Споделена история от Спорт и красота

Септум на носа
От много време искам да си направя септум пиърсинг на носа, но не съм много запозната, затова моля някой който има или познава човек с такъв пиърсинг да пише. Интересува ме дали боли адски много или болката е търпима, с каква големи трябва да е обицата и какви са възможните нежелани реакции (било то възпаление и т. н. ), до колко време ще зарасне и след колко време ще може да се сменя обицата, как трябва и с какво да промивам дупката и кой вид обици са най-подходящи и удобни за септум.

Коментари

1.   Не не е страшно. Болката е поносима, ако не беше едва ли толкова много хора със поарсинги, флешове и така нататък.. Просто трябва да е наистина на много добро и най-вече ХИГИЕНИЧНО място за да не се инфектира и като цяло да му имаш доверие и като цяло да е професоналист и да си разбира от работата. Накратко зависи кой и къде ти го прави :)) Успех

2.   Ужас.

3.   И аз много исках септум, но се отказах. Кожата там е дебела и хич не е приятно, а и малко виси като на прасе, виждала съм прасета, които им слагат такива неща на носа, за да не родят с уста да ядат боклуци по земята. Аз си купих обеца която е за септум и вместо както се слага нали и то отдолу е отвора и виси, аз я обърнах наобратно и сега понякога я слагам като искам и изглежда реално, просто я затягам и тя не пада от носа, реалистично е, пробвай така. Ако се харесаш и ти е приятно, тогава направи истинската.

4.   На кравите и биковете им слагат такива неща, за да ги боли и да не се противят като ги водят. Сложи си, може и да си вържеш едно въженце после за септума...

5.   Аз имам септум от месец, болката не беше чак толкова много мен ме болеше няколко секунди. Дори и да съм малко малка за пиърсинг не съжалявам че го направих.

6.   Къде точно бихте препоръчали да си направи човек Септум в София?

7.   Днес си направих сама септума. Не болеше въобще, щипе за кратко, но после е готиния резултат. Та как го направих сама. Взех си от аптеката сив абокат. Избрах си готин септум пиерсинг и купих кислородна вода.
Важно е да не пробиеш носния хрущял. Вадиш абоката и не махаш тръбичката. Леко пробиваш кожата на носа и след като го направиш, махаш иглата и остава тръбата. Слагаш на края на тръбата, вътре, септума и леко издърпваш тръбата, то обецата ще влезе лека по лека, с малко повече болка и след това въртиш, за да влезе като хората и махаш тръбата. Завинтваш края на обецата и си готова. Даже може и да си скриеш септума. Буташ го леко нагоре и тези острите шпайкове застават на носа вътре и така не се вижда.