам коса до д*пето, която обаче повярвай ми ще ти писне след време :Д

3.   Оле ужас. Добре де, защо я сушиш със сешоар? ! Все едно я изправяш, какъв е смисъла. Толкова ли не можеш 3-4 часа НАЙ- МНОГО да постоиш с кърпа? !
Първо отиди на фризьор да ти отреже нацъфтялото.
Второ разкарай тия буклуци на Шаума пълни със силикони и изобщо неща, които са вредни за косата. Плюс, че изсушават косъма и т. н. Разкарай и всякакви продукти на този бранд и други тип Елсев, Орзене, Глис, Пантен, Wash and go и т. н. Купи си свестен шампоан. Тези на Фитовал са хубави, около пет лева са, също на Клоран, но те са по- съкпички, можеш да ги намериш в аптеката. От ДМ също хубави са тези на Алверде.
Преди всяко къпане си прави някакви домашни маски задължително с мед! Можеш да допълниш с него някакъв оцет(ябълков, винен), но гледай да е истински, без аромати, оцветители и т. н. Можеш да добавиш и жълтък, домашна ракия и др. Нанасяш по цялата дължина, без корените, връзваш косата, слагаш някакъв найлон и стоиш от 2 до ако можеш и 5 часа стой, колкото повече, толкова по- хубаво. Няма да ти се налага да слагаш никакви балсами и други такива. Вземи си нещо за сгъстяване на косата(потърси в интернет, информация бол), но ме съмнява да стане нещо.

4.   Има едно нещо, което се нарича ГЕН - просто така ти е писано и това е. Не можеш да го промениш.

5.   Авторката: До номер 4- точно, ако беше ген, нямаше да съм в това състояние. Мерси на ддругите :)

6.   И аз бях в същото състояние ... и ползвах ампули. Много са скъпи но просто ефекта им е ужасяващо добър ;) те са на LABO - но по-добре си вземи смесени ( за растеж и подхранване)

7.   Следи темата - "Искам по-гъста, здрава и дълга коса".