Споделена история от Спорт и красота

Червена коса? Да или не?
Здравейте!
Бих искала да Ви попитам за мнение. Косата ми е кестенява в момента (боядисана. Истинския цвят е светъл кестен... направо изглежда пепелява). Била съм и руса, благодарение на една много "добра" фризьорка. Трябваше да съм с омбре.. то си ме боядиса цялата. Минало-заминало.
Искам да се боядисам(отново). Чудя се обаче какъв цвят.
Казват ми, че би ми отивало червено. За жалост се страхувам от резултата (едва ли, би било по фрапиращо от русото.. )
Имам светла кожа, синьо-зелени очи, а лицето ми е леко закръглено. Казвам това, за да може да добиете някаква представа.
Според Вас, на какъв тип човек би отивало?
:)

Коментари

1.   Според мен ще ти отива, но имай на идея, че червеното трудно се маха, трябва са си сигурна, че го искаш. Аз съм с естествена кестенява коса и се направих с червена, беше супер готино, но исках да си върна моя цвят и се боядисах няколко пъти в тъмно кестеняво и все още прозира, на слънце имам отенъци и на място ми изглежда леко рижава косата, а мина цяла една година и така и не се изми.

2.   От мъжка гледна точка е готино, тъй като малко жени имат червена коса и би имала плюс пред друго момиче с традиционен цвят коса.

3.   Всичко си зависи от цвета и по-специално от подтона на кожата ти. На някои хора много им отива, на други-не. А и си зависи много и какво точно червено ще избереш, има толкова много различни ноанси, че така само с описание няма как да преценим какво ще ти отива. Обаче да знаеш червеното доста трудно се маха, освен това когато си прясно боядисана понякога може и да оцветяваш възглавниците. За това можеш да пробваш с шампоан оцветител и ако се харесаш тогава да пробваш с боя.

4.   Според мен ще ти отива, но имай предвид че трудно се маха и внимавай с цвета да не станеш като онези циганки с уранжево-червените коси!
Късмет :)

5.   Може и да ти отива, но вече е много изтъркано... ако си я боядисваш в червено, то нека да е тъмно червено

6.   Прави се с червена коса, супер секси е и много момчета ще почнат да те харесват, гарантирам ти го!

7.   Аз лично не харесвам червени коси, какъвто и нюанс да са. На някои жени им отива, но някои приличат на циганки, ти дори да ни казваш какъв цвят са ти очите, кожата и т. н. без реална визуална представа няма как да ти кажем дали ще ти отива само по писмено описание - може да ти отива, може и да не ти отива. Ако се боядисаш и се харесаш, супер, но ако не ти хареса, ще е според мен доста трудно докато успееш да си промениш цвета и да го махнеш и ще се налага да ходиш така известно време, което на мен би ми било ужасно неприятно и дори да харесвах червените коси, не бих ей така рискувала да се боядисам с този цвят. Харесват ми русите коси, но на мен не съм сигурна дали ще ми отива, а и много ще ми изтощи и без това слабата коса. Предпочитам кафевите тонове - светли повече, но и някои тъмни, само че аз така и не се боядисвам, защото моята е кестенява, но през различните сезони е различен нюанс - лятото изсветлява, зимата потъмнява и не намирам за толкова необходимо поне за момента да се боядисвам, но може би в бъдеще ще променя цвета си, защото има наистина много красиви цветове, някои от които бих искала да видя себе си със.