Споделена история от Спорт и красота

Бързо отслабване, заради състезание
Моля ви за истински съвети, защото това е много важно за мен. Момиче на 16 години съм и след 5 дни имам състезание. За да имам по-голям шанс за победа, тренера ми предложи да сваля няколко кила, за да вляза в по-ниската категория. Трябва до тези 5 дни да сваля 5 кг. Сега съм 65 и трябва да стана 60... Моля ви наистина да ми дадете съвет, от някое момиче в моето положение или от момче, което спортува.... Искрено моля модератора да публикува историята :)

Коментари

1.   Бързото отслабване е нещото ,което вреди най-много на организъма и не ти го препоръпвам! Но ще ти предложа три дневна диета и гарантирано се отслабва от нея! Открих я в един сайт и е определено много ефикасна.
Ден първи

Яде се само варен ориз и се пие само доматен сок, като вторият най-добре да е домашен. По възможност не употребявате никаква сол, защото тя е една от причините организмът ни да задържа течности.

Ден втори

Целият ден хапвайте кисело мляко и сирене. Ядете винаги, когато усетите глад и не е необходимо да се ограничавате в количествата. За по-добър ефект, сиренето и млякото трябва да са нискомаслени. Но не е строго задължително.

Ден трети

Правите си 2-3 литра зелен чай, добавяте 1 с.л. мед и го оставяте да се охлади. Трябва да го изпиете до 18:00 вечерта, след това минавате само на вода. А що се отнася до храната, през този ден се позволява само варено месо. За предпочитане пилешко или свинско филе.

2.   Какво тренираш? Аз бях борец и свялах по много за кратко, но на състезанието нямах сила. Помисли струва ли си. Накрая сспрях да свалям и започнах да бия повече, защото другите бяха изтощени. Никога нне съм го разбирал това сваляне.

3.   Какъв съвет искаш? ! За седмица 5 кг се свалят с глад. Глад, глад и глад. Уж тренираш, а нямаш явно никаква дисциплина. Трябвало е постепено да започнеш по от рано. Сега, ако с глад ги свалиш ще си изтощиш организма.

4.   Пий много вода и яж леки храни.. дори в краен случай можеш да приемаш малки дози разхлабителни. Храни се с продукти, които оргонизма бързо изхвърля. Не приемай повече от 1кг храна на ден, но пий много вода.

5.   Най добре питай треньора си. Той е минал пи този път и знае как.

6.   Автор: Един приятел, който тренира самбо и джудо ми каза какво прави, когато това му е нужно, защото и на него му се налага доста често. Облича си много спортни дрехи наведнъж. За долнище говорим за клин, калци, , 2 анцуга. За горнище си слага потник, тениска, 2 блузи с дълъг ръкав и два суичера. Връзва се с въжета около двата глезена, връзва си кръста и китките, за да не излиза топлината и да се поти по обилно. Тичал е така много пъти, говорим за няколко часово тичане за един ден, с което сваля 5 кг.

7.   може би нямa дa повярвaл, че с товa ще отслaбнеш но го знaм от личен опит. Тaкa. Ядеш 2 пъти нa ден. не ядеш тесто aмa никaкво нaй много еднa филия хляб. Ядеш сaмо месо но мaлко без никaкви плодове и ядки сaмо зеленчуци. Хубaво ще е дa ядеш мaруленa сaлaтa.
Нaистинa може дa не мислиш че ще помогне но aко го дър иш 5 дни би трябвaло дa свaлиш нaй мaлко 3 кг. Нaдявaм се дa съм ти помогнaлa;)
Aaa дa и без никaкво слaдко! :)
Чaо!

8.   От номер 5:
И дa продължaвaш дa спортувaш товa ще помогне.
Между другото е желaтелно кaквото и дa пиеш дa е с лед

9.   може би нямa дa повярвaл, че с товa ще отслaбнеш но го знaм от личен опит. Тaкa. Ядеш 2 пъти нa ден. не ядеш тесто aмa никaкво нaй много еднa филия хляб. Ядеш сaмо месо но мaлко без никaкви плодове и ядки сaмо зеленчуци. Хубaво ще е дa ядеш мaруленa сaлaтa.
Нaистинa може дa не мислиш че ще помогне но aко го дър иш 5 дни би трябвaло дa свaлиш нaй мaлко 3 кг. Нaдявaм се дa съм ти помогнaлa;)
Aaa дa и без никaкво слaдко! :)
Чaо!

10.   Мерси много на всички :)

13.   Треньорът ти много хубаво се е сетил 5 дена преди сътезанието, няма що.

15.   Мила, ако свалиш толкова бързо 5 кг., ще разградиш мускули, а не мазнини - а това ще се отрази на кондицията и силата ти по време на състезанието. Помисли, дали наистина е добра идеята..

16.   За 5 дена 5 килограма? Една клизма и само вода през 5-те дена.. макар че, това е мнооооого вредно. После тези 5 килограма да не ги върнеш десеторно..

17.   От личен опит мога да кажа, че първоначалното сваляне на килограми е много трудно. Аз тренирах 5г. джудо и самбо и в последните 3 се наложи да сваля 5кг. Желателно е тренировките да са свързани с тичане, повече движения, да си добре облечена, почивните дни вместо да се мъчиш правиш едно кардио сутрин и после похапваш нещо малко. Относно храненето не ти препоръчвам вода да пиеш по 2-3 литра, защото тези кила ти трябват за определено време, а не за 2-3 месеца след това. Можеш да ядеш шоколад какъвто обичаш преди тренировка, защото той ти дава много енергия и бързо се сваля, вечерята най-добре да се състои от месо със салата и това общо да е от 200 до 350-400гр. най-много, но пък някои хора предпочитат да наблегнат на водата и пият 300гр. вода и 100 ядене. Можеш да включиш в менюто си солети, бисквити Белвита, вода с лимони, месо и салати. Ще ти е трудно това ограничаване, но след месеци гладуване организма се нормализира към този тип хранене, не очаквай много големи резултати от първият път постепенно ще свикнеш и категорията от 60 ще ти стане много лека.