Споделена история от Спорт и красота

Какви балсами за устни ползвате?
Здравейте на всички, четщи това!
Момиче на 14 години съм. Напоследък (три-четири месеца) започнах нон-стоп да нанасям балсам на устните си - не само заради студеното време, но и защото искам да усещам устните си меки и хидратирани. Ползвала съм доста балсами за устни, но сякаш все още не съм намерила това, което търся. Затова и исках да ви попитам вие какви балсами за устни използвате... На привършване са ми два на Балеа - с Алое Вера и с бадеми - и се чудя какъв да си взема. Замислям се за този с невен на Алверде, затова бих била щастлива, ако някой даде мнение за него. Вчера получих като подарък този на Хималая с какао и виждам огромна разлика върху уснтните си - по-хидратирани и меки са, но е някак по-сух от тези на Балеа и седи някак лепкаво, но мисля, че ще свикна и ще стане един от любимите ми. Това беше всичко, което исках да кажа.
П. С. : Изплозвала съм какви ли не на Нивеа и тези на Бейби липс и въобще не ми харесват - никаква хидратация и са страшно прехвалени за качеството си - така че ви моля да не ми пишете за тях. Благодаря предварително! ;3 <3

Коментари

1.   И аз ползвам нивея, но няма никакъв ефект. Преди това ползвах хармоня и имаше някакъв ефект. Мойте устни са много сухи и ако знаете някакъв балсам го напишете защото ми е спешно.

2.   Здравей! За балсамите на Бейли Липс съм на абсолютно същото мнение въпреки че продължавам да си ги купувам! Пробвай ако исмаш възможност тези на EOS те са малко по скъпички но са уникални! Покърват се от EBay! Иначе за по обикновени са тези на Балеа на Хималая на Алверде и др!

3.   Чист вазелин използвам.

4.   Най - добрият е на Eucerin, струва около 5 лева, нищо друго не си струва, от личен опит ти го казвам!

5.   Бейбилипс и Нивеа никаква хидратация не могат да ти дадат. Аз съм най- доволна от хималая-с пшеницата(не знам с какво беше точно), какаото и ягодата, която придава и цвят. Е, няма такива балсами, страшни са просто- хидратация, невероятен аромат, ниска цена.. обожавам ги. Балсамите им са твърди, особено този, който ти имаш, защото съдържа голямо количество какаово масло, а той е твърдо когато е под 20-25 градуса. Пробвай леко да го затоплиш и ще е окей, ако това те притеснява.
На Алверде и Балеа също не са зле.

6.   Eos са най-добрите

7.   Здравей. Използвала съм различни балсами - на Нивея, на Леокрема, на Алверде. Спрях се на Алверде - и жълтият, и червеният са много хубави. Иначе Нивея също има един много хубав - с мед и мляко. Но предпочитам тези на Алверде, определено.

8.   Искаш да кажеш, че на Балеа са ти по-хидратиращи от на Нивеа ли? Ти си сигурно първия човек, който изразява подобно мнение. Харесвам марката Балеа, но балсамите им са меко казано ужасни. Имат сладурски опаковки и някои са с доста привлекателен мирис, но до там. От марките, които продават в България, а да са на по-достъпни цени, определено Нивеа най си заслужават. Този с прасковата ми е един от любимите.

ТТ

9.   Ами аз ползвам бейби липс и съм доволна много ;)

10.   Аз ползвам Nivea, не само балсамите им за устни, а и повечето им други продукти. За мен са най-добър избор, що се отнася до съотношението качество-цена.

11.   На мен пък Нивеа много ми харесват и като хидратация , и като мирис , и като всичко - най-вече онзи с черешата дето придава леко розов цвят , мирише супер и хидратира супер .

12.   Аз пък въобще не съм доволна от EOS, преди време ползвах този на Леокрема и помня че ухаеше много хубаво. На Нивея също не са нищо особено... май най-добре е да се насочиш към медицинска козметика ( Ла Рош, Виши нещо такова)

13.   Имам въпрос ? Каква химия съдържат тези неща,които използвате за разкрасяване и "хидратация"
някой знае ли?Или щом е едикоя си марка всичко е ОК

14.   С aргaново мaсло си мaжa кaкто устните, тaкa и лицето и тялото след бaня.

15.   А защо има толкова хейтъри на балсамите на нивеа и на бейби липс? Не разбирам, вие вълшепства ли очаквате? :/

16.   Аз използвам балсам за устни на Miss Sporty. На мен ми харесва можеш да го пробваш. Успех!

17.   На Nuxe Reve de Miel е много хубав, но е в бурканче. На Burt's Bees и Carmex са хубави. Успех с намирането!

18.   Момичета по-добре си купете скъп балсам който върши работа и не трябва да се мажеш по 100 пъти,отколкото някакъв за 5 лева на мейбълин бъкан с петролати,парафини и всякакви други глупости .

19.   Поръчай си от някоя приятелка Tender care на Oriflame :) в бурканче е и отива за дълго време. Има различни аромати. Други не съм използвала, защото балсами ползвам само зимата и започнах от миналата година с Tender care.

20.   Аз пък изобщо не харесвам на Хималая... изобщо не хидратират устните и е адски сух и вместо да ги подхрани, стават още по-сухи и напукани просто не струват.. най-доволна съм от Хармония, който е евтин, но просто върши чудеса.

21.   Аз нямам мн напукани устни, като цяло. Но сега като дойде зимата положението стана критично.. Стигала съм и до там, че като се усмихвам устните ми се сцепват и потича кръв.. Затова потърсих мнението на някои влогърки и те ме насочиха към маслото за устни на Нивеа, но за нищо не става!! Имам две кутийки с него и адски мн съжелявам, че ги купих.. Единственият балсам, който ми помогна е този на Хималая. Уникален е, а и е доста евтин - мисля, че беше 3 или 4 лева. Имам около 4 и сега мисля да пробвам този с какаото

22.   Така, аз исползвам много балсами за устни! Защото моите винаги са напукани, най-най-най-доволна съм от EOS и от на Nivea lip better с кокос. Eos може да си поръчаш от фейсбук страницата им и от интернет. Цената му е около 13лв.

23.   На мен определено ми харесват балсамите на Нивеа! Нямам абсолютно никакъв проблем с устните и са много меки и гладки.

24.   5 номер а защо мислиш, че Нивеа не хидратират като е точно обратното! Това са най-добрите балсами на пазара.

25.   Знам, че темата е стара, но и аз да си кажа какво използвам:)
Използвам един малък, кръгъл гланц за устни на Нивеа със аромат на диня. Доволна съм от него, защото хидратира устните и им придава лек розов цвят. Но щом не си доволна от Нивеа и Бейби Липс не знам какво друго да ти препоръчам... Приятен ден/нощ!

⭐Stargirl ⭐

26.   Здравейте! Аз също с две ръце препоръчвам баласамите на EOS. Ползвала съм светлорозовия и жълтия със слънцезащитен фактор. Интересното, е че във ДМ и Лили се продаваха, но изчезнаха изведнъж.
Сега тествам Himalaya с какао ;)

27.   Да споделя и аз.

Имаше стресов период, в който устните ми болезнено се подсичаха в краищата и се пукаха жестоко до кръв, понякога и нощем, въпреки че тренирам редовно и се храня изключително чисто. Веднага започнах да пия висококачествени витамини на купсули (витамин С, Д3, Б1, Селен).

Проблемът обаче трябваше да започне да се решава веднага и на чисто козметично ниво (витамините действат с натрупване). Бях доста скептична към мас-маркет продукти, но кой знае защо си купих балсам за устни Nivea Caring scrub с алое и витамин Е. Мисля, че струваше около 3. 50 на промоция, намален от около 5 лв.

По-мъдро решение не съм взимала! Ухае свежо, има и малки твърди частици, които масажират устните, омекотяват ги, и ги правят пухкави. Чудесна база преди поставяне на червило или гланц (използван така, червилото държи значително по-дълго в перфектно състояние).

На всичко отгоре реши проблема ми за седмица и от тогава си го ползвам профилактично всеки ден по веднъж. Когато свърши, ще си взема още един такъв, пак от серията, но различен, за да опитам нещо ново.

Имала съм и други балсами на Нивеа през годините, не направиха нещо особено. Този обаче ме зашемети.

28.   NIVEA

29.   Eucerin

30.   Ползвам бейби липс, а моите устни се пукат до кръв, не знам как има хора, които го плюят. Това е най-добрия балсам от дрогерийните магазини. Също често след баня ползвам скраб за устни на революшън и също много ми помага. Около 10 лв беше - Revolution lip scrub pineapple

31.   30, значи нямаш проблемни устни. Единствен помага само този на Юсерин за проблемни устни. Тествала съм всичко, дори балсами по 20 лв и повече...

32.   Преди 2 години открих балсамите на Сапунената работилница, просто уникални. Моят фаворит от тях е Какао и Ванилия, просто уникален. Също ми допадат балсамите на Crazy Roomers и Eos(само кокосовия много го харесвам иначе имам към 10 тихни балсама), какаовият на Хималая е супер добър също. Nyxe - в бурканчето и неговата стик форма от същата серия(много по-лек) също са добри. Rivana също пуснаха масла за устни - едното е с портокал, другото с мента, съща мнага добри. Една българска марка QQ - също ми станаха любими, но много си разтичаше, когато е жега, търся да си го подновя. Damastsena имат страхотен балсам с роза Дамасцена в бурканче, който не е специално за устни, а е универсален и съща е страхотен. Не препоръчвам Nivea, Baby lips, Leokrema, Blistex, Velnea и Balea(сигурно забравям някоя марка). Пробвала съм толкова много, че съм адски претенциозна на тема Балсам за устни и смятам, че всичко, което изброих е много дабро.

33.   Здравей, аз отскоро ползвам на HURRAW! - със 100% натурални съставки(с масла), без химии и съм МНОГО ДОВОЛНА! Придава лек цвят този с малината, оставя устните ми гладки, меки и подхранени. Нанася се лесно, мазен е, мирише приятно. Чудесен е. Преди ползвах на Нивеа с боровинка, заради цвета, но след всяко ползване ми се напукваха устните и спрях. Наистина не струват. Ето линк, поръчвам си го от zoya.bg
https://www.zoya.bg/Балсам-за-устни-Малина-оцветен-Hurraw!-Balm.11463

34.   Защо не използвате натурални масла а си купувате боклуци и се чудите защо не постигате желания ефект?