Споделена история от Спорт и красота

Момче съм и искам съвети за боядисване
Здравейте! Ще бъда кратък.
Ученик съм в гимназия. С тъмна коса съм (да речем черна), къса е. Искам да я боядисам русо. Не е нищо особено, искам да го направя за социалния експеримент и за малка промяна. Нищо временно.
Интересувам се в домашни условия как бих могъл да го направя (някой приятел ще ми помогне). Малки съвети, за да не направя някой гаф.
Интересувам се от това каква боя е подходяща, освен напътствията на опаковката какво можете да добавите, какво трябва да направя след боядисването. Някакви предупреждения - слушам.
Надявам се на сериозни съвети, въпреки че аз лично нямам намерение да оставам боядисан повече от седмица. Навярно ще се пострижа 0 номер. Целта е да е забавно.
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Колко ти е дълга косата? Ако е 2ри-3ти номер нямаш голям проблем, даже и да стане гаф можеш да я обръснеш до 1ви номер. Аз съм момиче и се изрусявам от 2-3 години. Понеже естествената ми коса е тъмно кафява както твоята почти черна. Първият път отидох на фризъор, но ти си момче, можеш и в доашни условия да се оправиш, защото косата ти е къса предполгам. Да знаеш, че първият път ще станеш рижав, след второто изрусяване ще започнеш вече да ставаш по-добре и вече на третия предполагам ще постигнеш желания цвят. Гледай се се боядисваш пред 4-5 дни, докато стане.

2.   Къса ми е косата - 2ри номер. А като взема някаква руса боя, няма ли да стане от първия път? Рижав като червен или по-скоро нещо от рода на тъмно русо? Няма да се боядисвам 2ри път, за да постигна някакво качествено русо. Правя си експеримент, така че надявам се да стане прилично от 1я път.

3.   виж какво една боя струва 5-20лв, твоята коса е къса и ако идеш при фризьор ще ти вземе 10лв и няма ти да се занимаваш и да рискуваш да стане много зле.

4.   Защо не пробваш с изрусител? Има едни на BlondTime, които мисля че ще ти свършат работа.

5.   Нa тъмнa косa единствено и сaмо с обезцветител първо, ( синкaвото прaхче) нямa дa стaне с боя или гел обезветител. След обезцветявaне се слaгa боятa, зa желaният цвят.
Обезветявaнето нa немитa косa поне двa дни, дa си имa естественият себум, зa дa предпaзи кaкто косaтa, тaкa и черепa от изгaряне.
Когaто си с обезветителя, зaвий косaтa с нaйлон, топлинaтa отключвa по- добре действието обезветявaне, може нaкрaя последните 5 мин. дa зaтоплиш леко със сешоaр, без дa смъквaш нaйлоновaтa шaпкa ( чaнтичкa).
Aко си леко мургaв, пепелно русо ( сребристо) след обезветявaнето, ще ти стои стрaхотно.

6.   Най-добре отиди на професионалист. Имам впредвид фризиор.

7.   По принцип жените с тъмна коса полагат доста усилия, за да получат хубава руса коса. При теб няма да се получи хубаво русо само от 1 боядисване, а ще станеш риж, нещо, като червеникаво-оранжев. Ако искаш пробвай, при вас момчетата не може да стане гаф, защото винаги може да отидеш да се острижеш 0 номер и косата после пак да порасне. Но от 1 боядисване на толкова тъмна коса не може да стане русо. От веднъж може тъмно руса да стане светло руса, но в твоя случай няма да се получи готино. Трябва поне 2-3 пъти да се боядисваш с един и същи рус цвят през известно време, докато в един момент получиш хубаво платинено русо. Толкова рязко не се изсветлява тъмна коса. От опит ти казвам. :))

8.   Аз съм номер 1: Ммм, не знам при разлините хора-различно. Давай смело, няма да е толкова зле.