Споделена история от Спорт и красота

Анорексия и булимия моята история
Моята история е свързана с един проблем, който засяга много млади и умни момичета- анорексия и булимия. Така, всичко започна около февруари 2014 година, когато аз от 54кг с ръст 160см качих до 60кг, всъщност аз никога не съм била много слаба, дори леко бузеста и винаги съм искала за бъда по-слаба защото моите приятелки бяха доста по-слаби от мен а вкъщи ми викаха тапичка когато бях малка, но през септември 2014 ме оперираха от апандесит, тогава всъщност станах 54кг до преди това бях около 57-58кг. Въпреки кофти начина по който отслабнах макар и малко аз бях доволна всички ми казваха "леле колко си отслабнала", но понеже докато бях в болницата не ми даваха да ям и ме наливаха с банки глюкоза не след дълго аз започнах да качвам, доста си и хапвах.. и така аз вече тежах 60кг и тогава започнах да чувам "какви бутове си направила", "леле май си напълняла" и т. н. общо взето бях в очите и устата на хората и бях обект на подигравки, тогава моята най-добра приятелка ми сподели тя как е отслабнала с разни млечни диети или само на плодове без хляб пържено и сладко, но всъщност ми беше спестила доста и така де, започнахме да пазим диети заедно и да ходим да тичаме в началото ми беше трудно да се ограничавам толкова, докато подигравките от съучениците ми не зачестяха, но преди това приятелката ми ми беше споделила вече, че всъщност тя и повръща или изобщо не яде и така реших и аз да опитам, започнах с глад 2 кофички кисело мляко, 500-600ккал дневно най-много и до 7 дни без храна беше толкова лесно, а килограмите се топяха толкова бързо, всеки свален грам ме радваше също така продължих и с тичането и така не след дълго аз отново бях 54кг, но аз исках още да сваля не ми беше достатъчно, тогава започнаха и скандалите вкъщи "ще ядеш" "оо не няма да ям не съм гладна" и така всеки ден или през ден и не след дълго аз тежах вече 51кг когато вече и припаднах защото кръвното ми било ниско. Започна и кръговрата глад преяждане повръщане и изтощителни тренировки скоро заминах за чужбина за лятото/а споменах ли ме цяло лято бях с кръвно 86 на 68 или 74 на 43/ там само обядвах и то много малко количество но пък не тренирах но и преяждането не спря което беше последвано с гореспоменатият цикъл там също свалих килца от 51кг аз вече бях 48кг после аз се върнах в България и започнах да тренирам и да се храня само с плодове предимно диня или пъпеш но и тъпченето след поредната диета не спря но въпреки това тежах вече 46кг и отново започнах да чувам "лелел колко си отслабнала" "уоуу колко си слаба" "как отслабна толкова" но аз нищо не забелязвах и същевременно се радвах на комплиментите караха ме да се чувствам добре единственото което забелязвах беше че цикълът ми не беше редовен и косата ми започваше да пада и реших вече да си похапвам и да контролирам теглото си само с повръщане защото вече и аз самата не издържах на гладуването исках да ям всичко онова което ми е липсвало да си го набавя веднага и такаа.. качих 3кг от 46кг вече бях 49кг тогава се депресирах и започнах да не ям 2-3 дни после 2 дни да ям доста и да го повърна и така до сега вече съм 52кг отново съм тъжна не се харесвам искам да отслабна всеки ден си казвам от утре няма да е така започвам диета ще я спазя до края няма да прегрешавам от утре съм нов човек по-съвестен мразя се толкова много когато не успея да си спазя диетата говорих и с нашите но те не ми вярват смятат че се глезя никой не ме разбира аз просто искам да съм слаба но и да съм нормална като другите хора да не мисля само за калории и килограми..

Коментари

1.   написах историята си защото търся някой като мен с когото да се борим заедно срещу това или просто съвет от страничен човек може и да не го засяга косвено една от тези болести

2.   Ти наясно ли си, че може да си докараш такива гадни болести, че и смърт заради тия твойте глупости? Престани да мислиш за това храни се често по малко и здравословно, спортувай и върви на психолог! Да си хубава по важно ли е от това да си жива и здрава? Я се стегни! Само за калорий и килограми мислела, пфф напълни се с лигли с психични отклонения и комплекси! Съжалявам, но наистина не си много добре и имаш нужда от професионална помощ! Успех:)

3.   Аз за едно лято отслабнах с 4 килограма, без дори да съм го искала. Просто ядях толкова, колкото ми се яде. Не гладувах в никакъв случай, но пък не ядях хляб и се ограничавах до някаква степен със сладкото, но не чак толкова. Повече зеленчуци, повече плодове, повече вода. Но най-важното, е че се чувствах добре и пълна с енергия, и друго важно нещо, е че не си върнах килограмите. Аз теб с този глад не те виждам как си ставала от леглото, пък камо ли да бягаш или да тренираш. А това с повръщането, просто нямам думи. Не знам как си си го причинявала.

Пътят към отслабването идва от здравословното хранене и спорта.

4.   Ами като си седиш на стола в къщи няма как да не напълнееш. И 20 дни да не ядеш, ако не спортуваш и не се движиш пак ще си дебела. Ето това ви е проблема на вас жените - не се движите, мислите само за диети, а телата ви закърняват и после като се теглите на кантара и възкликвате... , , Ама аз защо съм толкова дебела??? " :(

5.   Преживях подобен кошмар преди години. Тялото ти умира от глад, но ти отказваш да се храниш. Последваха болести, увредени вътрешни органи. Трябва да спреш навреме! Няма нищо по важно от това да си здрава. Ако искаш да отслабнеш направи го по правилния начин. ЗДравословно хранене и спорт.
Сега се храня нормално. Но понякога този мой "приятел" изпълзява от някъде.

6.   Здравей, мило, объркано, момиче! Аз съм момиче на 17 години и понеже спомена в историята си, че търсиш някого с подобен проблем, реших че мога да ти бъда полезна по някакъв начин. До преди година тежах близо 64 килограма, а съм висока 1:64. Не бях някаква умопомрачаваща дебелана, но също като теб до преди това бях видимо по-слаба. Качих 10 кила само за една година. В интерес на истината в началото изобщо не ми пукаше, че съм напълняла и си живеех щастливо, но естествено разните му коментари не закъсняха, при което аз се почувствах като отвратителен, гнусен слон. Дори не си спомнян кога започнах да свалям килограми. Като за начало просто престанах да се тъпча с боклуци и така една сутрин просто бях с 5 кила по-лека. Разбира се, чувството беше прекрасно и това ми даде стимул да продължавам да отслабвам. Аз обаче бях вманиачена да броя калориите. Бях разгледала из Интернет всякаквите му таблици на калориите, бях си наложила определена норма. По-късно тръгнах и на фитнес с мисълта да стана още по-перфектна. Изтезавах се всячески докъто в един момент не забелязах как след продължителните, изтощаващи за моя начин на хранене, тренировки, просто нямах сили после да се изправя в леглото, как след трен спя по цял ден, колко уморена се чувствах непрекъснато, как непрекъснато ме измъчваше неконтролируем глад, от който не можех да спя нощем... Бях свалила 15 килограма и все още не бях перфектна, хранех се твърде малко и не исках да призная, че имам проблем. Докъто в един момент цикълът ми просто изчезна. В началото в своето объркване изобщо не ме интересуваше. Но това продължи 3 месеца. Уплаших се. Казах на майка ми, а тя ме заведе на гинеколог. Трябваше да пия 2 вида хормонални хапчета, за да си върна менструацията обратно. Мислех, че ако не се появи отново никога няма да имам деца.... Все пак дойде, извадих късмет. Но след това започна някакъв ужасен период. Казаха ми, че трябва да кача малко. Трябваше да ям повече. Но не знам какво ми ставаше, когато останех сама вкъщи и започвах да ям като луда. Поглъщах огромни количества храна, едва я побирах в корема си. Тъпчех се докато не примирах от болка. Тогава отивах в тоалетната, чоплех си с пръст в гърлото и повръщах, защото бях обсебена от мисълта да не кача пак някое кило, което, ако се случеше точно в този мой период би ме смазало психически. След повръщането се чувствах отвратително. Цялата треперех, а гърлото ми гореше от болка. Плачех непрекъснато, защото мислех, че съм се побъркала. Но в един момент осъзнах.... И може би е време да го осъзнаеш и ти въпреки всичко, въпреки страха от напълняване, здравето ти е заложено на карта, а от здравето няма нищо по-важно. Ако не можеш да помогнеш сама на себе си, никой друг не може да го направи вместо теб. Ти си тази, от която зависи всичко. И аз качих 3 килограма по-късно, сега съм 51, но по. важно от всичко е, че съм здрава. След като преодолях тази глупава мания просто започнах да се храня нормално без да го мисля. В началото, както казах, качих 3 кила и изпаднах в депресия, че съм дебела. Но след тези първоначални 3 килограма, не качих повече. Запазих се. Престани да мислиш глупости, има много по-важни неща от това да си перфектно слаб. Не вярвам да си до там повърхностно момиче, че да не го осъзнаваш. Животът е пред теб, радвай му се, изживей го. Пожелавам ти успех! :)

7.   проблемът ми вече не е толкова в това че не се храня а в това че преяждам а после минавам директно на строга диета и с всеки изминал ден се чувствам по-кофти от предишният не издържам вече днес ще се опитам да говоря с майка ми и дано този път не си мисли отново че се лигавя и че просто търся вниманието и

9.   Момичета, в България има бесплатни групи за взаимопощ където се събират хора с хранителни растройства, аз посещавам такава но е руска. Препоръчвам да се поразровите из нета. На мене много ми помогнаха, работят по 12 стъпкова програма. Успех.