Споделена история от Спорт и красота

Стрийт фитнес
Здравейте, момиче на 16 съм. Искам и започнах със стрийт фитнеса, но ми е трудно. Търся клипчета в интернет, съвети, но намирам много малко и моля, ако ннякой има компетентен да ми каже как е започнал/а , какви упражнения ще помогнат.Ще бъда много благодарна. Лек ден. :)

Коментари

1.   абе хора, в сайт за анонимни изповеди питате неща от съвсем друг характер. Има в нета безумно много теми за въпроса ти, то бива простотия ама някои прекаляват...

2.   Много хубаво че си решила да тренираш Стрийт фитнес :). Много са яки мацките там. По интернет не може да се обясни. Трябва да намериш някое момче да ти покаже :))

3.   Стрийт фитнеса, като цяло е як, но не знам. За момиче не ме кефи. Искаш да си мускулеста или? На мен ми е мноо грозно момиче с плочки и т. н. Ако искам здравословен начин на живот ще бягам и ще карам колело, плуване и т. н. Според мен почни с гири и после като почнеш да се набираш почни повече със стрийта.

Ренон

4.   Почни първо с базови, не бързай за никъде аз се занимавам с това от 2 години, и ще те посъветвам да не бързаш да учиш, коремно и т. н простотиите, ами почни с базво предимно: лицеви, опити за набирания, дори и половинки да са пак става, но най-важното е да имаш ЖЕЛАНИЕ И ДА СИ ТЪРПЕЛИВА! Успех за напред!

5.   1. Просто висове с подхват и надхват, с различни ширини. може и да има махове или усуквания в областта на талията.
ЦЕЛ: Да се развие мобилността на ставите, да се заздрави хватът, да се разтегнат мускули и сухожилия.
2. Стойка с прави ръце на успоредката, без кофа, раменете са стегнати надолу и настрани, може и с леки махове на тялото.
ЦЕЛ: виж 1, да се стабилизира раменния пояс.
3. От 1 или 2 повдигане на коленете или на краката до L.
4. Спускания на набиране или кофа. С отскок или с др. качване до набрано положение и после се увисваш и започваш БАВНО да спускаш набирането до пълен вис. Кофата по същия начин, но раменете държиш стегнати настрани и надолу и лактите да отиват задължително назад, а не в страни.
ЦЕЛ: опорно-двигателно, ставите и мускулите извършват същата дейност като при нормално набиране и кофа, но движението е негативно - по-лесно трениране на същите мускули докато се засилят за да извършват движението и в активната посока.
5. Лицеви опори, може и на колене в началото и хоризонтални дърпания на нисък лост или хоризонтална стълба с опора на краката. Става и под висока пейка или друга ниска катерушка.
6. Почивай си със сумо клекове, напади с ритник - щом пишеш тук имаш нет, питай google.
7. Всеки ден, по малко, очаквай да си доволна след повече от месец, само ако спазваш 7. Иначе ще си разочарована като всички които очакват чудеса - такива няма. Тренирай и с мускулна треска - ще мине по-бързо.