Споделена история от Спорт и красота

Подигравката с професия масажист
От дълго време наблюдавам как професията ни се изкриви до ниво проституция. Това е благодарение не само на хитрите леки женички, криещи са зад обяви за масажи, но и на наивния консуматор, търсещ евтиното, но не и качественото. Това едно на ръка.
Другото обидно е, че има обяви за 60 мин масаж- 12 или 10 лева... Е според вас професионалист ли ще го прави тоя масаж за жълти стотинки и що за човек би отишъл на такъв евтин масаж. Ако е умен ще се сети, че ще го галят и претупат набързо, отношение ще липсва, а ако е през зимата може да си тръгне и измръзнал от такова студио.
Проблема идва и от безпаричието на ниските прослойки консуматори, които искат да ползват услуги ползващи се ежедневно от богаташите в спа центровете, и за да се чувстват до някъде и те ВИП персони, прибягват до евтините, лишени от всякакъв професионализъм масажи, правени от неопитни, да не кажа и грам неразбиращи от масажи млади девойчета от провинцията, дошли да пробиват по такъв долен начин в големия град, освобождавайки господата с ръчичка или с устичка. Вярвам, че синдрома на евтиния масаж скоро ще отмине и ще останем само пистинските професионелисти в областта.

Иво 44г.

Коментари

1.   Добре.

2.   И как така ще изчезне това. Няма да изчезне а подобни леви елементи ще ви се бъркат в бранша, защото става модерно все повече да се учи и да се взима висше... А и веднъж дошли в големият град селските девойчета насърчени от бедните си мама, тате и баба няма да искат та си ходят, което означава все повече такива катили.

Поздрави, Узунов

3.   Aми дa Ивчо, търсят минуткa евтино щaстие ти сaм изброи кои.
Един съвет, нaпрaви си реклaмни брошурки и ги рaздaй ти лично сред хорa, които искaш дa сa ти клиенти. Рaздaвaй по домовете им, офисите, търси нaчин и зa личен контaкт/обяснение.
Посочи в брошурите точно кaкво предлaгaш, хубaво е дa имaш и някaквa снимкa в момент нa действие/рaботa.
Не знaм зaщо, но в Бългaрия се приемa едвa ли не кaто обидно, човек сaм дa се реклaмирa, дa търси клиенти нa " крaкa ". Aз съм зaпочнaлa в чуждa стрaнa именно тaкa, с едни евтини брошурки, обикaляйки из скъпите квaртaли. Друго е моето, но е по- трудно дори зa нaмирaне нa клиенти, зaщото стaвa въпрос зa скъпa стокa, която се изрaботвa след поръчкa. Тоест те не знaят колко кaчествен ще е продуктa, до моментa нa получaвaнето. Но тaкa еднa ( жени сa моите клиенти) кaзвa нa другa, хвaли се с новaтa придобивкa, препоръчвa ме и тaкa.
Предлaгaй и услуги по домовете, кaто естествено придвижвaнето се плaщa отделно. Тaкa ще имaш възможност дa рaботиш с хорa, които и могaт и искaт точно, кaквото ти предлaгaш. Инaче от другите отръвкa нямa, тях ги е имaло и ще ги имa. Но нa теб и без товa тaкивa клиенти не ти трябвaт, освен aко някоя пишмaн " мaсaжисткa " не ги е повредилa.
Успех!

4.   Иво, може би професионалистите не правите добра реклама на услугите си. Използвай този форум, за да ни ориентираш например колко е реалната цена на един час масаж, как трябва да изглежда едно професионално студио, каква квалификация е длъжен да има масажистът и въобще какво да търсим. И респективно - по какво да се ориентираме, че насреща ни е аматьор?

5.   За всеки си има клиенти спри да гледаш в чуждата купичка!

Както има клиенти за сирене от 3лв и за сирене от 20лв килото така и във вашата професия.
не си ли се замислял, че клиентите, които посещават салони за по 10-12лв искат просто малко внимание да поговорят с някого за 60 мин? Дали ако имаха нужда от истински масаж или имаха мускулно натоварване, щяха да посетят такова студио?

6.   Моя приятелка завърши специалност, свързана с рехабилитация. Отиде на интервю за масажистка в престижно студио. Разказа ми, че 15-тина минути всичко е било точно, след което я попитали право и без недомлъвки, съгласна ли е на "освобождаващ край". Тя останала безмълвна и потресена, а след като видели нейната реакция, също толкова учтиво я попитали за компромисен вариант. Да направи масажа, а след нея друго момиче да влезе, за да "довърши". Щели да делят 70/30 за нея, оферта си било... Прибра се разплакана и повече не отиде никъде на подобно интервю.

7.   До 4 - студиото трябва да изглежда чисто , уютно и приветливо , да лъха на нещо приятно . Цените трябва да са различни ,според различните масажи. Всеки трябва да уважава труда си. По -добре 2-3 клиента на ден с реални цени , отколкото 10 клиента за жълти стотинки . Масажист с натрупан опит и самоуверенст може да е всеки , на който му се отдава да прави масаж , на който му е интересно., а не просто ,за да работи нещо. Може чрез специализиран курс , най- добрите се пръкват от курсове и много практика , може би защото им се преподава именно това ,но в сбита информация .
5- тези , които си търсят внимание ги разбирам , тогава нека си плащат повече за енергията , с която натоварват масажиста .Ние не сме психолози все пак .

8.   6-За хора уважаващи професията си най-добре да си отворят собствено студио. Средна хубост излиза към 5 000 лв. От там нататък тя може да си намери колежка или сама да си работи и подбира клиентелата

9.   10 лева на час, 8 часа на ден 80 лв., какво да се оплаква тоя масажист? Колко взимат хората, 500 лв., как да си позволят по - скъп масаж? А тоя масажист айде направи си сметката колко взима по 80 лв на ден и колко прави това на месец.... че имаш очи и да се оплакваш, извинявай... ама..

10.   И още нещо - масажите не са добър бизнес, не са сериозна работа, аз не бих отишла на масаж... егати тъпнята! Освен ако не е от медицинско лице не бих отишла! Физиотерапевтите не са мед. лица, те са чекръкчии...

12.   9- масажа е тежък физически труд,я ми направи 10 антицелулитни за деня и ще видиш как после няколко дни няма да си на работа. За тази професия ,която включва и голяма доза психология,както и известни рискове-все пак има допир с какви ли не тела, аз за под 100 лв на ден не се хващам, а мсесечно поне 2000лв чисти,за да се покриевложеното от мен, в щатите и читавите страни това е от най -престижните професии, но тук българина е мизерник и за това не оценява много видове услуги.

13.   Проблема на автора е че не вижда на къде е духнал вятъра. Масажист отдавна не е мъжка професия. Всъщност тя винаги е била женска професия, но нещо се изпедирасти в последните години и се появиха мъже масажисти, които естествено не са никакви масажисти. От десетилетия, мъжкия масажист бе теляка, които като те хване и ти намества цялата костна система, след него тялото ти е наистина в пълен релакс. Но те мачка така, сякаш мечка те гази. Сега масажистите едва те натискат използват някакви екзотични имена за масажите и т. н. уж ще получиш нещо невероятно, дрън, дрън. И накрая да кажа на автора, че тези които ходят на масажиска с освобождаване, не отиват там заради масажа а заради освобождаването.

14.   Иво, ти масажист ли си или рехабилитатор?
Рехабилитаторите у нас за съжаление сте прекалено много и затова трудът ви не се цени, но тенденцията не е и без това в тази посока - днес хората отиват на масаж не, за да се лекуват, а за удоволствие
Няма да мине модата на евтините масажи, защото това трябва да е допустима услуга за всеки.
Рехабилитаторите обаче могат да печалят повече, защото болните хора са готови да платят за това, а и НЗОК плаща част от услугите.
Има навсякъде жени, които предлагат хепи-енд, но не смятам, че това ти е конкуренцията.
Ако си рехабилитатор - другите рехабилитатори са ти конкуренти, ако си масажист - да, евтините масажистки са ти конкуренти.
Единственият начин да печелиш добре е сам да имаш студио, да имаш добри договори с хотелите и да предлагаш нови и иновативни масажи, да привлечеш свои клиенти за по-дълго време.

15.   най точен е коментара на 14.