Споделена история от Спорт и красота

Грим за абитуриентска
Здравейте!

Както се подразбира тази година завършвам и съм абитуриентка, имах записан час при гримьор, но изневиделица тя замина в чужбина заради лични проблеми и аз оставам без гримьор т. е. трябва да се гримирам сама, но не знам какви гримове да си купя и се надявам да ме посъветвате. Никога не съм се гримирала преди, само спирала от време на време и само това имам.
В никакъв случай не искам да съм някаква супер нацапотена кифла, възможно най- естественото излъчване искам да си докарам.
Кожата ми е тип 2 - светла с леки розови оттенъци, имам 1-2 лунички по бузата, иначе кожата на лицето е гладка без пъпки и други работи (може би 1 път в месеца се получава някоя пъпчица). С тъмно руса коса съм и черни вежди, устните ми са малко по изпъкнали, и очите ми са кафяви, малко големички заради тях не ми ходи много грим около очите, стават някакви опулени. Кожата на лицето ми е много суха, ако не и сложа хидриращ крем става напукана и на люспички, затова си мисля, че пудрата не е идеален вариант.
Та молбата ми е да ми посочите какво горе долу трябва да имам под ръка за гримиране - фон дьо тен, спирала, очна линия нещо по специално трябва ли да си взема?
Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   задължително си запази час при друг гримьор

2.   Защо задължително? Много момичета, включително и аз се доверихме на уж много добри гримьори и след това съжалявахме. Снимките от баловете на голяма част от завършващите също са показателни.
Авторке, кажи горе долу с каква сума разполагаш?

3.   Леле каква трагедия те е сполетяла.. чак искаш съвети в сайт и пишеш цял роман.

4.   Авторката:
Моята гримьорка знаеше точно как да ме направи, а останалите правят супер тежък и неистипосан грим заради това искам да се гримирам по възможност вкъщи. Номер 2 не знаеш колко си права просто и аз познавам хора дето са си патили от "гримьори".
Относно сумата, ще кажа, че не разполагам с достатъчно финанси за скъпи и доказани марки и продукти, надявам се на по ефтиничко. Няма да определя точна сума, защото не знам как вървят продуктите горе долу.

5.   Най-добре иди при друг гримьор или поне помоли да те гримира някоя приятелка с повече опит. Че точно балът не е най-добрата възможност за да се упражняваш по гримиране. В крайна сметка снимките от бала ще си ги гледаш цял живот и ако не се харесваш как си излязла на тях заради грима ще е тъпо. За това упражненията ги остави за друг път, а за бала гледай да те гримира някой с опит.

6.   Здравей :) И аз тази година завършвам и ще си правя грима сама. Налагало ми се е да ме гримира "професионалистка" за една фотосесия и резултатът беше плачебен. Имам много бяла кожа и приличаха на клоун със светло тяло и тъмно лице. Съветът ми е щом имаш суха кожа и нямаш пъпки да си сложиш подходящ ВВ крем, така няма да приличаш на торта. Очната линия ще ти подчертае очите, а доколкото разбрах не целиш това, за това я пропусни и си купи хубави сенки. Не са чак толкова скъпи, особено ако вземеш малка палитра само с цветовете, които ти трябват. Имаш достатъчно време да се научиш да се гримираш.

7.   Аз на твое място бих заложила на нюд грим - хубави сенки, фдт, червило, руж и спирала са ти достатъчни. Само с фдт според мен ще ти е трудно, защото и аз съм с бяла кожа с розов подтон, но до сега съм попадала само на един BB крем, който да ми пасва идеално. Предполагам, че има подходящ фон дьо тен и за нашата кожа, но са на по-високи цени, а тези които предлагат в България и са среден клас козметика ме правят жълта.
Ако искаш погледни продуктите на Катрис - цените са им идеални. Аз използвам тяхната палитра със сенки и ББ кремчето им.

8.   Здравей, от къде си?
Мога да ти помогна, аз също съм бяла и за моя бал се бях направила доста свежо, много добре се получи.