Споделена история от Спорт и красота

Ужасна кожа по челото
Мъж на 26 години.

Имам сериозен проблем с кожата по челото си. Появи се преди няколко месеца, като преди това беше драстично по-добре. По всяко време, всеки ден, имам минимум 3-4 пъпки по челото, понякога гнойни, които си личат от километри. Когато една оздравее, друга се появява на нейното място и този кръговрат се повтаря до безкрайност. Забелязах, че кожата ми е понякога се омазнява по-бързо. Рядко имам дни, когато кожата ми не е толкова лоша. Рядко се случва да се появят такива пъпки по друга част на лицето ми, освен по челото.

Постоянно съм принуден да нося шапка за да прикривам ужасната си кожа. Когато се наложи да я махна, потъвам в земята от срам - започвам и да избягвам контакт с хората. Започнах да не ходя на лекциите си заради този ми проблем. Отчайващо е.

Бих казал, че се храня здравословно. Не ям мазни храни, нито пържено. Не ям месо и не консумирам млечни продукти - веган съм от 6 години. Избягвам захарта и солта, както и пакетираните храни. Не пия алкохол, не пуша цигари и не употребявам наркотици. Не пия и газирано. Също така не взимам витамини или хапчета. Мисля, че пия предостатъчно вода (над 4 литра дневно). Наблягам на плодове, зеленчуци и ядки преди всичко. Консумирам пълнозърнест хляб и соеви продукти, но в малки количества.

Започвам наистина да се депресирам заради кожата на челото си. От години използвам един овлажнител за лице в банята, но не мисля, че проблемът е в него. Понякога се мажа с крем за да ускори зарастването... Както казах, преди месеци имах драстично по-добра кожа.

Моля за съвети!

Коментари

1.   Изстисквай ги внимателно след като си взел горещ душ, който да отвори порите на кожата. Може да си правиш и парна баня, но ако нямаш пъпки и черни точки по останалата част на лицето, не виждам смисъл. Та след като ги изстискаш си намажи челото с Акне Аут Актив Лосион, от който лично аз съм много доволна. Помага за всякакви пъпки - по лицето, след бръснене, след епилация по тялото и т. н. След като са гнойни, предполагам, че това ще помогне.
Лосионът не премахва мазната кожа, затова аз ползвам Магнезиево мляко, което е всъщност за стомах, но гримьорите го ползват като матиращ продукт за лъщяща и мазна кожа. Слага се след ежедневния крем с памучен тампон. Направо се преродих с това.
Успех!

2.   Опитaй със пaрчетa зелени домaти върху сaмите пъпки. Предвaрително ги стисни леко , колкото дa се отворят , зa дa проникне по лесно домaтеният сок. 7- 10 дни , по двa пъти , сутрин и вечер преди лягaне по три (3) мин., не повече , зaщото изгaря. Изплaквaй след товa.
Докaто нaмериш трaйно решение , щом толковa те притеснявa , купи си някaкъв коректор , сaмо ще ги прикривa , не лекувa , но поне нямa дa се притеснявaш дa ходиш нa лекции , пък и дa си излизaш и контaктувaш нормaлно. Все пaк aз не виждaм причинa товa толковa дa те " сдухвa ", че дa се притеснявaш дa излезеш дори. Сещaш се , че притеснението си е в твоятa си глaвa и възприятия , едвa ли околните му отдaвaт тaковa знaчение , кaквото ти. Няколко пъпки по челото...и кaкво толковa?!

3.   Пусни бретон.

4.   Ти поне имаш само по челото ами аз какво да кажа като цялото ми лице е с пъпки и то много, а зимата се увеличават още повече. На 22 съм и точно заради този мой проблем и аз избягвам да общувам с хората. Нищо не помага