Споделена история от Спорт и красота

Фитнес без добавки?
Здравейте, на 16 съм и съм висок, но слаб. Имам адски голямото желание да тренирам, надъхах се много и само чаках един приятел да се върне и да почваме фитнес заедно, представях си за в бъдеще колко ще е яко, това да ми е начин на живот, няма да могат да познаят как онова "слабо момченце с малките ръце" сега е здрав пичага, но ето и проблемите. Родителите ми не ми дават да взимам добавки, а просто няма НИКОЙ, който е успял да направи нещо добро на тялото си без добавки, НИКОЙ! Моля ви обяснете ми как е възможно да се променя, искам да ходя на фитнес и да стана по-силен, но всичките ми приятели, които ходят са ми казвали, че без добавки нищо няма да стане.. Моля ако някой има идея дали е възможно да постигна успех без добавки да ми каже. Готов съм да спазвам режими и да се скъсвам от тренировки, имам много силна воля и попринцип не искам да се откажа, но просто ми кажете без добавки какъв е смисълът и шансът да стане нещо. Наистина много ще съм благодарен ако ми помогнете да разреша проблема си, ужасно се чуствам, просто това ми е като мечта, да стана здрав и да водя по-интересен начин на живот с помощта на фитнеса.

Коментари

1.   Никой? Хаха, ясно, за теб идеала е мазен цицест и с големи мазни ръце, тип охрана на чалготека... много жалКо, че мисленето ти е вече такова на тплкова крехка възраст и бързаш да започнеш да се ръпчеш с химия... първо се отърси от комплексите си, после се захващай с другото. Между другото аз имам хубаво тяло и без грам добавки и каквото и да е, но вече 6 години не излизам от залата, а ти ако муслиш, че нещата стават толкова бързо и лесно - дюае лъжеш (освен ако не си фен на ловните топки, както вече споменах) изясни си даши искаш да си просто "голям" или по-скоро "мускулест" - второто изисква време.

2.   Пич, въобще не искам да се тъпча с химий, нито да изглеждам като "батка" или охрана на чалготека.. Смисъл искам си яко тяло като на фитнес модел, примерно нещо като Zyzz. Знам, че изисква много време и усилия, ще дам всичко от себе си, но просто никъде не видях дали е възможно без добавки, а и бях гледал няква лекция в youtube, че фитнес без добавки е било самоубийство и някой беше коментирал, че имал проблеми със сърцето заради това. Та за това, не че искам да се тъпча с химия...

-Автора

3.   по-добре добавки отколкото по едно кило месо, както се тъпчат.

4.   Винаги съм тренирам Стрийт фитнес без добавки и качих 10 кг

5.   до 2-автора:

Проблеми със сърцето много по-лесно може да получиш с добавки. Единствените "добавки", които ти трябват са хубави мултивитамини.

Zyzz толкова се е тъпкал със стероидни добавки, че е умрял от сърдечни проблеми, ако не знаеш.

6.   Само да ти кажа, че Zyzz не е умрял заради това, а е бил заключен в сауна, а и също, че протеините ако са в правилно количество и не са някакви ментета, мисля че няма да правят проблеми и ако има правилният режим на хранене, приемане на тях и трениране? Ако знаете повече обяснете, но не с обяснение от сорта "вредно е"

7.   Хранителните добавки не са вредни! Стероидите са. Принципно не са ти нужни добавки трябва ти сериозен хранителен режим. Препоръчително е да се пие суроватачен протеин

8.   Момченца.
Хранителните добавки са боза.
Белтъчини ти трябват истински белтъчини -яйца, месо.
Като искаш да качваш много въглехидрати.
Който не ми вярва, да не ми вярва, но истината трябва да бъде казана.
Виж стероидите действат, но си има цена.
Всеки медикамент, който носи полза, носи и вреда.
С две думи не ви препоръчвам.

9.   Авторе авторе...
ПЪРВО повярвай ми, можеш да изградиш много добро тяло без никакви хран. добавки.... ти още не знаеш сигурно как да си следиш макронутриентите, та се чудиш сигурно ся кво да си вземеш :)
мога да ти кажа, че съм взимал няколко кофи протеин(по 4кг) и нямаше кой знае къв резултат, защото не знаех как да се храня и как да тренирам ама нали тря слушам моя приятел които има няма с нняколко месеца повече стаж от мене и ай да атакувам хран добавки.... ОТ както започнах да чета много си промених много храна и тренировките и резултата е на лице.
А до колкото zyzz той е пълен химик..
Иначе няма лошо взимай си добавки стига да знаеш какви трябва...
Ти като си набавяш протеина колкото ти е нужно на ден примерн оот я яйца извара т. н. няма смисъл според мен да си взимаш суроватъчен протеин... Чети много....
Можеш да постигнеш много добро тяло без добавки, но ще трябва адски много постоянство и тренировки и железни нерви... шото тяло се гради с години а не от пролет до лято....
никога не се отказвай и както казах чети много и внимавай от къде черпиш информация щото ще си изгубиш мн времето... ИМам един приятел който буквално си чаткаше у залата и се разхождаше наляво надясно дигаше без да си дава зор и ми вика " брат мисля да си взема една стромба аз ко ли не прая не мога да отслабна"... не бъди такъв хаха...

10.   Просто попрочети подобни теми тук там. Можеш да го направиш и без добавките ако наистина имаш тази воля, за която говориш. Съгласна съм с номер 8 много белтъци. Разгледай във нета има много хранителни режими за качване. Например аз съм против добавките и си правя протеинов шейк(банан мляко белтък от яце и някой път фъстъци) след фитнес. Вярно ще видиш резултатите по-късно от останлиъе с добавките, но после ще си много по-горд. Всичко е до желание и хъс.

11.   Каква е тая мода с добавките? Не са нужни изобщо, даже много от тях вредят. Прави ВСИЧКО натурално.. Без добавки. (Батките, от които стърчат спринцовки да не дават съвети! ;) )

Хубаво е след като си слаб, да правиш маса - повече тежести, по-малко повторения. След като се напомпаш достатъчно - започваш релеф(По-леки тежести, но повече повторения). И така ще стане...

Лафът, , Без химия няма физика. " го остави, той си е само майтап... Но ако искаш всеки път като пръднеш да мирише на лаборатория - няма проблем.. Твой избор. :)