Споделена история от Спорт и красота

Моля за помощ - покриване на руси кичури
Здравейте приятели, момиче съм на 14. Преди време си бях правила руси кичури, с кестенява коса съм и изглеждаха много добре. Обаче вече боята се поизми, поизбледня, а и модата на кичурите май отмина и искам да ги махна. Не ми харесват вече, дори на моменти се оприличавам на Айше с тия кичури. Исках да ги махна и се бях засилила да си купувам кестенява боя, за да се боядисам и да скрия кичурите. Майка ми не ми разреши и каза, че ще си съсипя косата. Тя и за кичурите не беше много съгласна ноо... та сега на въпроса. Чувала съм, че за разлика от боята къната не вреди и даже подхранва. Има ли кестенява къна, защото майка ми ми каза, че тя до момента никога не е виждала кестенява къна, а само черна и винено червена. Тя се къносва винено червена, а на една приятелка майка и пък се боядисва черна с къната. Но до сега кафява къна и аз не съм виждала. Продава ли се къна с цвят кестен, съществува ли изобщо такъв цвят и, ако да-от къде мога да си купя? Искам да уточня, че възнамерявам само веднъж да се боядисам, за да скрия кичурите и от долу да си расте моята коса. Вече не възнамерявам да правя омбре, кичури или каквото и да било. Просто искам да постигна с едно боядисване що годе равномерен цвят на цялата коса. Ще се радвам да ми помогнете, благодаря.

Коментари

1.   В никакъв случай не се къносвай, защото след това никаква боя не те хваща, а на обезцветената коса (кичури) няма да ти покрие и ще станат... ярко червени - истинската къна е само червена!
Безамонячните бои също не ти ги препоръчвам, както и „Къните“, които не са червени - вътре няма как да има къна и не знаеш какво са наблъскали.
Ти трябва да чакаш да израстнат кичурите, за да имаш 100% естествен цвят, но защо ти е?
Най-добър ефект иначе ще постигнеш, ако се боядисаш с АМОНЯЧНА боя цялата с цвят близък до твоя естествен - най-добре при фризьор или ако ти се правиш - 1 цвят по-тъмен от желания от теб, защото ще пада. 1 месец ще ти е равномерен цвета, после ще падне и ще имаш леко светли кичури, но ще е ОК и дори красиво и интересно.
Майка ти много-много от бои не разбира, щом ти е дала на 14 г. да си обезцветиш косата и се боядисвала с къна - това нейното дори не е къна най-вероятно, а си е чиста безамонячна боя, която и често е по-агресивна от амонячната, защото обикновено е с много ниска цена и вътре са наблъскали всякакви неизвестни химии, за да има ефект - само виж съдържанието какво е и ако има къна изобщо, ще е 1%, а и кой е казал, че тя е полезна?
Аз иначе се боядисвам руса от 15 г. и ползвам само боя на Лореал- имам много дълга коса до кръста, фризьори са ми казвали, че е като на модел, но никога не съм се обезцветявала, имам естествено много светло кестенява коса, а ти си се обезцветила с тези кичури. Имам приятелки, които имаха като твоя проблем и с кестенява боя го решиха доста сполучливо, но върху кичурите, ако сложиш червено - ужас. На мен дори ми харесваше при приятелките ми, много интересно става - кестенява коса с леко светли кичури
Червен цвят иначе вече не е модерен и само по-възрастните жени го ползват както и хората от малцинствата.
Ти си реши дали искаш да се каносваш, но аз лично харесвам топлите кестеняви тонове и русото, ако отива на човек. Кестеняво обаче няма как да объркаш, пада си и лесно и ако не ти харесва самия тон - слагаш отгоре друго кестеняво и дори русо може да стане, но черно не пада по никакъв начин, а червеното върху твоите кичури ще стане ярко и пънк.... ти си решаваш.

2.   Кънa след пермaнентнa, прогресивнa боя е много опaсно. Не си помисля дори, че може дa остaнеш без косa. Вaриaнтите сa двa:
Остявaш косaтa дa си изрaсте и постригвaш по мaлко или пермaнентнa боя в твоя естествен или близък цвят. Нa мaйкa си кaжи дa попитa първо професионaлист, сaмa ще се убеди. A е възможно дa не ти дaвa просто зaщото си съсипвaш косaтa.

3.   По принцип има кестенява кана, обаче тя няма да хване върху боята или ако хване не се знае какъв ще е резултатът. Та да не станеш накрая с някакви оранжеви кичури. За това по-добре недей, че да не съжаляваш. Ами си изчакай търпеливо косата да ти порасне и русите кичури да се заличат сами. А и да знаеш махането на кана е много трудно. Аз преди години направих грешка и се канасох с черна кана. Да не ти казвам после какъв ужас беше докато го махна това черното от главата си! 2 години си рязах косата докато го изрежа напълно, защото нищо не хващаше отгоре даже боя.

4.   Най-добре отиде на фризьор.