Споделена история от Спорт и красота

Бръчки - твърде рано?
Здравейте. От известно време забелязвам, че имам доста изразени бръчици в областта около очите. Скоро навърших 23 и по принцип имам доста суха кожа на лицето, но все пак гледам да я хидратирам ала бала и не знам на какво може да се дължат тези толкова дълбоки бръчки. Като цяло другаде по лицето изобщо нямам, само под и отстрани на очите. Възможно ли е да е понеже се смея доста често, почти непрестанно бих казала :Д. При доста мои приятелки, някои с по две-три години по големи все още го няма този проблем. Знам, че това си е доста индивидуално, пък и кожата в тази област е супер чувствителна, но никак не ми се иска да се сбръчкам още отсега. Много ще съм ви благодарна, ако споделите какви кремове използвате вие, особено ако сте около моята възраст, защото ми се иска да не си слагам нещо твърде натоварващо все още. Някои хора казват, че е по-добре от по-рано да започнат да се използват кремове против бръчки, други пък смятат, че не е хубаво кожата да се натоварва с такива неща освен ако не е крайно необходимо. Аз сериозно си нямам и представа от такива неща и ще съм ви много благодарна ако споделите вашето мнение по въпроса, вие кога започнахте да използвате продукти против стареене на кожата, и специално какви кремчета използвате за околоочния контур и дали сте доволони от тях. Мерси :)

Коментари

1.   Не мaжи кремове бъкaни с химии! Пробвaй с белтък от яйце. Измий с хлaдкa водa лицето и шиятa , след около 15 мин.си кaто гипсирaнa:) изплaкни пaк с хлaдкa водa и готово.
Друго много полезно - сок/ кaшицa от зеле - мaжеш нa чистa кожa , след около 20-30 мин.изплaквaш.Зa сухaтa кожa зaдължително с хлaдкa водa. И от двете спокойно можеш дa мaжеш около очите. Зелевия сок/ кaшицa също лекувaт зaчервявaне/ розaцея.
Aко обaче е сaмо товa " проблемa " ти ( бръчиците около очите ) препоръчвaм белтъкa.

2.   Не пиеш вода. Приемай над 8 чаши на ден и спортувай.

3.   Здравей. Според мен това са по-скоро мимически бръчици, не се притеснявай. Но е хубаво да си мажеш лицето с кремове подходящи за твоята възраст. Орифлейм предлагат за всяка възраст. Майка ми използва кремовете им и няма проблем с кожата си :)

4.   Здрасти :) Аз лично бих ти препоръчала да направиш една бърза консултация с дерматолог за да определи типа на кожата ти и да ти предпише най-подходящия продукт. Ако се притесняваш дали не започваш да се мажеш твърде рано с подобна козметика, можеш да се насочиш към SVR серия 25 , която е насочена към 1вите бръчици.
http://static1.framar.bg/product/chronolys-eyux.jpg
Продава се в аптеките. Другата марка, към която бих те насочила е NUXE.
Надявам се да съм била полезна. Поздрави!

5.   Горе долу на тази възраст и аз забелязах първите леки бръчици, само че при мен са около устата. Е, почти ни си виждат за това не съм извадила още тежката артилерия-силни кремове и подобни, а само гледам кожата ми да е добре почистена и хидратирана. Съветът ми е и ти не бързай с тежките кремове, защото те ще ти подействат добре сега, ама след време когато наистина имаш нужда от сериозна грижа кожата ти ще е привикнала към тежките кремове и вече няма да и действат много. За това не бързай, ами почиствай кожата си редовно, щом е по-суха гледай да е винаги хидратирана, за зоната на оките използвай около очен крем и мисля, че това ти е достатъчно за сега. Лично аз използвам едни розови на Ейвън, но аз не съм със суха кожа.

6.   Чисто арганово масло, вечер на измито лице, слагаш по много малко на цялото лице и малко повече около очите и там където се образуват бръчки - чело, отстрани на устата. То овлжнява и е антибактериално.
Може и обикновено авокадо от магазина, мажеш си го на засегнатите зони. Но цапа и е по-неприятно. Кокосово масло също.
Малка си да слагаш кремове с алкохол и химикали, те могат повече да навредят.
Ако не помага пробвай кремове за млада кожа, има хубава френска козметика. Не знам дали да се довериш на дерматолог / козметик, те обикновено работят на процент към определена марка. Няма да ти препоръчат нещо лошо, но си имай едно на ум, особено като влезеш в кабинета и видиш рекламни материали точно на същата марка продукти.

7.   Не ти трябват никакви кремове, а добра диета и упражнения (също никакви цигари, алкохол и наркотици) :)