Споделена история от Спорт и красота

Към жените-колко често се къпете?
Искам да си отговоря на един въпрос и мисля, че тук е мястото, защото е анонимно и всяка може да си каже честно. Искам да знам колко често вземате душ, не става въпрос за интимната хигиена а цялостен душ, моля да ми отговорят не само тези които го правят ежедневно, но и тези които се къпят по-рядко, спокойно, анонимно е! Въпроса е към жените!

Коментари

51-100 от 100

51.   Да попитам къпе се цялостно веднъж седмично или тялото си къпе веднъж седмично, те. колко често си взема душ?

52.   Н 39, дaно никогa не се случвa дa сме в едно и също помещение. Директно те прaщaм дa се къпеш, aко щеш се сърди, но сaмо кaто си предстaвя кaк нaмирисвaш...
Че и пaрaдирaш с товa.

53.   Авторе - баба ми от село се къпе по-често от твоята жена. Как не те е гнус? То сигурно и космите не си махка, мирише на леш. Не вярвам и дрехите да си пере редовно - друга жена ти не можа ли да намериш?

54.   34 брат счупи ме от смях :D Уцели им болната точка.

55.   Номер 52, това, че ти имаш лоша телесна миризма и ти се налага да се къпеш по 2 пъти на ден, не означава, че и другите го имат този проблем.
Хора, ако само защото един или два дена не сте взимали душ, почвате да миришете лошо, най-вероятно това е, защото имате заболяване, а не от мръсотия.
Вземете малко се пообразовайте преди да пишете толкова много глупости.
Номер 15 и 39 са дали най-смислените коментари, но кой да чете и мисли.
Давам няколко линка към статии в тази връзка от интернет.
Ако и на това не вярвате, питайте личните си лекари или някой дерматолог какво мисли по въпроса.

http://media.framar.bg/любопитно/честото-къпане-е-вредно-за-здравето

http://lekuva.net/43532/lekarite-sa-kategorichni-chestoto-kapane-e-vredno-za-zdraveto.html

http://inews.bg/Ежедневни-навици-вредни-за-здравето_l.a_i.67786.html

http://novinar.bg/news/kapaneto-e-vredno-za-kozhata_NDA2OTsxMA==.html

http://www.krasotata.net/statia/Chestoto_kypane_vredno-663.html

56.   Сега усещам задаваща се вълна от душевни самоубийства (метафора за голяма група хора с падащо самочувствие), но все пак ще допълня нещо. Така се карате, че дори от Една.бг са ви чули и са решили, че моментът е удобен да ви кажат истината по въпроса.

http://www.edna.bg/zdravoslovno/duh-i-tialo/nuzhno-li-e-da-se-kypem-vseki-den-4637109

А сега се оттеглям, за да слушам колко малко разбират онези там и как коментаторките тук знаят по-добре. Темата е невероятна! Истинско забавление за неутралния читател! :)

57.   56, в статията става дума за АМЕРИКАНЦИ - тези хора са най-чистоплътните в света, може би, къпят се изключително често и дори за хората от ЗАПАДНА Европа говорят като за „миризливи европейци“. При американците не става дума за веднъж дневно, а за три пъти дневно къпане - сутрин, след фитнес и вечер. Българинът, ако се къпеше поне веднъж на 3 дни...
Българите няма начин да са жертви на честото къпане - влез в един автобус на градския транспорт или дори в самолет с българи и сам ще се убедиш, че тези хора е невъзможно да страдат от кожни заболявания заради къпане :))))
Който се къпе ежедневно иначе си усеща изсушаването на кожата - има си специални продукти с пробиотици и хиляди масла за кожа, с линолин и с какво ли не. Ако от къпане се разболяваше, българите щяхме да сме най-здравите в света, а американците нямаше да са с най-голямата средна продължителност на живота.
Хигиената е довела до увеличаване на продължителността на живота с над 30 г. на Запад, а медицината - само на 5 годинки някъде. Правете си сметка дали не е важно човек да се къпе, да се пере и да си чисти дома и обществената среда. Къпането е само част от хигиената, но най-важната - ако не поддържа човек лична хигиена, как ще си чисти дома или ще забележе миризливия боклук на улицата си?
В моя град една таксиджийска фирма беше принудена да пусне вътрешен правилник, според който шофьорите трябва да се къпят всеки ден и да си сменят ризите - такъв мириз беше в такситата, че аз си купих заради това кола и вече в градския транспорт не се движа от гнус, а същност не ми тряба кола, ако българите се къпеха по-често. Срамота е млад човек да се къпе 1 път в седмицата, да води сексуален живот, да спортува и какво ли не - БЛЯК, ГНУСНО

58.   В стрaнaтa, в която живея имaт един изрaз -" мирише нa бългaри"- ДA, точно зa миризмa стaвa думa. Щом сте ок с омирисaните си.... рaботи, ми вкисвaйте си. Онaя умирисницa, дето се къпелa двa пъти в седмицaтa - шундо зaгубенa, нямaлa си проблем с бившите си- aми зaтовa сa ти БИВШИ, които сa оцелели от обгaзявaнето.

59.   Съгласен съм (донякъде) за автобуса макар да преувеличаваш за това колко миришели хората там! Имай предвид, че не прекарвам живота си в изолация и също съм пътувал с градския транспорт! Вероятно дори по-често от теб, а рядко страдам от хрема. По-голямата част от описаното за автобусите си е въображение и самовнушение.

Но кой е казал, че точно тези в градския транспорт (които те мъчат така) имат кожни заболявания от къпане? Това беше адресирано към повечето ти колежки в тази тема, които според своите собствени думи се къпят поне веднъж дневно, а някои по два или три пъти на ден. И те са българки, затова се уточнете с тях - вярваш ли им или смяташ, че са като онези в автобуса? :)

Цитирам твоите думи: "Българите няма начин да са жертви на честото къпане". Е, тук българки ли пишат или само уругвайки и някоя случайно попаднала сред нас американка? :) Да не кажеш после, че това важело само за българите от мъжки род, защото всички сме българи (т. е. етнос с български като майчин език) - не само мъжете, но и жените. Вероятно и ти самата си част от българите. Обратното би те вкарало в доста неизгодна ситуация след одата колко нечистоплътни са българите. :(

60.   За една жена.. Най-правилно е, тялото всеки ден, косата през ден.. Въпреки, че при мен от бойте и от пресата за коса и всичките глупости с който си съсипах косата сега за 24часа спокойно ми става мазна.. ;х Затова всеки ден се къпя.

61.   Тъй като от скоро ходя на фитнес се къпя след това. Значии ходя 3 дена и един почивам. В почивния честно чрсто пропускам... иначе косата я мия на 4 дена

62.   За празните..

63.   Мия си косата през ден, защото по принцип не е особено полезно да я миеш твърде често, но аз не издържам просто. А в дните, в които не го правя, си взимам душ. Често дори си взимам душ и сутрин, и вечер.
(Аз съм маниак на тема къпане и чистота)

64.   Повечето тук явно са Монк. Аз си мия тялото всеки ден, а косата 2 пъти седмично и не виждам никакъв смисъл от миене сутрин обед и вечер. Приятелките и съквартирантките ми правят същото и повярвайте ми, много сме далеч от мърли :)

65.   Номер 50, аз съм мързел и то голям... много хора ми го казват! Но, все пак се къпя всеки ден по веднъж, дори цяла седмица да седя абсолютно сама в нас, пак се къпя. Ако излизам навън понякога си взимам душ по две или дори три пъти, зависи какво съм правила. Косата си я мия през ден, защото ползвам много балсами и стилизатори.
Честно не е норамлно да си жена и да се чипкаш веднъж седмично... сигурно към петък, ако по традиция се къпе в неделя, то тогава не ми се мисли как изглежда в петък и на какво мирише! Как може да имаш такава приятелка, такъв човек не бих го търпяла до себе си, камо ли да имам интимни отношения с него.

66.   Авторе, как спиш до жена, която се къпе веднъж в седмицата? Просто нямам думи... Когато се къпеш, взимай и нея с теб, хем да се изкъпе, хем и нещо друго...
Жена минимум трябва да се къпе веднъж на ден, а ако има половинка до себе си поне два пъти!

67.   Оф като почнете,колко трябвало,тея дето се къпят 1-2 пъти били мъпли-ами коя си ти да кажеш кой какъв е..
Моето мнение е че всеки може да се къпе колкото си иска и това,че ти го правиш определен брой пъти не прави другия ненормален щото не го прави колкото теб-всеки както иска...

68.   Аз съм на 12 години(почти) и се къпя на 3 дена.
Мисля,че 3 дена е нормално. Иначе всеки ден се мия (без косата) по 2 пъти.

69.   Зимата през ден-два, лятото по-често. Цялото тяло плюс косата всеки път.
Понякога независимо от режима на къпене просто ми се налага да вляза преждевременно в банята :D Редовно след като съм играла баскетбол и преди купон ;)

70.   Живея на село
Зимата се къпя веднъж седмично, лятото два пъти
Отдолу се плакна всеки ден

71.   Всеки ден,лятото два пъти на ден!(косата също) !

72.   Попитали Диоген: -Защо никога не си миеш лицето? -Мие се само онзи, който е мръсен, отговорил мъдрецът. (Из книгата "Смях и мъдрост през вековете")

73.   Пак прочитам темата и виждам следните неща: хора, които се кланят на чужденците и имат ниско самочувствие (или високо, но лошо мнение за всички без тяхната свещена персона), както и хора, които вероятно по цял ден се въргалят в кочината на прасето или в блатото, че се чувстват толкова мръсни. Дори да плувате в отпадни води, пак е прекалено.

Една молба към къпещите се: ако искате, въобще не излизайте от банята, но не мислете, че това ви прави повече от някого. Учените още не са доказали наличието на връзка между честото къпане и божественото/екстрасенсите/по-високия коефициент на интелигентност или каквото и да било, което да ви прави нещо повече. Това поведение ми изглежда като "Не съм нищо особено и нямам с какво да впечатля хората, затова ще си измисля някакво предимство. " По тази логика - аз пък имам къдрава коса и затова съм голяма работа от другите. Долу правите коси! :) Това вашето е като при вегетарианците - отчаяно желание да покажат някакво несъществуващо надмощие над останалите. Сериозно - по-леко с обидите и по-скромно в живота! Парите, здравето и щастието не са запазени само за къпещите се по минимум 3 пъти на ден. Мислещите различни неща са като онези корейци, които още вярват, че техни хора са взели проба от Слънцето. Вие интелигентни хора ли сте, че се връзвате на безсмислици?

74.   Кратък душ-всяка вечер, а сериозно къпане с миене на коса, маски и т. н. веднъж или два пъти седмично.

75.   Всеки ден, ако не вляза под душа поне веднъж на 24 часа, се чувствам отвратително. Още повече, че спортувам редовно (основно плуване в момента, но все пак), така че е абсурт да не се изкъпя след това. И сезона няма никакво значение: броят на взимането на душ могат само да се увеличат с увеличаването на температурата. Обратното е невъзможно.

80.   за мен е малко странно къпането по 3-4 пъти на ден, едно, че това не е полезно за косата и друго че си има дезедоранти за тая работа... лятото е нормално да се къпеш по-често о зимата си е малко странно... съгласна съм с номер 16

82.   Всеки ден си взимам душ, освен ако не съм болна и не мога да стана от леглото или ме налегне тежка депресия и не ми е до нищо, но в такива моменти не мога да се понасям. Ако трябва да излизам навън и да съм сред хора, задължително преди това се къпя/ мия и се старая да изглеждам добре. Косата си мия три- четири пъти в седмицата, преди я миех всеки ден, защото се омазняваше за по- малко от 24 часа, но сега нещата са по- нормални.

Black Sabbath

83.   Веднъж на 2 дни. Не се потя и не изпитвам нужда да се търкам по 2-3 пъти дневно.
Ж19

85.   Всеки ден по два пъти - сутрин и вечер. Косата - през ден.

86.   Боже мили, от 85 коментара само в един се споменава много плахо за дезодоранти. Дезодорантите, които държат по 48 часа, само за мен ли ги произвеждат? Ако ви миришат подмишниците, какво толкова се гордеете, че сте се къпали преди 2 часа?
А къпането, ако още не сте разбрали, е жестоко за кожата. Прави се от време на време, за да не ни е гнусно, за да ни е свежо, ама вие наистина не излизате от банята и освен да се къпете, друго не знам дали можете. Ако не можете да спрете, сте за психиатър.
Къпя се, когато се прибера, рядко повече от веднъж на ден. Косата възможно най-рядко.

87.   86, не използвам дезодоранти, а рол он с 0% алкохол. При по- обилно потене слагам Биотрейд против изпотяване, а ако остане някаква миризма, ползвам няколко пъти сода бикарбонат и нямам проблеми.
В темата се пита колко често си взимаме душ, а не дали използваме дезодоранти.

Black Sabbath

88.   Колко оправдания за мързела и нечистоплътието...
Има натурални сапуни, шампоани т. н. също и масла за кожата, косата.
Задължително два пъти на ден си вземам душ, косата ми е много дълга и гъста така че, 2 пъти в седмицата. Дългокоските знаят, че това изисква повече време и мазила.
Кожата си ми ухае винаги приятно, не само заради редовното къпане, а и здравословния начин на живот и хранене. Това съвсем не значи, че си мизерства... отвратих се от някои коментирали. Изненадата беше, че включително и младо момиче буквално се хвали, че два пъти в седмицата се купена, да не и изсъхнала кожата... интересно дали мъж е повтарял там.

89.   Black Sabbath, така е, в началото малко се отклоних от въпроса на автора заради многото коментари за миризми на некъпани тела, после му отговорих. Всъщност и аз ползвам рол-они, просто ги наричам дезодоранти. От спрейовете не съм толкова доволна.

90.   Само аз ли се опулих като прочетох как някои се къпят по 2-3 пъти на ден? Мисля, че всеки би трябвало да си взима по поне един душ на ден, но да се къпеш по три пъти? Уж българите все нямат пари, а какво стана в един момент? Май честичко ви се налага да си купувате шампоан, а честно казано шест лева не са малко, като ги даваш всяка седмица. То по три пъти на ден за седем дни... пък и водата като дойде време да се плаща...
Не, сериозна съм, ние вкъщи сме петима. Като и петимата тръгнем да се къпем по три пъти дневно, то работата става страшна... А най-лошото е, че като 4 от 5 сме жени трябва направо да спим в банята.
А сега по същество взимам си душ четири пъти в седмицата, т. е. мия си тялото само (да се отточня, че някой чистофайник да не вземе да си помисли, че само се плискам с вода и да вземе да припадне), а се къпя (с косата) три пъти седмично - двата пъти като се прибера от гимнастика и веднъж профилактично, защото косата ми се омазнява ако я къпя само два пъти, та по-добре да я изкъпя да си нямам дертове после.

Момиче, 15.

91.   Сетих се за един виц, един дядо, дето си платил щедро на жена за секс.

Жената удивена от щедростта, изкъпала се, парфюмирала се навсякъде и очаквала с нетърпение дядото следващия път. Да, ама каква изненада, дядото се намръщил, намусил се и си тръгнал.

Познайте защо.

Тялото мирише на лошо, когато се развиват бактерии по кожата на тялото. Разни гелове са последното нещо, което може да те спаси от здравословен проблем.

Да не говорим, че хлорирана вода отнема йода от организма на човека. Когато водата е силно хлорирана, си е чисто обгазяване, особено ако банята няма прозорец.

Не, не съм против душ, баня, но сапуни, гелове и тем подобни химии не са по вкуса ми.

Има си граница.
Като бях дете, всяка седмица на минералната баня. И кесия задължително. Кожата коприна. Да, за седмицата една цялостна баня. И никой в класа не миришеше. Всички бяха чисти и спретнати. Косата с оцет накрая, дълга, гъста, имаше два вида шампоан, яйчен и коприва. Такива днес няма.
Та, така.
Тия дето се мият по три пъти явно не работят. Или работят в къщата си, знам ли.
Всеки с кахърите си, а и темата е стара.

93.   Ами когато се сетя и ако има вода. Някъде веднъж в месеца.
Сега сериозно. Взимам душ веднъж дневно през зимата (ако имаю време, сутрин и вечер). Лятото два пъти задължително. Може и три ако е много горещо и съм потна. Косата през ден, най-много два. Мазна е и повече от два дена без къпане не става. А през лятото всеки ден ако е много горещо.
Обезкосмяване, през 2-3 дена, ползвам самобръсначка. Зиме или лете, няма значение. Няма да ходя космата я. А интимна хигиена гледам винаги да се измия с вода след пишкане. Ако не мога с вода, с мокри кърпички.

94.   Номер 90, нека ти обясня защо не бива да те учудва как някои хора се къпем по 2-3 пъти дневно (че и повече пъти през лятната жега).

1. Сутрин след ставане - бърз освежаващ душ, леко хладък. Подобрява кръвообращението и създава чувство на свежест и премахва сънливостта.

2. Втори бърз душ в късния следобед след прибиране от работа. Също освежава и изчиства кожата на цялото тяло от натрупалите се под и прахоляк навън.

3. След спортуване привечер - задължителен душ, който премахва обилното изпотяване и изчиства кожата.

Тук не става дума за употреба на козметика при всяко къпане, нито за киснене по цял час в банята. В повечето пъти е достатъчно да си изплакнеш тялото за няколко минутки. Нито ще изхабиш скъпо количество вода така, нито ще плащаш повече за козметика.
Аз понякога след работа почти веднага веднага излизам да тичам навън и пропускам душ номер 2.

95.   През соца минаваше за норма къпането веднъж седмично. Жените може би 2 пъти. Интересно дали масово са миришели или по-вероятно сега се къпят 2 пъти дневно от криворазбрана цивилизация, комплекси и подражаване. Ако чуе мнение от 20 жени, че се къпят на всеки час - ще започне да се срамува, че се къпе САМО сутрин и вечер. Така че всичко е подражание, поне на думи.

96.   Къпя се всяка сутрин. А косата я мия през 3-4 дни (повечето пъти вечер).

97.   Това ако не е абсурдна тема, дотам ли стигнахме жените да са принудени едва ли не да се оправдават, ако се къпят често. Ама защо, ама как - ама съсипвали си от водата кожата. Неестествено било да се къпеш всеки ден.
Искам да видя мърлата, която след спорт примерно, след като се е изпотила не се къпе. Щото се е къпала вече да кажем вчера и още не му е дошло времето. Или пък след секс? Или преди секс? Те не миришели и нямало нужда... абе шматко, да не мислиш другите жени, че чакат да замиришат за да влязат в банята? Или може би щото са болни и миришат, затова се къпят? Мислиш че като не се къпеш си по-чиста или по-здрава от тях ли? Имам познати, които не се дезодорират, защото дезодорантите били вредни, пък те се хранели чисто и спортували и затова потта им не миришела и нямало нужда - няма друг път, като се изпотят и си лъха баш на пот, ама като ги слушаш ще кажеш че са извънземни - сигурно и задника няма нужда да си бършат, щото като се хранят природно и не цапат.
Или пък ще се събудиш ти сутрин след като си се потила и въртяла и кожата цяла нощ е отделяла секрети, щото това си е функцията на нормалната здрава кожа, да филтрира и какво - ще облечеш отгоре дрехите и ще си излезеш. Тялото цяла нощ е работило да отделя, а ти ще си оставиш мизерията по кожата (щото не се вижда и не мирише) да си се пласти и да запушва порите. Ами преди плаж или басеин, след плаж или басеин пак ли не се къпете, ако не му е още дошло времето? Сигурно ходите с пясъка в косите? А като сте в цикъл? Или то при вас и цикъла мирише на лайка и рози?
И какви са тези абсурдни обяснения какво било къпане, какво било душ? Къпане си е независимо дали просто ще се облееш за 2 минути с вода да отмиеш потта и насъбраното, дали ще се плацикаш във ваната 20 минути и дали ще ползваш или не козметика - все е къпане! Искарахте едва ли не, че който се къпе често, значи бил нечистоплътен и болен, нормалните не се къпели- що за наглост?

Малко като вица, за онзи дето като излизал от тоалетната и го питали, що не си мие ръцете, пък той обяснил, че той на ръцете си не пикае та да трябва да ги мие - та и вашта работа такава.

98.   Според мене душ 3 пъти на ден е вече прекалено често. Лично аз си вземам душ сутрин, а цялостно къпане веднъж в седмицата. Като цяло много мразя да се потя и това е основната причина никога да не се заема със спортна дейност, колкото и да се смята, че е едно от най-здровсолвните неща в живота. За мене е по-важно да се чуствам добре в кожата си вместо да се вмирисвам от потене. Лятото за мене е направо ужас, когато съм на слънце и горещина! Днешното общество е много претенциозно човек да изглежда буквално перфетно на външен вид и да ухае добре. От значение е да се носят и широки дрехи и бельо, а не буквално да се впиват в кожата. Това също води до спарване и лоша миризма, но за вас разбира се от по-голямо начение е модата, а не това да ви е комфортно. Добре, че нямам желание сравнявам с вас. Освен модата и големите претенции, които имате, не е зле да практикувате и малко човечност и разбиране, че май масово взеха да ви липсват такива. Приятен ден!

99.   Всяка сутрин грижа за интимната хигиена, вечер преди лягане душът е абсолютно задължителен. Лятото може и по 4-5 пъти на ден да се къпя! Не мисля, че е хигиенично и готино да не се къпеш поне по веднъж на ден.

100.   Всяка сутрин, а понякога и вечер. Сутрин след бягане, вечер след тренировки по танци. Лятото може и по-често. И мисля, че това е нормално. Аз лично мразя миризма на пот, както при жените, така и при мъжете. Друго си е да ухае човек на свежест и парфюм.

101.   Я изгледайте на SciShow в YouTube "How Ofted Do You Really Need To Shower? " да видите колко е полезно къпането по 2-3 пъти на ден, даже всекидневното ;")

102.   Номер 94 съм. Номер 101, явно не си чул(а) какво се казва в края на същото видео, което даваш за пример. :) Потенето е начин човешкото тяло да се отърве от редица отрови в него и затова е полезно, но в същото време много вредно след потене да не се изкъпеш и премахнеш остатъците от потта, защото част от тези отрови засъхват по кожата и задръстват порите ѝ, пречейки ѝ да диша, в допълнение на опасността от възпаление.

Под "къпане" не бива непременно да се разбира щателно търкане на кожата със сапуни и нейното изсушаване. Повечето душове, които аз си правя, например, са с цел да се изчистя от пот или замърсявания и включват единствено вода, като изключим вечер преди лягане, когато съм тичал навън и тогава употребявам душ-гел. Рядко ползвам шампоан, тъй като поддържам косата си къса между 2 и 5 мм и едно лисване с вода ми е напълно достатъчно. А сутрин също вземам бърз душ, защото през нощта, докато спим, тялото ни се освобождава от най-горния, вече мъртъв слой кожа. Мнозина не знаят, че през нощта сме подложени на нападение от страна на много опасни бактерии, населяващи завивката, възглавницата, чаршафите и матрака. Тази бактерии се хранят с отделената от тялото ни мъртва кожа и потта по нас. Заради тях те се множат и живеят. Когато вземаш сутрешен душ и се подсушиш след това, ти премахваш голяма част от въпросните бактерии, които са те нападнали през нощта. А къпането в предходната вечер премахва по-голямата част о мъртвата кожа и потта, с които се хранят бактериите. Затова е важно и да си правим бърз профилактичен душ преди лягане, и такъв сутрин след ставане. Разбира се, задължително е и редовно да сменяме завивките си.

104.   102, я ми обясни, че ми стана интерсно. Много пъти ми се е случвало да се изкъпя точно преди да легна при акарите и по този начин значи отмивам тяхната естествена мъртва храна. След акарите пък почти никога не съм се къпала, а това значи означава, че непрекъснато разнасям акари по себе си. Да разбирам ли, че ще ме изядат жива? Да не би от това да съм смъкнала няколко килограма?

105.   104, може да си спокойна, че няма да те изядат жива. :) Като разнасяш акари по себе си, ти единствено състаряваш кожата си по-бързо (затова и сега изглеждаш по-възрастна за годините си) и неусетно вредиш на органите си. Но не се тревожи - това ще го разбереш на практика само на стари години и засега не ти пречи. :)
А включването ти по такъв начин в темата показва, че има какво да наваксваш и по отношение на духовното си развитие.

От номер 94/102

106.   Тука пак крайностите - едните се къпят по 5 пъти на ден, другите по 5 пъти на месец...

107.   Или всеки ден, или през ден. През зимата максимум веднъж на 2 дни. :) Косата си я мия през ден или през 2. В повечето случаи през ден. Лятото и по 2 пъти на ден се къпя.

109.   Не се къпя.

51-100 от 100