Споделена история от Спорт и красота

Акне - нуждая се от помощта Ви
Здравейте!
Надявам се историята ми да бъде публикувана, във безизходица съм, не знам какво да правя. Предварително благодаря!
Имам ужасен проблем, с който вече се боря от 3-4 години, ако не и 5. Имам акне, на 15г. съм, момиче. Бях в 6 клас, появиха ми се пъпки и след време започнаха да нарастват – ставаха все повече и повече. В 8 клас, лятната ваканция, реших да отида на козметик за мустак, но тя реши и да ми „поизчисти” лицето. Каза ми, че всичко ще бъде по-добре повече няма да имам никакви пъпки след 2-3 процедури. Е, да ама НЕ! Тази жена, ако мога да я нарека жена, или пък уж „медицински козметик”, честно казано ми провали живота. В момента лицето ми е ужасно. Останаха ми червени петна от стискането на пъпките – в момента нямам пъпки, но петната хич не са малко. Като изляза навън стават по-червени и се набиват на очи. Не издържам, вече се чудя с какво да си ги прикривам (не ползвам гримове и други подобни работи, просто не обичам ) Ходих на дерматолог и тя ми изписа да пия някакви лекарства + да се мажа със Зинерит, но така и не се реших да почвам да пия лекарствата понеже всеки, когото попитах за това, ми каза да не ги почвам. Моля, дайте ми съвет КАК МОГА ДА ГИ МАХНА? ( някакви маски, кремове или нещо друго не знам? ! ) Също така да добавя – в момента ползвам Акне аут лосион и хидро актив крем вече 2-ра седмица. Ще съм Ви много благодарна, наистина!

Коментари

1.   Акне не се лекува при козметик, а при дерматолог - ефикасни мазила са с Цинк (козметика на Манхатън има такава да кажем), Зинерит (от аптеката с рецепта - вид антибиотик). ТИ си решила да не взимаш изписаните ти медикаменти, но не се чуди, ако не се излекуваш. Зинерит само дезинфекцира пъпките, но няма да излекува хормоналните ти проблеми.
За петната от стискане - това са белези, които трябва да изсветлите - вземете от аптеката Контратубекс и се мажете, докато се изсветлят има кремове за избелване след това и ВАЖНО - отгоре задължително крем със слънчезащитен фактор 20 дори зимата - не се изпичат белези, а се избелват - пазете си лицето от слънцето!!!
Акне най-добре се лекува с противозачатачни от последното поколение. Не се напълнява при тях, но има риск за тромбози за пушачките и трябва да се пие много вода. Кожата от тях обаче веднага се излекува и става перфектна. Може би това са ти изписали, но ти като не ги взимаш си е твой проблем. Имат и друго предимство - намаляват риска от миома и рак на яйчниците.
Може и да изчакате да се реши проблемът от само себе си - препоръчвам тогава мазилата с цинк, Зинерит, а за белезите - изсветляване за цялото лице фон дьо тен със слънчезащитен фактор - за самочувствие и да се предпазите от нови белези, а и от бръчки. Няма да се излекуваш, но поне ще скриеш пъпките и ще си ги дизенфецирала.
Не се консултирай с познати за медикаменти, а с медици - те учат по 10 години , не познатите ти и ТИ РЕШАВАШ, никой не ти е виновен, че си се доверила на шарлатани не си взимаш изписаните медикаменти.

2.   Диета за акне включва пълнозърнеста паста червени плодове много зеленчуци. 4 седмици и трява да има ефект

3.   Авторке ти сериозно ли няма да слушаш дерматолога а ще послушаш хората от нета дето не сме ти виждали състоянието на кожата????

4.   Зинерит или Пърфект фейс акне лосион задължително намаляне (спиране) на сладко, мазно, пържено и повече чисто хранене.

5.   Здравей, авторке. На 15 съм и имам акне от както съм на 9-да на 9 години! Зинерит, Акне аут, Далацит, Далатин, Авен, Виши, Лиерак да продължавам ли нататъка? Хапчета и какво ли още не... мазила бол. ОТИДИ ДА СИ ИЗСЛЕДВАШ ХОРМОНИТЕ. Послушай ме, да не кажа, че станах по-добра от дерматоложката ми, която работи в Токуда и лично ми направиха крем, защото не бяха виждали такъв случей-е въобще не ми помогна хаха. Откачам и аз, виж си хормоните.