Споделена история от Спорт и красота

Бързо сгъстяване на косата
Здравейте ! Скоро ми е рождения ден и каня срашно много хора.Направо като сватба са ми рожденните дни.
Въпроса е:Майка ми е с много рядка коса !!! Темето й е прано на места.Пробва с .... (няма да казвам) пръснахме 200 лв на вятъра...само химия й предписват лекарите...
Искам да има хубава коса.
Също- да я подмладя.
Искам до 14 да е перфектна!
Помогнете ми искам да бъде хубава за рождения ми ден!
(Не ми предлагайте химий ,а маски с неща от хладилника ,защото съм твърдо против да си даваме парите за боклуци,които ни съсипват здравето.)

Коментари

1.   С вълшебна пръчица може би?

2.   Хаха, ако можеше за толкова кратко време да се подмлади човек и да му порасне коса, всички щяхме да сме млади и с гъсти коси. Единственият реално осъществим вариант, който ми идва наум, е да се свържете с гримьорите на предаването "Като две капки вода" или други опитни техни колеги.

3.   Жълтък, зехтин, малко газ, бадемово, арганово, кокосово масло..

4.   Но имай предвид, че домашни маски за да видиш ефект трябва поне 1-2 месеца да се правят, до 14 не вярвам да има кой знае каква разлика.

5.   Тривитаминол

6.   Зa толковa крaтко време нямa кaк дa стaне. Инaче виж зa мaски зa сгъстявaне из нетa от лук и хлебнa мaя.
A зa рож.ден или перукa или някоя кокетнa шaпчицa:)
Прaвa си зa химиятa, моятa косa беше рядкa и тънкa. Сaмо със сок от лук/чесън и нaтурaлни, нерaфинирaни мaслa ( Aмлa, Aргaн, Зехтин) постигнaх гъстa и дългa до кръстa гривa, но зa около годинa и половинa.
Весело изкaрвaне!

7.   Това е лесно. Просто напиши бабини/домашни рецепти за коса в гоогъл и ще ти излезе. За здрава, за дълга, за гъста коса, избери си тази за която ти е най лесно да си набавиш продуктите, и до 2-3 месеца ако я правиш редовно е гарантиран ефекта. Но ако си мислиш че за няколко дена ще стане нещо от каквото и да било се лъжеш. Единственият начин за моментален ефект е перука.

8.   Смесете парченце мая, по-малко от локумче, с 1/4 кофичка кисело мляко (за мазните коси използвайте обезмаслено, за сухите – мазно). Разбъркайте, сложете на топло и оставете се да втаса. Маската се нанася на косата, държи се около 30 минути, след което се отмива добре с шампоан. Правете тази маска 2 пъти в седмицата и след 2 месеца косата ви ще се сгъсти. Освен това ще стане по-здрава и бляскава. 2. Мнозина не знаят, че маската с горчица активира „спящите“ космени фоликули. Тя подобрява кръвообращението на скалпа и се отразява добре на всеки тип коса. За за си я направите, са ви необходими 1 с. л. чист зехтин, 1 ч. л. масло, 1 с. л. лека майонеза, 1 ч. л. горчица. Съставките се смесват и се нанасят върху косата. Главата се завива с найлонов плик или шапка и кърпа, за да се загрее маската. Тя трябва да действа поне 30 минути, след което е нужно да измиете косата си с хладка вода и шампоан.

9.   Срам ли те е от майка ти какво?

10.   Вие сериозно ли? За да се сгъсти косата трябва да изникнат нови косъмчета, а новите косъмчета растат с темпото на косата- с около 1-2 см на месец.
Как очаквате за няма и 10 дни косата и да се сгъсти? Единственото решение е перуката или да не идва на рд.
Айде мислете преди да питате и да се излагате с подобни простотии

11.   Аз ползвам маска с две големи лъжици мед и три яйца и малко канела. Мажи се всеки ден и косата ти ще стане по-мека и по-гъста. Стой колкото можеш повече, от рода на половин час или час. Дано съм ти помогнала.

12.   В дългосрочен план - маска с тривитаминол (купува се от ветринарните магазини). Оригинално се използва за овце, но всъщност са просто три витамина, които подхранват косата. В един съд се слагат 1 супена лъжица мед, 1 супена лъжица ракия, 1 суров жълтък и 2 супени лъжици мед. Разбъркват се до получаване на хомогенна смес, която се маже на главата. Слага се найлон и отгоре кърпа, седи се 1-2 часа и се отмива. Не мога да гарантирам, че косата ще се сгъсти, но ефект има - най-малкото ще бъде подхранена. Аз имам тънка коса и фризиорката ми даде тази маска. Използвана месеци наред, поне два пъти седмично, мога да кажа, че наистина има страхотен ефект. Косата ми е по лъскава, по-обемна и не пада толкова.
Но това е дългосрочен ефект. Не разбирам защо толкова държиш майка ти да изглежда по определен начин, но за този кратък срок, според мен, единствения вариянт е вграждане на коса. Мисля, че е доста скъпо, но е ефектът ще бъде постигнат.
За подмладяване - малко грим: коректор под очите и фон дъ тен мисля, че ще постигнат ефект.
Истинската промяна обаче изисква време и постоянни грижи.